Wrocławski apartamentowiec laureatem prestiżowej nagrody
Apartamenty Księcia Witolda, wrocławska inwestycja Dom Development zrealizowana przez własnego generalnego wykonawcę Dom Construction, zdobyła wyróżnienie w konkursie TOPBuilder. To jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym.
Tytułem i statuetką TOPBuilder nagradzane są najwyższej jakości produkty i innowacje materiałowe czy technologiczne, realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, a także usługi, inicjatywy, programy i przedsięwzięcia dedykowane branży budowlanej. Kapituła konkursu przyznała Apartamentom Księcia Witolda tytuł i statuetkę TOPBuilder 2021 w kategorii Inwestycje.
– Realizacja projektu deweloperskiego w centrum miasta to zawsze duża odpowiedzialność i spore wyzwanie logistyczne oraz budowlane. Tym bardziej cieszy nas przyznane wyróżnienie. To dla nas najlepszy dowód, że warto stawiać sobie ambitne cele - mówi Dariusz Jarek, członek zarządu Dom Construction Sp. z o.o.
Inwestycja mieści się na Kępie Mieszczańskiej, przy ulicy Księcia Witolda, tuż nad brzegiem rzeki i zaledwie 5 min spacerem od Rynku. Budowa została zakończona w IV kwartale 2020 roku. Z inicjatywy Dom Development, w ramach współpracy z wrocławskim magistratem, nad Odrą powstaje nowa promenada z ławkami i tarasami widokowymi. Od stycznia można już spacerować po jej pierwszym odcinku, zrealizowanym przez Dom Construction i biegnącym wzdłuż inwestycji.
Apartamenty Księcia Witolda to kolejna inwestycja Dom Development we Wrocławiu. W budynku powstało 128 komfortowych i rozkładowych apartamentów. Każdy z nich posiada przeszklenia oraz duże balkony lub tarasy, które są przygotowane pod zagospodarowanie zielonych pnączy, co w przyszłości wzbogaci i urozmaici elewację.
Za projekt budynku oraz bulwaru odpowiedzialna jest Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.