Wrocław: Nova Stoczniova na etapie końcowym
Inwestycja Nova Stoczniova przy ulicy Stoczniowej i Masztowej zbliża się ku ukończeniu. Obecnie trwają prace wykończeniowe, a oddanie inwestycji do użytku zbliża się wielkimi krokami.
Prace związane z wykonaniem ogrodzenia całego osiedla oraz z wydzieleniem ogródków lokatorskich są prowadzone planowo. Wokół inwestycji zakończono już roboty drogowe.
– Trwa proces zazielenienia osiedla. Zgodnie z projektem architektów krajobrazu posadzono około 61 nowych drzew przeróżnych gatunków – mówi Emil Basta z WPBM „Mój Dom” S.A. Jak dodaje: – gdy tylko ustabilizują się warunki atmosferyczne, będziemy kontynuować nasadzenia krzewów oraz innych mniejszych roślin, aby szeregiem odpowiednich kompozycji podkreślić estetykę budynków.
Trwają ostatnie prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz wykończeniowe w mieszkaniach na poddaszu, a także prace porządkowe w mieszkaniach i na klatkach schodowych. Powstała już część placu zabaw.
Osiedle liczy 96 lokali od 39 do 85 mkw, a ceny mieszkań zaczynają się już od 6800 zł za metr kwadratowy.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.