Komunikaty PR

Nowe domy i mieszkania na osiedlu OPTIMA już w sprzedaży

2021-08-03  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Deweloper Inpro S.A. rozpoczął sprzedaż VI zadania inwestycyjnego osiedla OPTIMA w Gdańsku Jasieniu. W ramach projektu powstanie 40 domów w zabudowie wolnostojącej, szeregowej i bliźniaczej oraz dwa budynki oferujące łącznie 64 mieszkania. Kompleks wyróżnia wysoki standard wykończenia, doskonała lokalizacja oraz liczne udogodnienia, takie jak zewnętrzna siłownia, wielofunkcyjne boisko czy wybieg dla czworonogów. Zakończenie budowy części domów jednorodzinnych oraz dwóch budynków mieszkalnych zaplanowano na koniec czerwca 2023 roku, a całe osiedle zostanie ukończone na koniec października 2023 roku.

OPTIMA VI to inwestycja wyróżniająca się kompleksowością, dobrze rozwiniętą infrastrukturą otoczenia oraz licznymi udogodnieniami. W ramach nowego etapu osiedla powstanie 40 domów w zabudowie wolnostojącej, szeregowej i bliźniaczej oraz dwa budynki mieszkalne obejmujące łącznie 64 lokale.

Powierzchnie domów liczą od 110 do ponad 134 mkw. i położone są na działkach mierzących od 155 do 401 mkw. Metraże lokali zlokalizowanych w budynkach mieszkalnych wynoszą od 39 do 58 mkw. i nie obejmują przestrzeni pod ściankami działowymi, dzięki czemu nabywcy płacą tylko za realnie wykorzystywaną powierzchnię.

Kompleks domów jednorodzinnych oferuje mieszkańcom wiele udogodnień. Na terenie osiedla powstaną naziemne parkingi z miejscami prywatnymi i ogólnodostępnymi, a część domów będzie miała także wiaty garażowe. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, wjazd na teren osiedla będzie możliwy przez szlaban sterowany przez telefon GSM. W każdym domu znajdą się 2 łazienki na piętrze, a także master bedroom z wydzieloną garderobą. Na każdej kondygnacji przewidziano także gniazdo pod tzw. access point, zapewniający bezprzewodowy dostęp do internetu w całym domu. Podstawą zapewnienia komfortu użytkowania będą pełne piętra, gwarantujące swobodę w aranżacji wnętrz.

Wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli psów, na osiedlu domów jednorodzinnych przewidziano budowę wybiegu dla czworonogów. Będzie to specjalnie wygrodzone miejsce sprzyjające wspólnym spacerom z pupilem, a także teren pozwalający zwierzęciu na swobodną zabawę. Ważnym elementem zagospodarowania przestrzeni będą również ogrody i muldy deszczowe. Ich obecność nie tylko obniży koszty usług wodnych, ale także przyczyni się do oczyszczania i nawilżania powietrza, poprawiając tym samym jakość życia i zdrowia mieszkańców.

Budynki mieszkalne wyposażone będą w rowerownię i wózkarnię, a w nowoczesnych klatkach schodowych znajdą się cichobieżne windy. Pod budynkami wybudowana zostanie hala garażowa obejmująca 42 miejsca postojowe oraz boxy do przechowywania rzeczy. Dla mieszkańców dostępne będę również do nabycia miejsca postojowe naziemne. Właściciele lokali na parterze będą mieli dodatkowo do dyspozycji własne, przestronne ogródki.

OPTIMA VI powstaje w dzielnicy Gdańsk-Jasień, doskonale skomunikowanej z całym Trójmiastem. W odległości niecałych 10 minut znajduje się centrum handlowe Designer Outlet Gdańsk, a zaledwie 5 minut dzieli osiedle od wjazdu na Trójmiejską Obwodnicę, która umożliwia szybki dojazd do centrum Gdańska. Powstające na terenie kompleksu domów jednorodzinnych drogi wewnętrzne dodatkowo usprawnią komunikację inwestycji z drogą publiczną. Dla niezmotoryzowanych mieszkańców, w niedalekim sąsiedztwie znajduje się przystanek autobusowy z nową linią autobusową nr 120, kursującą na trasie Stężycka-Siedlce.

 

Przyszli mieszkańcy będą mieli nieograniczony dostęp do pełnej infrastruktury osiedla OPTIMA. Osoby ceniące aktywny wypoczynek będą mogły korzystać z zewnętrznej siłowni i wielofunkcyjnego boiska, a najmłodsi z dużego placu zabaw. Nową atrakcją dla mieszkańców będzie natomiast punkt widokowy, z którego będzie można podziwiać malowniczą panoramę okolicy. Na terenie inwestycji funkcjonuje również budynek handlowo-usługowy, oferujący m.in. dostęp do sklepu sieci Żabka, Piekarni Cukrowej, Publicznego Pozytywnego Przedszkola nr 7, a także Żłobka „A-KuKu”. W obrębie osiedla znajduje się również bankomat i 24-godzinny paczkomat, umożliwiający wygodny odbiór przesyłek pocztowych o dowolnej porze.

