Wrocław: ostatnia szansa na mieszkanie w Słonecznym Zakątku
Inwestycja mieści się na Krzykach – rodzinnej i zielonej dzielnicy Wrocławia. W pobliżu znajdują się szkoły i przedszkola. Nie brakuje też terenów rekreacyjnych – osiedle mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Klecińskiego. Obecnie na sprzedaż zostało już tylko 15 lokali.
To trzeci etap osiedla Słoneczny Zakątek. Obejmuje on dwa budynki liczące 5 kondygnacji naziemnych – łącznie 135 mieszkań o powierzchniach od 30 do 91 mkw. Na terenie inwestycji mieści się także wielostanowiskowy garaż podziemny, a także części wspólne dla mieszkańców.
Obecnie w sprzedaży jest jeszcze 15 mieszkań o powierzchniach od 41,15 mkw. do 56,98 mkw. Na sprzedaż są także dwa lokale użytkowe w budynku H, od strony ulicy Skarbowców.
– Przy trzecim etapie tej inwestycji zdecydowaliśmy się na nowy model sprzedaży, wciąż jeszcze mało popularny, a bardzo atrakcyjny dla przyszłych nabywców. Uruchomiliśmy sprzedaż dopiero w momencie, gdy mieszkania miały już pozwolenie na użytkowanie. Każdy zainteresowany mógł od razu zobaczyć lokum, nie musiał polegać wyłącznie na rzutach architektonicznych i wizualizacjach. Oznacza to także szybsze wprowadzenie się lub w przypadku zakupu inwestycyjnego, szybsze zyski z najmu – mówi Emil Basta z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.
Słoneczny Zakątek mieści się przy ulicy Skarbowców i Babiego Lata. W pobliżu znajduje się Park Kleciński, a nieco dalej Park Południowy, oddalony o kwadrans pieszo.
Osiedle zostało zaprojektowane przez Biuro Architektoniczne Wojciech Madurowicz. Deweloperem jest WPBM „Mój Dom” S.A.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.