Komunikaty PR

Nowoczesne apartamenty w miejscu byłej fabryki w Gdańsku

2023-08-07  |  09:00
Biuro prasowe

ACCIONA, firma deweloperska z Warszawy, w 2022 roku rozpoczęła działalność na rynku trójmiejskim. W związku z tym deweloper podpisał umowę na rewitalizację zespołu budynków po fabryce przy ulicy Kamienna Grobla 28/29 w Gdańsku. W ramach inwestycji w tym miejscu powstaną luksusowe apartamenty loftowe oraz nowoczesne lokale typu studio. Generalnym wykonawcą prac została firma ALSTAL Grupa Budowlana, która prężnie działa na terenie Trójmiasta.

Kompleks po fabryce Batycki zostanie w całości zrewitalizowany. To prawdziwa perła architektoniczna w bardzo dobrej lokalizacji, blisko historycznego serca Gdańska. Budynki położone są nad brzegiem Nowej Motławy, w pobliżu Mostu Toruńskiego, naprzeciwko Wyspy Spichrzów, tuż nad bulwarami.

W ramach inwestycji budynek fabryki zostanie zrewitalizowany. Dodatkowo, od strony ulicy Jałmużniczej, deweloper zdecydował się wybudować nowy obiekt. W pofabrycznej części powstaną aż 33 luksusowe apartamenty loftowe, zaś w nowopowstałym budynku 32 nowoczesne lokale typu studio o powierzchni od 24 do 53 m2.

Poza wyjątkową lokalizacją, nieruchomości usytuowane na parterze, w rewitalizowanej części, będą wyróżniały się m.in. wysokimi, czterometrowymi sufitami, antresolami oraz dwumetrowymi oknami. Na ostatniej kondygnacji, mieszkańcy będą mogli skorzystać z tarasów widokowych wychodzących na bulwary. Rewitalizowany budynek będzie wyróżniał się niepowtarzalnymi oknami ze stalowym wykończeniem o łukowym sklepieniu. Pomiędzy budynkami powstanie szklany łącznik.

– Nasza firma specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych. Dzięki doświadczeniu i dobrej współpracy z konserwatorami zabytków, zrealizowaliśmy kilkanaście inwestycji tego typu w Polsce. Bardzo cieszę się na kolejną współpracę z tak profesjonalnym deweloperem, jak ACCIONA. To już nasza druga współpraca w krótkim czasie. Dziękuję za obdarzenie nas zaufaniem – powiedziała Katarzyna Kalk, Dyrektor Oddziału Gdańsk firmy ALSTAL.

– Kamienna Grobla to nie tylko wyjątkowa inwestycja w portfolio ACCIONA, ale też unikalna na mapie Gdańska. Projekt ten wpisuje się w światowe trendy, ponieważ łączy historyczne detale architektoniczne z nowoczesnymi formami. Aby wydobyć tę unikatowość, szukaliśmy

doświadczonego partnera, który spełni oczekiwania nasze i Klientów ACCIONA względem tej inwestycji. Cieszymy się, że po raz kolejny będzie to firma ALSTAL – mówi Katarzyna Unold, Dyrektorka Zarządzająca ACCIONA w Polsce.

Planowany termin zakończenia rewitalizacji to III kwartał 2025 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana, która jest w trakcie budowy Osiedla Zbożowa w Gdyni, realizowanej także dla ACCIONA. Spółka ALSTAL posiada bogate doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym. Aktualnie realizuje tego typu inwestycje na terenie Katowic, Wrocławia oraz Trójmiasta.

O ALSTAL Grupa Budowlana

ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 47 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Prawo

Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.