Ceny lokali mieszkalnych zaczynają się od 8640 zł za metr kwadratowy, a działkę z domem jednorodzinnym można nabyć już za 920 tys. zł brutto. Planowany termin zakończenia całej inwestycji to koniec października 2023 roku.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.inpro.com.pl 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Który dom dla rodziny będzie najbardziej funkcjonalny? Biuro prasowe
2021-09-21 | 13:30

Który dom dla rodziny będzie najbardziej funkcjonalny?

Dom w zabudowie bliźniaczej, z dużym ogrodem i dodatkowymi pomieszczeniami z pewnością lepiej odpowiada na potrzeby dużej rodziny, niż mieszkanie, nawet przestronne. Doskonale jest to
Nieruchomości Nowe oblicze Hotelu Anders w Starych Jabłonkach
2021-09-21 | 10:10

Nowe oblicze Hotelu Anders w Starych Jabłonkach

Zdjęcia: https://we.tl/t-Ng1yJpBILN Pandemia tylko na chwilę wstrzymała trwający od 2019 roku remont Hotelu Anders w Starych Jabłonkach na Mazurach. Po kilku tygodniach przestoju wiosną
Nieruchomości Czy będzie wysyp osiedli w lokalizacjach podmiejskich i mniejszych miastach
2021-09-21 | 01:00

Czy będzie wysyp osiedli w lokalizacjach podmiejskich i mniejszych miastach

Czy deweloperzy planują realizację nowych projektów mieszkaniowych w lokalizacjach podmiejskich i mniejszych miastach? W których? Czy ze względu na utrudnienia związane z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Bankowość

Banki mogą odgrywać kluczową rolę w budowaniu innowacyjności gospodarki po pandemii. Same też zapowiadają inwestycje w tym obszarze

Pandemia pokazała, że polski sektor finansowy – choć sam w sobie jest postrzegany jako bardzo innowacyjny – wciąż planuje kolejne inwestycje w obszarze technologii. W horyzoncie czasowym 2021–2024 za największe wyzwania technologiczne dla branży uznawane są m.in. personalizacja usług, kwestie regulacyjne czy rozwiązania chmurowe. Co ciekawe, w konsekwencji pandemii COVID-19, skutkującej przyspieszeniem procesów digitalizacji we wszystkich branżach, banki zaczęły zaliczać do tych wyzwań także nową organizację pracy i aspekty kadrowe, a zwłaszcza pozyskanie wykwalifikowanych pracowników IT. Takie konkluzje przyniosło badanie przeprowadzone przez KIR i Accenture wśród CIO dziewięciu kluczowych banków na polskim rynku. Eksperci podkreślają też, że kondycja sektora finansowego i jego innowacyjność będą odgrywać znaczącą rolę w budowaniu konkurencyjności polskiej gospodarki po pandemii.

Konsument

Od 2022 roku planowane są zmiany w ocenianiu jakości szpitali. Najlepsze będą mogły liczyć na dodatkowe finansowanie

Ustawa o jakości w ochronie zdrowia wprowadzi nowy model oceniania i certyfikowania szpitali przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Najlepsze będą mogły liczyć na większe dotacje. Pod koniec lipca projekt nowych przepisów został skierowany do konsultacji społecznych. Jego skutkiem ma być poprawa jakości działania placówek medycznych. Prezes NFZ liczy na to, że zmotywuje to placówki medyczne do konkurowania i podnoszenia jakości świadczonych usług. Przedstawiciele szpitali mają jednak wątpliwości co do nowego systemu oceny.

Infrastruktura

Bezpieczeństwo na drogach w Polsce wciąż wymaga poprawy. Dodatkowe szkolenia i warsztaty potrzebne nawet doświadczonym kierowcom

W 2020 roku w Polsce doszło do ponad 23 tys. wypadków drogowych, w których zginęło 2491 osób, a ponad 26 tys. zostało rannych. W tegorocznych statystykach nie widać znacznej poprawy. Wśród przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze wciąż można wymienić nadmierną prędkość i wymuszanie pierwszeństwa. – Kierowcy często popadają w pewną nonszalancję. Wsiadają do samochodu z przekonaniem, że nic złego się dzisiaj nie wydarzy, bo jest piękny, słoneczny dzień – mówi Mariusz Sztal, ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak podkreśla, potrzebna jest przede wszystkim zmiana podejścia do bezpieczeństwa na drodze. Okazją do tego są otwarte warsztaty z bezpieczeństwa ruchu drogowego, którym patronuje firma kurierska DHL Parcel.

Konsument

Rośnie popularność TikToka w działaniach reklamodawców. Serwis promuje zarówno globalne, jak i małe, lokalne biznesy

Ubiegły rok, zdominowany przez pandemię i lockdown, spowodował skokowy wzrost konsumpcji treści w social mediach. Na tym trendzie skorzystał także TikTok, który króluje w globalnych zestawieniach najczęściej pobieranych aplikacji. W Europie TikTok ma już 100 mln aktywnych kont i ta liczba stale rośnie. To z kolei przekłada się na jego potencjał reklamowy, zwłaszcza że TikTok udostępnia rozwiązania, które wspierają w komunikacji z użytkownikami każdy biznes, niezależnie od branży i wielkości.