Nowy Area Sales Manager OnRobot w Polsce i krajach bałtyckich
Warszawa, 14.07.2021 - OnRobot powołał Wojciecha Kuchno na stanowisko Area Sales Managera w Polsce i krajach bałtyckich. Wojciech Kuchno będzie odpowiedzialny za rozwijanie sieci partnerskiej, współpracę z klientami i dalsze budowanie świadomości. Jego obowiązki obejmą także współpracę z innymi dostawcami w celu integracji produktów OnRobot z szeroką gamą rozwiązań robotycznych.
Aplikacje współpracujące – prosta i uniwersalna automatyzacja
„Firmy mają różne priorytety – zwiększanie produkcji, podnoszenie jakości, obniżanie kosztów czy spełnianie wymogów bezpieczeństwa, a nowoczesne rozwiązania robotyczne mogą w tym pomóc. W regionie, którym zarządzał będzie Wojciech Kuchno, największy potencjał wykorzystania aplikacji współpracujących widzimy w branży automotive, spożywczej, elektronicznej, farmaceutycznej i chemicznej oraz metalowej i maszynowej, ale możliwości są praktycznie nieograniczone. Elastyczność będąca rezultatem robotyzacji pozwala skalować działalność oraz uodpornić się na sytuację rynkową – firmy ze wszystkich segmentów dostrzegają te aspekty”– mówi Vikram Kumar, General Manager OnRobot w regionie EMEA.
Szybkie wdrożenie, elastyczność zastosowania, łatwe programowanie i przezbrojenie do nowego procesu – to kluczowe cechy rozwiązań OnRobot i aplikacji współpracujących – bezpiecznych, prostych w obsłudze zrobotyzowanych procesów realizowanych przez mniejsze roboty we współpracy z człowiekiem lub bez jego ingerencji.
„Mówimy o tak popularnych zastosowaniach jak pakowanie i paletyzacja, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, kontrola jakości, montaż czy wykańczanie powierzchni. Możliwość stosowania naszych narzędzi z większością dostępnych na rynku cobotów i lekkich robotów przemysłowych ułatwia wdrożenie, obniża koszty i przyspiesza proces automatyzacji” – mówi Wojciech Kuchno, Area Sales Manager OnRobot w Polsce i krajach bałtyckich.
Wojciech Kuchno dołączył do OnRobot 7 lipca 2021 roku. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Mechanika i Projektowanie Maszyn na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Od jedenastu lat zajmuje się automatyką przemysłową, ze szczególnym uwzględnieniem napędów i sterowania w dziedzinie robotyki – pracował na stanowiskach technicznych oraz sprzedażowych w firmach Parvalux oraz Ultra Robotics. Prywatnie interesuje się historią wojskowości, żużlem, piłką nożną oraz ligą NBA.
O OnRobot
Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, czujniki siły i momentu, wielokrotnie nagradzaną technologię chwytania Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, zestawy szlifierskie oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl
Kontakt z firmą: OnRobot CEE, cee@onrobot.com, +36 70 881 9279
Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.