Komunikaty PR

Nowa inwestycja od BPI Real Estate Poland w samym sercu Warszawy!

2022-11-07  |  14:00

Chmielna Duo, najnowsza inwestycja BPI Real Estate Poland, realizowana w samym sercu Warszawy zainspirowana została stylem art déco. Projekt wyróżnia ogród na dachu,  wykorzystanie wysokiej jakości materiałów budowlanych, a także otwarty pasaż handlowy, który połączy ulice Chmielną i Złotą. W ofercie sprzedaży Chmielnej Duo znajdują się 243 mieszkania i apartamenty, zaprojektowane z myślą o osobach ceniących życie w centrum europejskiej metropolii jaką bez wątpienia jest współczesna Warszawa.  Jest to również doskonały produkt inwestycyjny, dla wszystkich tych, którzy rozpatrują warszawski rynek najmu jako atrakcyjną formę ulokowania kapitału. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska, należąca do tej samej, belgijskiej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała zaś pracownia S.A.M.I. ARCHITEKCI.

Chmielna Duo to najnowsza inwestycja BPI Real Estate Poland realizowana w duchu zrównoważonego rozwoju, a także koncepcji 15-minutowego miasta. Projekt zakłada powstanie dwóch budynków o eleganckiej architekturze inspirowanej stylem art déco. Elementem wyróżniającym projekt BPI Real Estate Poland jest ogród na dachu oraz wewnętrzny zielony dziedziniec z elementami małej architektury. Dwa budynki są bardzo spójne pod kątem architektury, jak i materiałów budowlanych wykorzystanych zarówno we wnętrzach jak i w elewacji. Motywem przewodnim są miedź i eleganckie płyty cementowo-włókienne, a całości dopełniają dużę okna zapewniające maksymalny dopływ światła dziennego do mieszkań.

- W naszych projektach koncentrujemy się zarówno na przemyślanej architekturze, jak i ich miastotwórczym charakterze. Uwzględniamy zarówno miejsce w jakim znajduje się grunt oraz otaczającą budynek zabudowę. Lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy, vis a vis najwyższego budynku biurowego w Unii Europejskiej Varso Tower, zobowiązuje. Dlatego we współpracy z architektami postawiliśmy na budynek, który jest atrakcyjny wizualnie, dopasowany do okolicznych zabudowań i jednocześnie wnosi wartość dodaną dla lokalnej społeczności. Powstający w ramach projektu Chmielna Duo otwarty pasaż z lokalami usługowymi jest takim elementem. Dodatkowo założenia architektoniczne tej inwestycji nawiązują do przedwojennej zabudowy ulicy Chmielnej, która historycznie miała dwie pierzeje  – mówi Andrzej Świder Dyrektor Projektu BPI Real Estate Poland.

W inwestycji Chmielna Duo znajdą się 243 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 35 do ponad 105 mkw zlokalizowane w 2 budynkach. Projekt uwzględnia także garaż podziemny z wjazdem od ulicy Chmielnej oraz 6 lokali usługowych w otwartym pasażu handlowym, który połączy ulicę Chmielną z ulicą Złotą. Spośród udogodnień dla mieszkańców można wyróżnić, recepcję, stanowiska do ładowania aut elektrycznych, a także stojaki dla rowerów i myjki dla jednośladów i psów.  Na ostatniej kondygnacji jednego z budynków znajdzie się ogród z drzewami i bogatą roślinnością niskopienną oraz elementami małej architektury. Na wewnętrznym zielonym dziedzińcu poza przestrzeniami wspólnymi zlokalizowane zostaną także ogródki przynależne do mieszkań usytuowanych na parterze. 

–      Strategia biznesowa BPI Real Estate Poland zakłada realizację kolejnych inwestycji w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach w kluczowych miastach Polski. Są to: Warszawa, Wrocław, Trójmiasto i Poznań. Innym ważnym elementem rozwoju naszej firmy są zasady zrównoważonego rozwoju oraz koncepcja miasta 15-minutowego. Jest to zgodne z naszym mottem urban shapers for good i misją kształtowania miejskiej harmonii poprzez inspirujące projekty deweloperskie. Chmielna Duo bez wątpienia jest kolejnym wyjątkowym projektem w naszym portfolio, który powstaje w topowej lokalizacji. Jest to przede wszystkim doskonały produkt dla osób zainteresowanych inwestycyjnym zakupem nieruchomości. Struktura mieszkań w ofercie została dopasowana do aktualnych potrzeb rynku najmu, a wśród naszych klientów są przede wszystkim inwestorzy indywidualni rozpatrujący stołeczny rynek real estate jako atrakcyjną formę ulokowania kapitału - mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Inwestycja Chmielna Duo jest w całości finansowana ze środków własnych dewelopera. Generalnym wykonawcą projektu jest CFE Polska, firma należąca do tej samej belgijskiej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland.

Aktualnie na placu budowy prowadzone są prace przygotowawcze. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowane jest na pierwszą połowę 2025 roku.

Ceny mieszkań w inwestycji Chmielna Duo w ofercie przedsprzedaży BPI Real Estate Poland wynoszą średnio 27000 PLN/ mkw.

Więcej informacji nt. Chmielnej Duo można uzyskać na stronie: https://chmielnaduo.pl/

 

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy kapitałowej CFE założonej w 1880 roku, która prowadzi działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.

BPI Real Estate powstało ponad 30 [ teraz jest 33]  lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie w realizacji wysokiej jakości inwestycji w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach – w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. Wyróżnia je innowacyjność i dbałość o szczegóły – w kwestiach związanych m.in. z planowaniem urbanistycznym,  dobrą  architekturą i efektywnością energetyczną. Misją BPI Real Estate Poland jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.

Swoją wiedzą w zakresie projektowania i realizacji inwestycji deweloperskich służy również w Wood Shapers, spółce założonej w 2019 roku przez BPI Real Estate i CFE Contract (firmę siostrę również należącą do grupy CFE, a w Polsce działającą pod nazwą CFE), która prowadzi działalność w obszarze zrównoważonego budownictwa z drewna i prefabrykatów.

 

O BPI Real Estate Poland

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie powstały kolejno projekty Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska. Inne zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz osiedle Vilda Park w Poznaniu. Nowymi projektami w portfolio dewelopera są inwestycje Bernadovo w Gdyni, Panoramiqa w Poznaniu, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. W 2022 roku spółka uruchomiła łącznie 4 nowe inwestycje w Polsce. Dodatkowo we współpracy z firmą Revive, BPI Real Estate Poland planuje realizacje wieloetapowej inwestycji typu mixed-use na poznańskim Łazarzu.

Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie: 

www.bpi-realestate.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego? Biuro prasowe
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu

Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.

Edukacja

Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.