Komunikaty PR

Współpraca Galerii Malta ze strażą pożarną

2024-03-08  |  15:00

Właściciel centrum handlowego zdecydował się na nawiązanie współpracy i udostępnienie przygotowywanego do rozbiórki budynku służbom ratowniczym, które przeprowadzą na jego terenie serię ćwiczeń.

Pierwsze z nich odbędą się już w najbliższy weekend, a ich celem będzie doskonalenie umiejętności zespołowej pracy strażaków oraz przygotowanie do ewentualnych interwencji w dużych obiektach użyteczności publicznej i placówkach handlowych. Teren zamkniętej Galerii Malta stanowi doskonałą okazję do ćwiczeń, których na co dzień strażacy nie są w stanie przeprowadzić w pełni funkcjonującym obiekcie. Dlatego w tych dniach, strażacy będą symulowali pożar i zadymienie w niektórych pomieszczeniach galerii, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych.

Cieszymy się z możliwości współpracy z lokalną jednostką straży pożarnej i tego, że Galeria Malta, nawet po zamknięciu służy mieszkańcom Poznania. – powiedział Henryk Rytwiński, przedstawiciel Galerii Malta.

W okolicy centrum handlowego należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów straży pożarnej, jak również mogą być widoczne niewielkie zadymienia nad obiektem, symulowane na potrzeby ćwiczeń. Zweryfikowane zostaną możliwości techniczne i parametry naszego specjalistycznego sprzętu. W ćwiczeniach będzie brało udział 40 strażaków. - podkreślił mł. bryg. Kamil Witoszko z poznańskiej straży pożarnej. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za owocną współpracę przedstawicielom Galerii Malta, którzy udostępnią nam obiekt i tym samym przyczynią się do podnoszenia kompetencji poznańskich strażaków.

W części garażowej, w której prace rozbiórkowe rozpoczęły się w lutym, w ostatni weekend ćwiczenia przeprowadzali już specjaliści z  psami z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej działającej w ramach OSP Uścikowo. Przeszkolono 7 psów pod kątem poszukiwań osób żywych na terenie gruzowiska, a działania będą kontynuowane także w najbliższy weekend.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.