Nominacje na kluczowych stanowiskach w Golden Star Estate
Zespół Golden Star Estate, firmy inwestycyjnej działającej na międzynarodowych rynkach nieruchomości, został wzmocniony przez dwie doświadczone ekspertki. Małgorzata Głowicka objęła stanowisko Group Chief Financial Officer, natomiast Magdalena Ruta dołączyła do Golden Star Estate jako Head of Asset Management.
Malgorzata Głowicka wzmocniła zespół Golden Star Estate jako Group CFO. Jest odpowiedzialna za kształtowanie polityki finansowej grupy Golden Star dla segmentu nieruchomości biurowych w regionie CEE. Małgorzata Głowicka posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze finansów, księgowości, audytu oraz zarządzania strukturami SSC. Doświadczenie zawodowe zdobywała w globalnych organizacjach specjalizujących się w dostarczaniu profesjonalnych usług finansowych, a przez ostatnie 14 lat związana była stricte z branżą nieruchomości. Podczas swojej kariery pracowała w takich firmach, jak m.in. JLL, Cushman & Wakefield, DTZ czy PwC.
Magdalena Ruta odpowiada za kompleksowe zarządzanie aktywami nieruchomościowymi o łącznej powierzchni ponad 125 000 mkw., znajdującymi się w portfolio Golden Star Group w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach swojej działalności, Magdalena koordynuje również działania związane z komercjalizacją i transakcjami, a także zarządza zespołem asset i leasing menadżerów. Magdalena Ruta posiada 19-letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w polskich i międzynarodowych firmach o profilu inwestycyjnym, doradczym oraz deweloperskim. Podczas swojej kariery odpowiadała za zarządzanie portfelami różnorodnych nieruchomości, zwłaszcza biurowych. Uczestniczyła również w licznych transakcjach sprzedaży i nabycia nieruchomości, a także koordynowała procesy komercjalizacji poszczególnych aktywów. Przed dołączeniem do Golden Star Estate, zajmowała stanowiska menadżerskie w takich firmach, jak m.in.: Macquarie Group, GLL Real Estate Partners, Waryński S.A. Grupa Holdingowa czy DTZ.
Grupa Golden Star koncentruje się na nabywaniu nieruchomości i tworzeniu ich wartości dodanej poprzez wynajem oraz zarządzanie. Portfolio grupy obejmuje projekty o łącznej wartości przekraczającej 1,5 mld euro. Wśród projektów należących do polskiego portfela firmy znajdują się m.in. Konstruktorska Business Center, Oxygen Park, JK 55 czy DOT Park w Krakowie.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.