Nowa strona Akceleratora Zielonych Technologii GreenEvo
Jest już dostępna zupełnie nowa odsłona strony internetowej programu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”. To innowacyjny projekt Ministerstwa Klimatu, wspierający rozwój polskich technologii środowiskowych w kraju i za granicą.
Pod adresem https://greenevo.gov.pl/ znaleźć można aktualności związane z VIII edycją programu, jak również zapoznać się z listą laureatów jego poprzednich odsłon. W dokumentach do pobrania znajdą Państwo szczegółową broszurę informacyjną, zawierającą zarówno opis misji i wizji programu, jak i szczegółową prezentację technologii dostarczanych przez laureatów.
Nowoczesne i wyznaczające rynkowe trendy rozwiązania zostały także opisane w zakładce „Zielone technologie”. Strona ma nową, przyjazną szatę graficzną - przejrzysty i intuicyjny system kafelkowy, pozwalający odbiorcy na jeszcze szybsze i łatwiejsze zapoznanie się z informacjami dotyczącymi programu.
GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to innowacyjny projekt Ministerstwa Klimatu przygotowany z myślą o promocji polskich technologii środowiskowych i stymulowaniu rozwoju przedsiębiorstw w tym zakresie. Program ma za zadanie wesprzeć krajowe firmy, zaangażowane w rozwój zielonych technologii, w poruszaniu się i promowaniu swoich unikalnych produktów na rynkach międzynarodowych. Do tej pory zrealizowano siedem edycji, podczas których wytypowano łącznie 74 rozwiązania, wsparte rządową gwarancją jakości i promocją. Wsparcie uzyskują technologie z zakresu gospodarki odpadami, gospodarki wodno-ściekowej, ochrony powietrza, oszczędności energii, jak również wspierania jej odnawialnych źródeł. W 2018 r. dokonano weryfikacji dokonań dotychczasowych laureatów, a dalszą pomoc zapewniły sobie 34 technologie. W grudniu zakończono przyjmowanie zgłoszeń na nowe technologie środowiskowe do najnowszej, VIII edycji programu, którego laureatów kapituła konkursu ogłosi już w marcu.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.