Nominacje na kluczowych stanowiskach w Golden Star Estate
Zespół Golden Star Estate, firmy inwestycyjnej działającej na międzynarodowych rynkach nieruchomości, został wzmocniony przez dwie doświadczone ekspertki. Małgorzata Głowicka objęła stanowisko Group Chief Financial Officer, natomiast Magdalena Ruta dołączyła do Golden Star Estate jako Head of Asset Management.
Malgorzata Głowicka wzmocniła zespół Golden Star Estate jako Group CFO. Jest odpowiedzialna za kształtowanie polityki finansowej grupy Golden Star dla segmentu nieruchomości biurowych w regionie CEE. Małgorzata Głowicka posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze finansów, księgowości, audytu oraz zarządzania strukturami SSC. Doświadczenie zawodowe zdobywała w globalnych organizacjach specjalizujących się w dostarczaniu profesjonalnych usług finansowych, a przez ostatnie 14 lat związana była stricte z branżą nieruchomości. Podczas swojej kariery pracowała w takich firmach, jak m.in. JLL, Cushman & Wakefield, DTZ czy PwC.
Magdalena Ruta odpowiada za kompleksowe zarządzanie aktywami nieruchomościowymi o łącznej powierzchni ponad 125 000 mkw., znajdującymi się w portfolio Golden Star Group w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach swojej działalności, Magdalena koordynuje również działania związane z komercjalizacją i transakcjami, a także zarządza zespołem asset i leasing menadżerów. Magdalena Ruta posiada 19-letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w polskich i międzynarodowych firmach o profilu inwestycyjnym, doradczym oraz deweloperskim. Podczas swojej kariery odpowiadała za zarządzanie portfelami różnorodnych nieruchomości, zwłaszcza biurowych. Uczestniczyła również w licznych transakcjach sprzedaży i nabycia nieruchomości, a także koordynowała procesy komercjalizacji poszczególnych aktywów. Przed dołączeniem do Golden Star Estate, zajmowała stanowiska menadżerskie w takich firmach, jak m.in.: Macquarie Group, GLL Real Estate Partners, Waryński S.A. Grupa Holdingowa czy DTZ.
Grupa Golden Star koncentruje się na nabywaniu nieruchomości i tworzeniu ich wartości dodanej poprzez wynajem oraz zarządzanie. Portfolio grupy obejmuje projekty o łącznej wartości przekraczającej 1,5 mld euro. Wśród projektów należących do polskiego portfela firmy znajdują się m.in. Konstruktorska Business Center, Oxygen Park, JK 55 czy DOT Park w Krakowie.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.