Nowy polski preparat biobójczy do walki z COVID-19
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
Biomass Energy Project S.A. otrzymała pozwolenie na udostępnianie i stosowanie opracowanego przez spółkę produktu biobójczego SEPTOVIR OXY 800. Płyn jest uniwersalny, całkowicie biodegradowalny oraz przystępny cenowo. Wszystko to sprawia, że doskonale sprawdzi się w walce z pandemią koronawirusa. Decyzję na temat umożliwienia sprzedaży preparatu wydał Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Postanowienie jest potwierdzeniem zaangażowania firmy w rozwój technologii medycznych oraz jej kompetencji w tym zakresie.
Podejmowane przez nas działania mają na celu stworzenie kompleksowej propozycji rozwiązań medycznych w walce z COVID-19. W swojej ofercie mamy Modułowe Jednostki Szpitalne, urządzenia do telemonitoringu pacjentów czy zamgławiacze. SEPTOVIR OXY jest więc doskonałym uzupełnieniem naszego portfolio produktów. Płyn jest w postaci gotowej do użycia i ma wiele zastosowań. Można wykorzystać go do dezynfekcji między innymi ścian, podłóg, sufitów, wszystkich powierzchni porowatych i nieporowatych, mających i nie mających kontaktu z żywnością, urządzeń, rurociągów, środków transportu, miejsc przechowywania żywności oraz pasz i wiele innych, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu Biomass Energy Project.
Uniwersalny polski produkt biobójczy
SEPTOVIR OXY 800 jest płynem biobójczym o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Przeznaczony jest do dezynfekcji powierzchni za pomocą generatora pary w pomieszczeniach zamkniętych. Jest to wysoce skuteczny dezynfekujący m.in. w pomieszczeniach przemysłowych, instytucjonalnych, obiektach użyteczności publicznej, obiektach prywatnych czy pomieszczeniach medycznych.
Zaletą produktu jest konkurencyjność cenowa, możliwość masowego stosowania oraz pełna biodegradowalność.
Pełna sterylizacja różnorodnych powierzchni
Użycie płynu SEPTOVIR OXY 800 za pomocą generatorów i rozpylaczy pary, przy pomocy którego tworzy się mgła oparów preparatu umożliwia sterylizacje powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Środek doskonale sprawdzi się przy dezynfekcji powierzchni metalowych plastikowych oraz materiałów porowatych.
Płyn SEPTOVIR OXY 800 będzie wytwarzany w oparciu o własne moce produkcyjne Biomass Energy Project. Spółka zakłada dystrybucję środka w opakowaniach o pojemności 1, 5 i 10 litrów. Oferowany będzie podmiotom z rynku medycznego, instytucjom publicznym i podmiotom prywatnym.
Produkt biobójczy SEPTOVIR OXY 800 został zaklasyfikowany do kategorii 1 grupy produktowej 2 oraz kategorii 1 grupy produktowej 4 wg załącznika V do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 528/2012 z dnia 22 maja 2012 r. w sprawie udostępniania na rynku i stosowania produktów biobójczych, ( Dz. Urz. UE L 167 z 27.06.2012 r. str. 1, z późn. zm.).
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.