Żłobek i modułowe przedszkole w Zegrzu przygotowane przez EKOINBUD
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/0fc6587bb9e735fb5549c744748894a820240423072131/2d97d57e6ef5d4ca12e79d2d8e5ba83920240423072153/0df9ea
Pod koniec marca bieżącego roku w podwarszawskim Zegrzu grupa EKOINBUD oddała do użytku kolejną inwestycję oświatową przeznaczoną dla najmłodszych. Nowoczesny zespół żłobkowo-przedszkolny, wykonany z drewna w technologii modułowej, składa się z dwóch niezależnych budynków, z czego jeden został wybudowany od podstaw, a drugi gruntownie przebudowano.
Pierwszym etapem realizacji inwestycji było wybudowanie nowego, jednokondygnacyjnego budynku przedszkolnego o powierzchni zabudowy 862,6 mkw. Kolejnym natomiast – gruntowna przebudowa budynku, w którym dawniej mieściły się koszary wojskowe. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii modułowej, całość prac budowlanych trwała zaledwie 13 miesięcy.
Naszym zadaniem było przygotowanie projektu, a także dostawa i montaż prefabrykowanej, drewnianej konstrukcji budynku – mówi Michał Karbownik, project manager, EKOINBUD. Ponadto wykonaliśmy prace ogólnobudowlane oraz systemy instalacji sanitarnej, wentylacji mechanicznej, instalacji elektrycznej i teletechnicznej. Powierzono nam również pełne zagospodarowanie okolicznego terenu wraz z przygotowaniem dużego placu zabaw dla dzieci, parkingu mogącego pomieścić 18 samochodów oraz nasadzeniem różnych gatunków drzew i trawników.
Drugim etapem była przebudowa dawnego, murowanego obiektu wojskowego, w którym od lat funkcjonowało przedszkole. Ten etap realizacji polegał na wykonaniu prac rozbiórkowych, wzmocnieniu konstrukcji istniejącego budynku oraz wykonaniu prac ogólnobudowlanych wraz z niezbędnym wyposażeniem. Projekt przygotowano pod nadzorem konserwatora zabytków.
Grupa Ekoinbud wyspecjalizowała się w budowie nowoczesnych, zdrowych i ekologicznych budynków użyteczności publicznej i myślę, że bez zbędnej przesady możemy podkreślić, że jesteśmy liderem w tym segmencie rynku w Polsce – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD. Nasza oferta opiera się na głównej misji naszej firmy, zgodnie z którą chcemy oferować szybkie w realizacji budynki, wyróżniające się doskonałymi parametrami dyfuzyjności, co ma olbrzymie znaczenie w budynkach biurowych, w których pracownicy spędzają wiele godzin każdego dnia, w budynkach użyteczności publicznej, szkołach, przedszkolach i żłobkach, w których dzieci bawią się i uczą w swoich najmłodszych latach życia, ale także w budynkach mieszkalnych, których prozdrowotne parametry mają równie wysokie znaczenie, jak wysoka jakość wykonania.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.