Nowy polski preparat biobójczy do walki z COVID-19
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
Biomass Energy Project S.A. otrzymała pozwolenie na udostępnianie i stosowanie opracowanego przez spółkę produktu biobójczego SEPTOVIR OXY 800. Płyn jest uniwersalny, całkowicie biodegradowalny oraz przystępny cenowo. Wszystko to sprawia, że doskonale sprawdzi się w walce z pandemią koronawirusa. Decyzję na temat umożliwienia sprzedaży preparatu wydał Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Postanowienie jest potwierdzeniem zaangażowania firmy w rozwój technologii medycznych oraz jej kompetencji w tym zakresie.
Podejmowane przez nas działania mają na celu stworzenie kompleksowej propozycji rozwiązań medycznych w walce z COVID-19. W swojej ofercie mamy Modułowe Jednostki Szpitalne, urządzenia do telemonitoringu pacjentów czy zamgławiacze. SEPTOVIR OXY jest więc doskonałym uzupełnieniem naszego portfolio produktów. Płyn jest w postaci gotowej do użycia i ma wiele zastosowań. Można wykorzystać go do dezynfekcji między innymi ścian, podłóg, sufitów, wszystkich powierzchni porowatych i nieporowatych, mających i nie mających kontaktu z żywnością, urządzeń, rurociągów, środków transportu, miejsc przechowywania żywności oraz pasz i wiele innych, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu Biomass Energy Project.
Uniwersalny polski produkt biobójczy
SEPTOVIR OXY 800 jest płynem biobójczym o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Przeznaczony jest do dezynfekcji powierzchni za pomocą generatora pary w pomieszczeniach zamkniętych. Jest to wysoce skuteczny dezynfekujący m.in. w pomieszczeniach przemysłowych, instytucjonalnych, obiektach użyteczności publicznej, obiektach prywatnych czy pomieszczeniach medycznych.
Zaletą produktu jest konkurencyjność cenowa, możliwość masowego stosowania oraz pełna biodegradowalność.
Pełna sterylizacja różnorodnych powierzchni
Użycie płynu SEPTOVIR OXY 800 za pomocą generatorów i rozpylaczy pary, przy pomocy którego tworzy się mgła oparów preparatu umożliwia sterylizacje powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Środek doskonale sprawdzi się przy dezynfekcji powierzchni metalowych plastikowych oraz materiałów porowatych.
Płyn SEPTOVIR OXY 800 będzie wytwarzany w oparciu o własne moce produkcyjne Biomass Energy Project. Spółka zakłada dystrybucję środka w opakowaniach o pojemności 1, 5 i 10 litrów. Oferowany będzie podmiotom z rynku medycznego, instytucjom publicznym i podmiotom prywatnym.
Produkt biobójczy SEPTOVIR OXY 800 został zaklasyfikowany do kategorii 1 grupy produktowej 2 oraz kategorii 1 grupy produktowej 4 wg załącznika V do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 528/2012 z dnia 22 maja 2012 r. w sprawie udostępniania na rynku i stosowania produktów biobójczych, ( Dz. Urz. UE L 167 z 27.06.2012 r. str. 1, z późn. zm.).

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Ochrona środowiska
W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.