Nowy polski preparat biobójczy do walki z COVID-19
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
Biomass Energy Project S.A. otrzymała pozwolenie na udostępnianie i stosowanie opracowanego przez spółkę produktu biobójczego SEPTOVIR OXY 800. Płyn jest uniwersalny, całkowicie biodegradowalny oraz przystępny cenowo. Wszystko to sprawia, że doskonale sprawdzi się w walce z pandemią koronawirusa. Decyzję na temat umożliwienia sprzedaży preparatu wydał Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Postanowienie jest potwierdzeniem zaangażowania firmy w rozwój technologii medycznych oraz jej kompetencji w tym zakresie.
Podejmowane przez nas działania mają na celu stworzenie kompleksowej propozycji rozwiązań medycznych w walce z COVID-19. W swojej ofercie mamy Modułowe Jednostki Szpitalne, urządzenia do telemonitoringu pacjentów czy zamgławiacze. SEPTOVIR OXY jest więc doskonałym uzupełnieniem naszego portfolio produktów. Płyn jest w postaci gotowej do użycia i ma wiele zastosowań. Można wykorzystać go do dezynfekcji między innymi ścian, podłóg, sufitów, wszystkich powierzchni porowatych i nieporowatych, mających i nie mających kontaktu z żywnością, urządzeń, rurociągów, środków transportu, miejsc przechowywania żywności oraz pasz i wiele innych, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu Biomass Energy Project.
Uniwersalny polski produkt biobójczy
SEPTOVIR OXY 800 jest płynem biobójczym o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Przeznaczony jest do dezynfekcji powierzchni za pomocą generatora pary w pomieszczeniach zamkniętych. Jest to wysoce skuteczny dezynfekujący m.in. w pomieszczeniach przemysłowych, instytucjonalnych, obiektach użyteczności publicznej, obiektach prywatnych czy pomieszczeniach medycznych.
Zaletą produktu jest konkurencyjność cenowa, możliwość masowego stosowania oraz pełna biodegradowalność.
Pełna sterylizacja różnorodnych powierzchni
Użycie płynu SEPTOVIR OXY 800 za pomocą generatorów i rozpylaczy pary, przy pomocy którego tworzy się mgła oparów preparatu umożliwia sterylizacje powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Środek doskonale sprawdzi się przy dezynfekcji powierzchni metalowych plastikowych oraz materiałów porowatych.
Płyn SEPTOVIR OXY 800 będzie wytwarzany w oparciu o własne moce produkcyjne Biomass Energy Project. Spółka zakłada dystrybucję środka w opakowaniach o pojemności 1, 5 i 10 litrów. Oferowany będzie podmiotom z rynku medycznego, instytucjom publicznym i podmiotom prywatnym.
Produkt biobójczy SEPTOVIR OXY 800 został zaklasyfikowany do kategorii 1 grupy produktowej 2 oraz kategorii 1 grupy produktowej 4 wg załącznika V do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 528/2012 z dnia 22 maja 2012 r. w sprawie udostępniania na rynku i stosowania produktów biobójczych, ( Dz. Urz. UE L 167 z 27.06.2012 r. str. 1, z późn. zm.).

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.