Nowa Murowana: trzy budynki oddane mieszkańcom
Od listopada 2017 roku Murowana Goślina pod Poznaniem regularnie wzbogaca się o kolejne mieszkania w ramach osiedla deweloperskiego Nowa Murowana. Finalnie w inwestycji powstanie kameralny kompleks mieszkaniowy, a łącznie do użytku zostanie oddanych około 91 lokali w pięciu budynkach. W trzech z nich ponad 50 zadowolonych rodzin odebrało klucze do swoich domów, a większość urządziła wnętrza i zdążyła się wprowadzić.
Ponadto trwają prace w kolejnych dwóch budynkach. W IV etapie (14 mieszkań w jednym budynku) są gotowe ściany parteru i pierwszego piętra. Pracownicy budowlani stawiają mury drugiego poziomu, a następnie będzie montowana więźba dachowa. Z kolei w budynku nr 5 z 20 lokalami zamontowano pokrycie dachowe i stolarkę okienną, w ostatnich dniach wykonywane są tynki wewnętrzne oraz elewacje. Według harmonogramu, oba te etapy zostaną ukończone do III kwartału 2020 i wówczas klienci dewelopera odbiorą klucze, by móc się urządzić.
Ostatnie dostępne mieszkania
Inwestycja Nowa Murowana od premiery na rynku deweloperskim w 2017 roku, cieszy się dużą popularnością. – W realizowanych budynkach zostało po kilka lokali o powierzchniach 57 - 65 mkw. Tak przestronne mieszkanie w Nowej Murowanej klienci mogą zakupić w cenie kawalerki lub 2-pokojowego lokalu w Poznaniu – mówi Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana. Warto wybrać jedno z ostatnich mieszkań w inwestycji i zawrzeć umowę rezerwacyjną. Na analizę zdolności kredytowej, podpisanie umowy deweloperskiej u notariusza i umowy kredytowej z bankiem każdy klient potrzebuje kilku tygodni. Kiedy te sprawy zostaną pozytywnie załatwione, zaczyna się dopiero spłata kredytu. W praktyce, w przypadku wspomnianej inwestycji, okres, kiedy płacimy ratę kredytu i np. wynajem w aktualnym mieszkaniu, jest stosunkowo krótki. – Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, ponieważ spełniamy swoje marzenia, nie musimy na to długo czekać i oszczędzamy. Dostrzega to sporo osób, dlatego zapraszamy już teraz do kontaktu z nami – zaznacza Patrycja Pilarczyk.
Ponadto warto zwrócić uwagę nie tylko na ofertę mieszkaniową dewelopera, ale też na lokalizację inwestycji. Przykładowo Poznaniacy przyzwyczajeni do wygody życia w mieście, zauważą, że w Murowanej Goślinie także załatwią wiele spraw, tutaj wszystko jest pod ręką, a infrastruktura gotowa. To 16-tysięczne miasteczko zapewnia sklepy, ośrodki zdrowia, czy placówki edukacyjne. A w niecałe pół godziny można dotrzeć do Poznania autem lub modnym szynobusem.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.