Komunikaty PR

Nowe rozwiązanie dla branży e-commerce

2022-03-31  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl

Zrównoważony rozwój w świecie zaawansowanych technologii

Orbitvu tworzy innowacyjne rozwiązania fotograficzne dla detalistów internetowych. Projektowane przez firmę urządzenia pomagają tworzyć miliony zdjęć, prezentacji 360° i filmów produktowych dla setek klientów na całym świecie. Opracowując nowe produkty, firma bierze pod uwagę zarówno potrzeby e-commerce, jak i wpływ na środowisko. Z tego powodu Orbitvu poszukuje najlepszych rozwiązań w zakresie opakowań, które zagwarantują bezpieczny transport delikatnych urządzeń oraz spełnią najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju.

Głównym wyzwaniem dla DS Smith było bezpieczne zapakowanie delikatnego, wartościowego sprzętu, bez używania plastikowych elementów, dbając o pozytywne doświadczenia dla klienta podczas odpakowywania, tzw. „unboxing experience”. Priorytetem firmy jest zapewnienie klientom możliwości korzystania z opakowań tworzonych z myślą o gospodarce obiegu zamkniętego. Ta współpraca była świetną okazją, aby zaproponować rozwiązanie, które w stu procentach nadaje się do recyklingu, jest zoptymalizowane pod kątem łańcucha dostaw i wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Ekologiczne rozwiązanie, przyjemne doświadczenie przy rozpakowywaniu

Propozycja DS Smith składa się z kilku elementów, które zapewniają bezpieczeństwo i idealne dopasowanie opakowania do poszczególnych części produktu. Jest ono przygotowane zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego, a jednocześnie bardzo dobrze chroni cenny produkt Orbitvu. Firmie udało się również zmniejszyć koszty opakowania o 20 proc. Co istotne, że DS Smith wyeliminował zużycie 190 m2 plastiku potrzebnego do produkcji wcześniej używanych opakowań.

– Nasi klienci mogą czerpać wiele korzyści z tego rozwiązania: po pierwsze, bardzo dobre doświadczenie związane z rozpakowywaniem. Zestaw akcesoriów i informacje o produkcie są ułożone w estetyczny sposób. Za to utylizacja opakowań jest znacznie łatwiejsza – wyjaśnia Grzegorz Garczarczyk, specjalista ds. logistyki w ORBITVU – Łatwiej jest nam też zmieścić więcej urządzeń w jednej dostawie, co jednocześnie obniża emisję CO2 – dodaje.

Jak zrównoważone jest Twoje opakowanie?

– Możemy pomóc naszym klientom przygotować się do funkcjonowania w Gospodarce Obiegu Zamkniętego, projektując bardziej ekologiczne rozwiązania opakowaniowe i wspierając osiągnięcie ich celów środowiskowych – powiedział Artur Popczyk, dyrektor Centrów Usług dla Klientów w DS Smith – Używamy Wskaźników Projektowania dla Obiegu Zamkniętego, aby dać naszym klientom dokładne informacje na temat tego, jak przyjazne środowisku są ich opakowania. Wspólnie z Orbitvu udało nam się dostarczyć rozwiązanie, które jest znacznie lepiej zoptymalizowane dla łańcucha dostaw. W 100 procentach nadaje się ono do recyklingu, jest bezpieczne dla planety i jest wykonane z ponownie użytych materiałów.

Prace DS Smith nad zastąpieniem tworzyw sztucznych są wspierane przez wart 100 milionów funtów program badawczo-rozwojowy Circular Economy, który ma na celu wsparcie zobowiązania firmy do zaoferowania wszystkim klientom rozwiązań w 100 proc. nadających się do recyklingu w ciągu najbliższych dwóch lat oraz aby do 2030 roku wszystkie jej opakowania były ponownie wykorzystywane.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Hill+Knowlton Strategies
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę

MediaMarkt Polska we współpracy z bp Polska uruchamia wyjątkową akcję promocyjną „Tanie Tankowanie tylko z myMediaMarkt". Od czwartku 19 czerwca do 25 czerwca,
Handel Posnet Evo – Jak przyspieszyć sprzedaż i oszczędzać pieniądze w Twojej firmie
2025-06-10 | 06:00

Posnet Evo – Jak przyspieszyć sprzedaż i oszczędzać pieniądze w Twojej firmie

Jako przedsiębiorca zapewne zauważasz, że cyfrowa transformacja to już nie tylko trend, ale konieczność. W dobie mobilności i dynamicznych zmian rynkowych, obsługa sprzedaży
Handel Gadżety erotyczne z dostawą do domu – zamówienia rosną szybciej niż inflacja
2025-06-06 | 14:00

Gadżety erotyczne z dostawą do domu – zamówienia rosną szybciej niż inflacja

7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seksu – to doskonały moment, aby przyjrzeć się temu, jak zmieniają się zwyczaje Polaków związane z zakupem produktów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Finanse

Europosłowie za wydłużeniem finansowania krajowych planów odbudowy o 1,5 roku. Apelują o większą przejrzystość wydatków

Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (RRF) – uruchomiony po pandemii COVID-19 – wygasa w sierpniu 2026 roku. Europosłowie w przyjętej niedawno rezolucji postulują, by przedłużyć ten termin o 18 miesięcy dla kluczowych projektów bliskich ukończenia. To szczególnie ważne dla Polski, która przez trzy lata – przez spór poprzedniego rządu z Komisją Europejską – miała zablokowany dostęp do środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Jednocześnie rezolucja wzywa do większej przejrzystości wydawanych funduszy.

Polityka

Prof. G. Kołodko: Druga prezydentura Trumpa zmienia Amerykę i świat na gorsze. Nie przyczynia się do rozwiązywania fundamentalnych światowych problemów

Zdaniem byłego wicepremiera i ministra finansów, prof. Grzegorz Kołodki, trumpizm wzmacnia pewne trendy nacjonalizmu, populizmu ekonomicznego i handlowego nie tylko w Ameryce, ale także w innych państwach. W ocenie ekonomisty Trump i trumpizm będą mieli negatywne skutki dla światowych procesów demograficznych, społecznych, kulturowych i ekonomicznych. Prezydentura Trumpa nie skupia się na rozwiązywaniu najważniejszych światowych problemów, takich jak m.in. migracja, zimna wojna, czy też ocieplenie klimatu.

Konsument

Branża opakowań nie traktuje unijnych regulacji jako zagrożenia. Widzi w nich impuls do rozwoju

W UE co roku wytwarza się ponad 2,2 mld t odpadów. Aby ograniczyć ich ilość, promowane jest przechodzenie na bardziej zrównoważony model, czyli gospodarkę o obiegu zamkniętym. W ramach pakietu zmian prawnych ograniczających negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko nacisk położony jest w dużej mierze na producentów opakowań. Przedstawiciele branży podkreślają, że nowe regulacje to dla nich nie tylko nowe obowiązki, ale też okazja na zbudowanie przewagi konkurencyjnej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.