Nowa pompa sinusoidalna Certa Plus
Solski Communications
p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
Nowa pompa sinusoidalna Certa Plus – najlepsze w swojej klasie, stabilne rozwiązanie dla wrażliwych na ścinanie, lepkich produktów farmaceutycznych
Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) ogłasza wprowadzenie serii nowych pomp Certa Plus w celu zapewnienia stabilnego, wysokiej jakości i wszechstronnego zarządzania płynami dla branży farmaceutycznej. Certa Plus spełnia szeroki zakres wymagań dzięki znacznemu doświadczeniu MasoSine w technologiach pompowania sinusoidalnego. Stanowiąc innowacyjny postęp w porównaniu z konwencjonalnymi pompami krzywkowymi nowa technologia sinusoidalna Certa Plus oferuje producentom farmaceutycznym mniejsze ścinanie, niższy pobór mocy, pełną identyfikowalność i najwyższą łatwość czyszczenia podczas pompowania syropów, olejów, kremów i żeli.
Wytwarzanie farmaceutyków wiąże się z szeregiem złożonych wyzwań aby zapewnić wysoką jakość leku i brak zanieczyszczeń. Certa Plus została opracowana w celu zagwarantowania czystości, ma też dodatkowe możliwości, które zapewniają wysoką jakość w szerokiej gamie produktów farmaceutycznych. Wydajna konstrukcja pompy nie tylko skraca czas czyszczenia, ale również oszczędza energię elektryczną minimalizując koszty i ślad węglowy.
Ochrona jakości produktu
Utrzymywanie jakości wartościowych produktów o szerokiej gamie profili ma dla przemysłu farmaceutycznego zasadnicze znaczenie. Certa Plus zapewnia niemal wolny od pulsacji przepływ produktu bez potrzeby stosowania dodatkowych tłumików. Poprawia to zarówno dokładność pomiarów przepływu, jak i sprawność wymienników ciepła. Niskie ścinanie ogranicza też wzrost temperatury pompowanej cieczy oraz poprawia spójność partii i jakość gotowego produktu.
Wszechstronne, solidne przemieszczanie płynu
Certa Plus jest w stanie przemieszczać szeroką gamę trudnych do pompowania produktów, od syropów i roztworów cukru po produkty do ssania. Ciągły przepływ i wysoka zdolność zasysania wspomagają wydajną produkcję pastylek. Syrop i roztwory cukru mogą być również przetwarzane z łatwością, ponieważ przepłukiwanie uszczelki ogranicza ryzyko zasychania na niej produktów na bazie cukru.
W warunkach produkcji farmaceutycznej zmiana temperatury powoduje znaczną zmianę lepkości produktu. Na przykład podczas produkcji czopków pompowanie w niskiej temperaturze oznacza wzrost lepkości produktu. Dzięki wysokiej sile zasysania pompa Certa Plus z łatwością radzi sobie zarówno z pompowaniem cieczy o niskiej lepkości, takich jak olejki, jak i z produktami o wysokiej lepkości, jak kremy czy żele.
Czysta i wydajna technologia
Pompa jest rygorystycznie testowana pod kątem zgodności z najbardziej aktualnymi przepisami wymaganymi w przemyśle farmaceutycznym. Możliwość mycia w systemie Clean in Place (CIP) ułatwia czyszczenie i umożliwia łatwą integrację pompy z aseptyczną ścieżką przepływu płynu. Pompa może być następnie czyszczona na mokro bez demontażu, może być sterylizowana parą i jest odporna na bakterie, co eliminuje ryzyko pozostałości i zanieczyszczeń. Certa Plus ma pełną certyfikację aseptyczną (EHEDG Typ EL Klasa I i EHEDG Typ EL Aseptyczna klasa I), a wszystkie komponenty są wykonywane z surowców certyfikowanych przez FDA i USP Klasa VI.
Niezrównana, higieniczna konstrukcja ogranicza ilość używanych środków czyszczących i skraca wymagany czas cyklu czyszczenia do minimum, poprawiając tym samym wydajność procesu. Pompa jest również energooszczędną alternatywę wymagając aż do 50% mniejszej mocy niż pompy krzywkowe czy obwodowe pompy tłokowe, znacznie zmniejszając zużycie energii, a tym samym ślad węglowy.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Ochrona środowiska
W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.