Zabytkowy Dwór w Żytnie - wkrótce otwarcie

Paweł Aulich
Igers Crowd
Narutowicza 59
97-500 Radomsko
kontakt|igerscrowd.pl| |kontakt|igerscrowd.pl
720745917
www.igerscrowd.pl
Hotel Dwór w Żytnie to nowa, unikalna odsłona historycznej posiadłości. Zbudowany w 1819r. dwór tętnił życiem przez wiek XIX i początek XX.
Był znanym ziemiańskim salonem, miejscem życia towarzyskiego ówczesnych elit. Odwiedzali go członkowie licznej rodziny, przyjaciele i znamienici goście jak np. Henryk Sienkiewicz, Jacek Malczewski, bł. Wanda Malczewska, czy rodzina Gen. Andersa. Po latach burzliwej historii obiekt kompleksowo odbudowano. Budynek zachował wierność pierwotnej wizji okazałej wiejskiej posiadłości. Wizytówką jego była i jest fasada z czterokolumnowym doryckim portykiem. Wnętrze odrestaurowanego obiektu zostało dopracowane w najmniejszym szczególe i zaaranżowane na butikowy hotel, kawiarnię, przestrzeń bankietowo-konferencyjną oraz strefę Wellness.
Zachwyca niezwykle klasycznym stylem, eleganckim wykończeniem, a jednocześnie ciepłą i rodzinną atmosferą oraz przepyszną kuchnią opartą na bazie lokalnych produktów.
Otulony przepięknym ponad 3ha zabytkowym parkiem Dwór w Żytnie, położony jest 45 km od Częstochowy (35 km od autostrady A1), pośród malowniczych kompleksów leśnych oraz rozległych pół i łąk. Wokół panuje cisza i spokój.
Blisko natury
Znakiem rozpoznawczym Żytna są bujne lasy i czyste powietrze. To miejsce, w którym można wypocząć na łonie natury. Malownicze lasy, przepływającą przez gminę rzeka Pilica, trasy rowerowe, szlaki turystyczne i rezerwaty stanowią naturalne otoczenie dworu.
Przez cały rok udostępniamy naszym gościom sprzęt sportowy: rowery, kije do nordic walking, sprzęt do gry w bule. Dodatkową atrakcję stanowi nasza stadnina koni, usytuowana vis a vis Dworu.
Wiele miejsc do zobaczenia
Na terenie gminy warto zobaczyć dwory i parki, a także kaplicę ariańską w Silniczce, kościół parafialny i zespół pałacowy w Maluszynie. Nasza zielona gmina posiada kilka „perełek” wpisanych do rejestru zabytków, jednakże jej największym magnesem jest natura i malownicze krajobrazy.
Kościół neogotycki
Zainteresowani architekturą mogą zwiedzić murowany kościół neogotycki z dwu wieżową fasadą. Kościół powstawał w latach 1860-74, a projekt wyszedł spod ręki Stanisława Gołębiowskiego. We wnętrzu znajdują się klasycystyczne ołtarze.
Rezerwat przyrody Dębowiec
Obszar rezerwatu to 47 ha, na którego obszarze zachowany jest las grądowy z udziałem lipy szerokolistnej i drzewostanami dębowymi, wiązowo-jesionowymi i lipowymi. Żyje tu 355 gatunków roślin oraz 50 gatunków ptaków.
Szlak turystyczny
Przez południową część gminy Żytno biegnie bardzo malowniczy szlak turystyczny (żółty). Ma on początek we wsi Ewina (miejsce bitwy partyzanckiej we wrześniu 1944 roku) a koniec w miejscowości Maluszyn. Jego odcinkiem jest także rezerwat.
Dwór w Żytnie to idealna przestrzeń na organizację firmowego spotkania, konferencji, szkolenia czy bankietu. Budynek jak i wszystkie dostępne sale zaprojektowano z myślą o potrzebach biznesu.
Zapewniamy oryginalne miejsce, zakwaterowanie, ale także wsparcie i profesjonalną obsługę wydarzenia. Organizacja spotkania to nie tylko wybór obiektu i terminu. To cały proces decyzyjny, który wymaga wiele pracy, aby spełnić oczekiwania uczestników. Zadamy o każdy szczegół od aranżacji przestrzeni, poprzez zapewnienie cateringu, techniki estradowej, artystów, do pomocy przy opracowaniu scenariusza i programu spotkania.
Nasza konferencyjny pakiet zawiera:
- oryginalne, komfortowe i klimatyzowane pokoje
- sale konferencyjne o różnych metrażach, z niezbędnym wyposażeniem technicznym, audiowizualnym oraz dostępem do światła dziennego i zielonego terenu
- smaczną ofertę gastronomiczną dworskiej kuchni opartą na lokalnych produktach i idei Slow Food
- strefę SPA, idealną na relaks po intensywnym dniu pracy
- - dyskretną, wykwalifikowaną obsługę
- - otoczenie 4ha parku zapewniające idealną atmosferę skupienia i koncentracji
- atrakcje dodatkowe, które możemy zapewnić stosownie do preferencji naszych Klientów (np. przejażdżki konno, wycieczki rowerowe, kajaki, off road, koncerty, występy artystyczne, tematyczne wieczory)
- unikalną atmosferę „miejsca z historią” i spokoju, w której rozmowy biznesowe nabierają niepowtarzalnego klimatu i innego wymiaru
Nasi goście mają okazję zetknąć się z unikatową architekturą i wielką historią. Perła ziemi łódzkiej jest ponownie w Waszym zasięgu. Wnętrza odtwarzane były pod okiem konserwatora zabytków, przy zachowaniu nowoczesnych standardów aranżacji.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.