Nowa marka, nowy zarząd i nowa wizja
Nowa marka, nowy zarząd i nowa wizja
BitBay, jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut w Europie Środkowo-Wschodniej, zmienia nazwę na Zonda
Warszawa, 08.11 – BitBay, jedna z największych giełd kryptowalut w Europie, zmienia nazwę na Zonda. Jednocześnie firma przedstawia plany rozwoju oraz ogłasza skład zarządu. Znajdują się w nim: nowy CEO spółki Przemysław Kral, Poland Country Head i Chief Growth Officer Kamil Sikorski oraz CCO Dawid Sendecki.
Od pierwszych dni działalności w Polsce, kiedy to z giełdy korzystało zaledwie 3 000 użytkowników, handlujących głównie Bitcoinem, platforma przeszła długą drogę. Dziś BitBay jest dobrze znaną marką dla europejskich inwestorów kryptowalutowych, z ponad milionem zarejestrowanych użytkowników, pakietem produktów i możliwością inwestowania w więcej niż 50 walut cyfrowych i tokenów.
Osiem lat rozwoju oraz szybko rozszerzające się portfolio produktów, usług i walut cyfrowych doprowadziły firmę do kolejnego etapu w jej ewolucji. Nazwa Zonda, czyli w wolnym tłumaczeniu „wiatr zmian”, odzwierciedla procesy, jakie zachodzą w branży, a także nową strategię firmy. Skoncentrowana jest ona na regulacjach, edukacji i większej przystępności pod okiem nowego kierownictwa. Ambitne cele mają pomóc w zwiększeniu globalnego zasięgu firmy.
Kolejną nowością będzie uruchomienie Zonda Academy na początku przyszłego roku. „Uważamy, że nie powinno się handlować żadnym aktywem, zanim nie zdobędzie się niezbędnej wiedzy i nie zrozumie ryzyka. Nasza akademia ma na celu przekazanie klientom wiedzy niezbędnej do świadomego inwestowania. Będzie ona kształcić ludzi w zakresie interpretacji złożonych danych, psychologii inwestowania oraz tego, co leży u podstaw poszczególnych projektów” – dodaje Kamil Sikorski.
Regulacja i przejrzystość jako standard
Konieczność regulacji całego rynku kryptowalut to jedno z podstawowych przekonań Zondy. Wizja ta jest w dużej mierze kształtowana przez nowego CEO Przemysława Krala, który wcześniej pełnił funkcję Chief Legal Officer w BitBay i ma ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie prawa. To Kral doprowadził do uzyskania przez BitBay licencji estońskiego FIU
i od tego czasu ściśle współpracuje z regulatorami na całym świecie.
Zonda (jeszcze jako BitBay) przeszła niedawno audyt finansowy, stając się pierwszą w Estonii w pełni licencjonowaną i regulowaną giełdą kryptowalut działającą w ramach nowych, surowych regulacji narzuconych przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU) jesienią 2020 roku.
„Chcemy współpracować z regulatorami na wszystkich rynkach, na których będziemy obecni. Tylko poprzez wprowadzenie większej transparentności w świecie handlu kryptowalutami będziemy w stanie otworzyć go dla wszystkich” – dodaje Kamil Sikorski.
Oto jak wygląda wizja firmy według nowo mianowanego Dyrektora na Polskę, Kamila Sikorskiego: „Upowszechnienie kryptowalut nie będzie możliwe, jeśli branża nie stanie się bardziej bezpieczna, regulowana i przejrzysta. Widać, że niepewność, niewiedza i brak zaufania to największe przeszkody dla upowszechnienia cyfrowych pieniędzy. W Zondzie chcemy, aby nasi Klienci czuli się komfortowo i mogli handlować, będąc pewni swoich inwestycji. Rozwijamy intuicyjne narzędzia, przystępne programy edukacyjne i współpracujemy z regulatorami, aby pomóc naszym klientom w bezpiecznym inwestowaniu.”
Więcej niż tylko zmiana nazwy
Od 8 listopada 2021 r., użytkownicy Zondy zauważą pierwsze oznaki zmian – nową stronę główną, nazwę, logo i design. Mimo, że strona przenosi się pod nowy adres zondaglobal.com, wszystkie loginy, konta i hasła użytkowników pozostaną niezmienione, tak samo, jak funkcjonalność serwisu.
Na przełomie II i III kwartału 2022 roku firma planuje uruchomić nową platformę handlową
i aplikację mobilną. Głównym celem przyświecającym pracom jest opracowanie takiej platformy, w której proces wejścia i uczestnictwa w rynku walut cyfrowych będzie tak prosty, jak to tylko możliwe. Ambicją Zondy jest zdefiniowanie na nowo inwestycji kryptowalutowych dla nowej generacji inwestorów pragnących rozumieć, eksperymentować i korzystać z kryptowalut w codziennym życiu.

Kongres Rady Podatkowej o najważniejszych wyzwaniach fiskalnych dla biznesu

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.