Nowy moduł pakietu Doxis4 firmy SER Group optymalizuje procesy zakupowe w system
Nowe rozwiązanie SER Group umożliwia przedsiębiorstwom cyfryzację procesów zakupowych począwszy od zamówienia, aż do płatności. Moduł Doxis4 Intelligent Order Confirmation Automation umożliwia automatyczne przetwarzanie i rejestrowanie przychodzących potwierdzeń zamówień w systemie SAP. To inteligentne rozwiązanie firmy SER zostało zaprojektowane tak, by pomóc działom zakupów w zapewnieniu terminowości dostaw i poprawnej realizacji zamówień. Ponadto, zwiększa ono przejrzystość i jakość procesów zakupu.
W przypadku wielu przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych zarządzanie relacjami z tysiącami dostawców z całego świata może wymagać czasu i zasobów. Przetwarzanie zamówień i przeglądanie ich potwierdzeń tworzy zalew dokumentów, które należy niezwłocznie obsłużyć, aby zapewnić ciągłość produkcji. W kontekście występujących dziś na rynku nieprzewidywalnych niedoborów towarów, przedsiębiorstwa muszą być w stanie szybko na nie reagować i w razie potrzeby zmienić dostawcę, by móc zapewnić terminową i pełną dostawę, a tym samym uniknąć opóźnień w produkcji.
Niezawodne planowanie
Doxis4 Intelligent Order Confirmation Automation pozwala przedsiębiorstwom zwiększyć efektywność procesu zakupów. Inteligentne rozwiązanie SER automatycznie przetwarza przychodzące potwierdzenia zamówień i wykrywa odchylenia w zakresie terminów dostaw, ilości i cen, szybciej i dokładniej niż człowiek. Rozwiązanie jest idealne dla firm, które korzystają już z systemu SAP do obsługi zamówień i ewidencjonowania ich potwierdzeń oraz do zarządzania dostawcami. „System SAP doskonale nadaje się do obsługi transakcji zakupu oraz przetwarzania danych dotyczących dostawców i zamówień. Jednakże przeglądanie związanej z tym dokumentacji wymaga dużo czasu i ręcznej pracy” — wyjaśnia Marc Volquardsen, menedżer ds. produktów i architekt rozwiązań w SER Group. „Moduł Doxis4 Intelligent Order Confirmation Automation stworzony przez firmę SER automatyzuje te działania w ramach procesu zakupu oraz umożliwia niezawodne planowanie obsługi towarów przychodzących i produkcji” — dodaje.
Doxis4 Intelligent Order Confirmation Automation przechwytuje przychodzące potwierdzenia zamówień, odczytuje je, dopasowuje do odpowiednich zamówień i dostawców oraz wyświetla w przejrzysty sposób w zintegrowanym module monitorowania faktur, w interfejsie użytkownika systemu SAP. Zapewnia to działom zakupów pełny widok wszystkich potwierdzeń zamówień i ich statusów, czyli coś, czego nie znajdziemy w systemie SAP. Sprawdzanie dokumentów i danych w systemie SAP odbywa się automatycznie i obejmuje w pełni zautomatyzowane ewidencjonowanie. Jeśli potwierdzenie różni się od zamówienia, oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie wykrywa niezgodność i raportuje ją. Oznacza to, że dokumenty są przechwytywane tego samego dnia, a przeglądu i zaewidencjonowania można dokonać niezwłocznie. Zespoły ds. zakupów mogą bezpośrednio inicjować procesy na dalszym etapie, np. zamówienia mogą zostać anulowane z uwagi na opóźnienia dostawy, można również zakontraktować innych dostawców.
Ponadto certyfikowany konektor Doxis4 SmartBridge for SAP umożliwia klientom SER dalsze korzystanie z modułu Doxis4 Intelligent Order Confirmation Automation po aktualizacji do nowej generacji systemu SAP. Wszystkie rozwiązania Doxis4 są kompatybilne z systemami ERP SAP oraz z platformami SAP S/4HANA i SAP Cloud Platform.
„Jako partner SAP z ponad 30-letnim doświadczeniem, SER Group skupia się na umożliwieniu swoim klientom cyfryzacji procesów, w tym procesów zakupowych od zamówienia do płatności, za pomocą rozwiązań Doxis4 i SAP w dowolnym czasie, komfortowo i bez żadnych problemów. Tylko kompleksowa, perfekcyjna integracja procesów pozwala na inteligentne zarządzanie informacjami w całym przedsiębiorstwie, a co za tym idzie zwiększenie korzyści z tego tytułu” — mówi Stefan Zeitzen, dyrektor ds. sprzedaży w SER Group.
„Wielu klientów SER zdigitalizowało już swoje procesy zakupowe dzięki Doxis4 i stosuje inteligentną automatyzację w celu obsługi faktur i procesów, takich jak składanie i przeglądanie zamówień, dokumentowanie przychodzących towarów i zarządzanie reklamacjami. „Doxis4 Intelligent Order Confirmation Automation to dodatkowy moduł, który pozwala klientom SER zautomatyzować procesy zakupowe od zamówienia do płatności” — podkreśla Zeitzen, dodając: „Oprócz lepszego planowania produkcji i płynności, kompleksowa automatyzacja usprawnia współpracę z dostawcami i sprzedawcami, co z kolei umożliwia wprowadzanie produktów na rynek zgodnie z harmonogramem”.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.