NOWE OBIEKTYWY PANASONIC ZAPEWNIAJĄ JESZCZE LEPSZE DOŚWIADCZENIA WIZUALNE
Panasonic wprowadził do swojej oferty dwa nowe obiektywy ultrakrótkoogniskowe (UST) z zerowym przesunięciem do projektorów laserowych LCD. Dzięki nim przedstawiciele branży rozrywki opartej na lokalizacji będą mogli jeszcze bardziej zbliżyć publiczność do miejsca akcji. Obiektywy te pozwalają wykorzystać każdy centymetr obszaru wyświetlania, prezentując obrazy od podłogi aż po sufit, bez żadnych cieni. Sprawdzą się nawet w najbardziej ograniczonych przestrzeniach muzealnych, podczas wystaw i wydarzeń na żywo. Obiektyw UST ET-EMU100 dedykowany dla projektorów z serii PT-MZ16K będzie dostępny w sierpniu 2021 roku, natomiast obiektyw UST ET-ELU20 – dla projektorów PT-MZ880 – pojawi się na rynku we wrześniu 2021 roku.
Bez względu na warunki przestrzenne obiektywy te w połączeniu z projektorami firmy Panasonic sprawią, że widzowie poczują się zanurzeni w treści wizualne. Wszystko to dzięki szerokoekranowej projekcji w technologii edge blending, która umożliwia zapełnienie całego obszaru wyświetlania, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager Panasonic Business. Połączenie innowacyjnego wzornictwa i elastyczności instalacji oferuje całkiem nowy wachlarz kreatywnych opcji wizualnych, dodaje Kulessa.
Elastyczność instalacji i zerowe przesunięcie ekranu
Współczynnik rzutu obiektywu wynoszący 0,330-0,354:1 (WUXGA) pozwala generować obraz o przekątnej 200 cali z odległości około 1.42 m. Aby zapewnić jeszcze bardziej imponujące wrażenia wizualne, wyeliminowana została rozpraszająca uwagę przerwa między górną częścią obrazu a sufitem. Projektor można zamontować bezpośrednio na suficie, nie ryzykując, że wystający obiektyw przysłoni ekran. W przypadku projekcji tylnej projektor można umieścić na środku ekranu, aby zagwarantować równomierną jasność od punktu centralnego do rogów i krawędzi.
Elastyczna regulacja usprawniająca przepływ pracy
Po umieszczeniu projektora w odpowiednim miejscu można go łatwo skonfigurować dzięki elastycznym opcjom regulacji. Technik może dowolnie dopasowywać obraz z pomocą zoomu 1.07x i szerokiego zakresu regulacji obiektywu:
- ET-EMU100 – w pionie +50%, -20%, w poziomie +20%, -20%;
- ET-ELU20 – w pionie +50%, -50%, w poziomie +24%, -24%.
Precyzyjnie wykonane elementy szklane obiektywu zapewniają ochronę przed zarysowaniem i większą odporność na wysokie temperatury. Obiektyw ET-EMU100 jest również wyposażony w czujnik temperatury, który wspomaga działanie funkcji aktywnej optymalizacji ostrości projektora (Active Focus Optimizer, AFO). Rozwiązanie to analizuje informacje o temperaturze i automatycznie dostosowuje ostrość, aby stale zapewniać niezmiennie najwyższą jakość obrazu.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business:
https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-mz880
https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-mz16kl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.