Wrocław: elewacja ostatniego etapu Pixel House odsłonięta
Inwestycja przy ulicy Legnickiej osiągnęła już docelowy wygląd. W sprzedaży dostępne są mieszkania wyłącznie w ostatnim, czwartym etapie – o powierzchni od 29 do 96 metrów kwadratowych. Na parterze znajdą się lokale usługowe.
– Obecnie trwają prace wykończeniowe – okładziny z płytek czy zabudowy stolarskie. Montujemy balustrady, malujemy garaże i ściany części wspólnych, a także pracujemy nad zagospodarowaniem terenu – komentuje pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A., Tomasz Bednarek.
Inwestycja podzielona jest na cztery etapy. Trzy z nich zostały ukończone i w całości sprzedane. Na parterze budynku mieści się pasaż z lokalami użytkowymi. Parkingi dla samochodów i miejsca postojowe dla rowerów znajdują się zarówno w kondygnacji podziemnej, jak i na pierwszym piętrze.
Od drugiego piętra wzwyż znajdują się mieszkania – część z ogródkami na najniższej kondygnacji lub z loggiami na wyższych poziomach. Ceny mieszkań zaczynają się od 8556 zł za metr kwadratowy.
Pixel House mieści się przy ulicy Legnickiej – naprzeciwko Centrum Handlowego Magnolia. W pobliżu znajduje się Park Popowicki, a nieco dalej Park Zachodni. Mieszkańcy zwracają uwagę na dobre skomunikowanie z innymi częściami miasta. Okolica ta jest popularna zwłaszcza wśród studentów i pracowników pobliskich korporacji, co sprawia, że cieszy się zainteresowaniem inwestorów.
Pierwszy etap osiedla został oddany do użytkowania pod koniec 2016 roku. Budynek zaprojektowali architekci z biura Bzdęga-Wiśniewski.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.