Nowa aplikacja Motorola Moto Secure zwiększa poczucie bezpieczeństwa
2 lutego 2023 r.: Motorola rozumie znaczenie poufności danych, dlatego zwiększa bezpieczeństwo swoich urządzeń na każdym etapie — od fabryki po telefon — oferując ThinkShield. Dzięki tej wszechstronnej ochronie sprzętowej i programowej, która spełnia najwyższe standardy, dane osobowe są zabezpieczone przed szkodliwym oprogramowaniem, phishingiem i innymi zagrożeniami. Chcąc umożliwić użytkownikom pełne wykorzystanie wszystkich funkcji zabezpieczeń, Motorola wprowadza nową aplikację Moto Secure.
W stanowiącej element platformy ThinkShield aplikacji Moto Secure można sterować wszystkimi najważniejszymi funkcjami zabezpieczeń danych i ochrony prywatności. Użytkownicy aplikacji mogą szybko sprawdzać i dostosowywać do swoich potrzeb ochronę smartfona, korzystając z łatwego dostępu do wszystkich powiązanych aplikacji oraz ustawień Motorola i Androida.
Aplikacja Moto Secure nie tylko umożliwia szybki dostęp do opcji ochrony prywatności i bezpieczeństwa danych, ale wprowadza też nowe zabezpieczenia wzmacniające poczucie pewności użytkowników:
- Aby dodatkowo zabezpieczyć poufne informacje i aplikacje, można je ukryć w Bezpiecznym folderze chronionym kodem PIN. W Bezpiecznym folderze można też włączyć tryb maskowania. Zapewnia on jeszcze większą prywatność, umożliwiając wybieranie spośród czterech opcji ikon oraz nazw, aby nie pokazywać jawnie aplikacji w folderze. Przydaje się to szczególnie do ukrywania pod bardziej dyskretnymi ikonami i etykietami takich poufnych pozycji jak aplikacje finansowe i zakupowe, portfele cyfrowe czy konta e-mail.
- Funkcja Ochrona sieci minimalizuje zagrożenia podczas połączeń z publicznymi sieciami Wi-Fi i komórkowymi. Ochrona sieci automatycznie powiadamia użytkowników o wykryciu problemów z bezpieczeństwem hotspotów czy sieci Wi-Fi. Ochrona sieci może też uniemożliwić określonym aplikacjom używanie otwartych połączeń i blokować połączenia 2G, aby zapobiec podszywaniu się przestępców na przykład pod instytucje finansowe.
- Zabezpieczenia ekranu blokady umożliwiają przeglądanie wszystkich opcji ekranu blokady w celu konfiguracji potrzebnej ochrony. Można także zablokować funkcje sieciowe i zabezpieczeń. Na przykład poprzednio złodziej mógłby po prostu wyłączyć dostęp telefonu do sieci komórkowej czy Wi-Fi, aby uniemożliwić lokalizację utraconego urządzenia. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zachować kontrolę i uniemożliwić rozłączenie z siecią komórkową czy Wi-Fi bez odblokowania telefonu.
- Zmiana kolejności klawiszy do wprowadzania kodu PIN uniemożliwia ciekawskim zapamiętanie wybieranych cyfr w celu odblokowania telefonu.
- Panel prywatności przejrzyście i wyczerpująco pokazuje, które aplikacje korzystały z kalendarza, kontaktów, plików, aparatu, mikrofonu oraz lokalizacji w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeżeli jakieś wpisy budzą wątpliwości, użytkownicy mogą zmienić uprawnienia aplikacji i ustawienia zabezpieczeń, a także zmodyfikować opcje ochrony prywatności bezpośrednio w aplikacji Moto Secure.
Nowa aplikacja Moto Secure jest aktualnie dostępna w Lenovo ThinkPhone by Motorola, moto g73 5G oraz moto g53 5G. W przyszłości z aplikacji będzie też można korzystać na urządzeniach Motorola z systemem Android 13 lub z nowszą wersją.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.