Nowa Prezydent CIMA wzywa finansistów do stworzenia prężnej profesji
Nowa Prezydent CIMA i Współprzewodnicząca Association of International Certified Professional Accountants wzywa specjalistów ds. finansów do stworzenia prężnej profesji poprzez innowacje, włączenie społeczne i zrównoważony rozwój. Ogłoszony został także nowy skład Europe Regional Engagement Group, której członkowie – wśród nich trzy osoby z Polski – będą mieli udział w planowaniu globalnej strategii Stowarzyszenia.
Sarah Ghosh, FCMA, CGMA, została wybrana 90. Prezydent The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) – największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej – oraz 8. współprzewodniczącą Association of International Certified Professional Accountants, które reprezentuje łącznie CIMA i American Institute of CPAs (AICPA).
Podczas swojej rocznej kadencji Sarah będzie pomagać organizacji w stymulowaniu innowacji i transformacji profesji, aby zapewnić, że będzie ona w stanie nadążyć za wymaganiami nieustannie zmieniającego się świata biznesu. Położy również duży nacisk na rozwój i promowanie roli specjalistów ds. finansów w tworzeniu wartości dzięki wdrażaniu ESG i zrównoważonego rozwoju oraz działaniu na rzecz interesu publicznego. Sarah skupi się także na inspirowaniu i zachęcaniu młodszych pokoleń do rozpoczęcia kariery w świecie finansów. Szczególnie zależy jej na promowaniu włączenia społecznego w obrębie profesji.
Sarah będzie ściśle współpracować z Okorie L. Ramsey’em, CPA, CGMA, który będzie pełnił funkcje Przewodniczącego Stowarzyszenia i Przewodniczącego AICPA, aby odpowiedzieć na potrzeby 698 tys. członków i kandydatów AICPA i CIMA, oraz wzmacniać rolę profesji w 188 krajach i regionach.
Sarah Ghosh, FCMA, CGMA, Prezydent CIMA i Współprzewodnicząca Association of International Certified Professional Accountants, reprezentującego AICPA & CIMA, powiedziała:
“Cieszę się, że obejmuję funkcje Prezydent CIMA i Współprzewodniczącej Association of International Certified Professional Accountants. Będzie dla mnie zaszczytem móc służyć naszym członkom i kandydatom na całym świecie, promować wspaniałą pracę, którą wykonują i pomagać naszej profesji przygotować się na nadchodzące wielkie zmiany.
Naszym obowiązkiem jako liderów jest działanie w sposób proaktywny i zdecydowany, stawianie czoła wyzwaniom, wykorzystywanie nowych możliwości i ułatwienie innym odnoszenia sukcesów. Wykorzystam swoją kadencję do propagowania zrównoważonego rozwoju, innowacji i włączenia społecznego w obrębie profesji. Gorąco wierzę, że nadszedł czas, aby wykorzystać szansę, by poczynić postępy w tych obszarach. W ten sposób dokonamy prawdziwej zmiany i zapewnimy lepszą przyszłość sobie, tym, którzy na nas liczą, i tym, którzy pójdą w nasze ślady.”
Sarah Ghosh będąc następczynią Melanie J. Kanaka, FCMA, CGMA, jest drugą z kolei kobietą na stanowisku Prezydent CIMA i Współprzewodniczącej Stowarzyszenia. Członkinią CIMA została w 1995 r., a tytuł FCMA zdobyła w 2013 r.
Sarah Ghosh jest doświadczoną liderką finansów i ekspertką w zakresie transformacji cyfrowej z doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych organizacjach, MŚP i start-upach. Obecnie pracuje w brytyjskiej służbie cywilnej, kierując zespołami finansowymi dla zapewnienia świadczenia wysokiej jakości usług publicznych i wspierania Government Finance Function Strategy, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju i technologii. Wcześniej Sarah Ghosh zajmowała stanowiska kierownicze w sektorze finansowym, IT i sektorze operacyjnym, usprawniając świadczenie usług i modernizując procesy z wykorzystaniem analizy danych i uczenia maszynowego.
Na początku tego roku Sarah Ghosh znalazła się w gronie 50 kobiet w księgowości 2023 roku w uznaniu za wkład na rzecz wzmocnienia wizerunku kobiet na stanowiskach kierowniczych i zaangażowanie w promowanie różnorodności, równości i włączenia społecznego w księgowości i finansach.
Association of International Certified Professional Accountants, reprezentujące AICPA & CIMA, ogłosiło również powołanie nowych członków Europe Regional Engagement Group (REG):
- Przewodniczący: Stuart Dunningham, Francja
- Współprzewodniczy: Raymond Gann, Niemcy
Członkowie REG:
- Olga Ismagilova, Czechy
- Wioletta Pietrasiak, Polska
- Alix Lefort, Szwajcaria
- Radu Suciu, Rumania
- Alexanders Ilkuns, Litwa
- Julia Dzida, Polska
- Malgorzata Stelmach, Szwajcaria /Polska
- Savita Nandan, Niderlandy
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę w Association of International Certified Professional Accountants, reprezentującym AICPA & CIMA, powiedział:
“Nie mogę się już doczekać współpracy z tą dynamiczną i zróżnicowaną geograficznie grupą profesjonalistów, którzy postanowili wznieść swoje członkostwo na wyższy poziom i wspierać Zarząd Stowarzyszenia oraz Radę CIMA w Europie. Ich cenny wkład w przekazywanie informacji o potrzebach regionu i pokazywanie, w jaki sposób rozwija się praktyka rachunkowości i finansów w Europie pomoże Stowarzyszeniu pełnić misję napędzania dynamicznego rozwoju profesji finansowej”.
Kadencja członka REG trwa 12 miesięcy. Zakres obowiązków obejmuje identyfikowanie kluczowych trendów na rynkach lokalnych, propagowanie tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz dostarczanie nowego spojrzenia na rozwój globalnego planu strategicznego Stowarzyszenia, który dotyczy zarówno rachunkowości zarządczej, jak i publicznej.
AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.