Nowy poziom widoczności w nocy dzięki kamerom monitoringowym Panasonic PTZ
Firma Panasonic wprowadza na rynek nowe kamery dozorowe i-PRO Extreme PTZ na podczerwień. Wyznaczają one nowy standard jakości pod względem widoczności w nocy oraz związanych z tym funkcji inteligentnych. Urządzenia mają zapewniać niezawodność i cechują je minimalne wymagania w zakresie konserwacji, co pozwala na maksymalne obniżenie ich całkowitego kosztu użytkowania. Seria kamer PTZ na podczerwień obejmuje dwa modele: WV-X6533LN z zaawansowaną funkcją 40-krotnego zoomu i WV-S6532LN z 22-krotnym zoomem.
Widoczność w nocy
Zarejestrowanie przy słabym oświetleniu i z dużej odległości wyraźnych obrazów, które można wykorzystać jako materiał dowodowy, to nie lada wyzwanie w przypadku ochrony obiektów zewnętrznych. Nowe kamery mogą rejestrować materiał z odległości aż 350 metrów nawet bez źródła oświetlenia. Poprawiają widoczność dzięki połączeniu źródła światła widzialnego i diody LED emitującej podczerwień oraz zastosowaniu nowego mechanizmu automatycznej ostrości z filtrem światła widzialnego. Dzięki temu wiele źródeł światła w jednym kadrze nie stanowi już problemu.
Aby można było rejestrować wyraźny obraz nawet z dużej odległości, kamery wyposażono w opcjonalną, zaawansowaną funkcję 40-krotnego zoomu optycznego z systemem inteligentnej stabilizacji. Absorbuje on wstrząsy i umożliwia rejestrowanie stabilnych obrazów także z daleka. Dzięki nachyleniu pod kątem 30 stopni można bez trudu uchwycić w kadrze strome drogi, wysokie budynki i trudno dostępne miejsca — na przykład siedzenia pod dachem stadionu.
Na kosztowną konserwację kamery mają wpływ m.in. czynniki pogodowe takie jak deszcz czy pył, które mogą znacznie obniżyć jakość obrazu. Aby sprostać tym wyzwaniom, firma Panasonic wyposażyła swoje nowe produkty w obiektyw z hydrofilową powłoką ClearSight odporną na działanie gromadzącej się wody deszczowej i pyłu oraz powstawanie zacieków. Dodatkowo nowy wbudowany system odmrażania zapobiega skraplaniu się pary wodnej i osadzaniu lodu na obiektywie nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.
Ochrona w sieci i sterowanie przepustowością
Aby zagwarantować, że nagrania CCTV są zabezpieczone przed dostępem osób nieuprawnionych, kamery podlegają ocenie pod kątem luk w zabezpieczeniach. Mają certyfikat Digicert (dawniej Symantec), który potwierdza kompleksowe szyfrowanie danych, zgodność ze standardem FIPS140-2 CAVP oraz brak jakichkolwiek wbudowanych „tylnych drzwi”.
Systemy kamer do monitoringu o wysokiej rozdzielczości mogą negatywnie wpłynąć na infrastrukturę informatyczną organizacji, która ma duże wymagania odnośnie danych sieciowych i pamięci masowej. Kamery Panasonic PTZ z diodą LED do emisji podczerwieni są wyposażone w szeroką gamę funkcji inteligentnej kompresji, które umożliwiają ograniczenie negatywnego wpływu systemów dozorowych na organizację.
Kamera wykorzystuje kompresję w formacie H.265 oraz najnowszą technologię Smart Coding firmy Panasonic, by zmniejszyć wymagania dotyczące przepustowości sieci i pamięci masowej. Funkcja Auto VIQS automatycznie rozpoznaje obszary, w których nie występuje ruch, automatycznie zmniejszając ilość powiązanych z nimi danych. Kamera ma też wbudowaną funkcję Smart Facial Coding, która wykrywa twarze i rejestruje je w wysokiej jakości.
Inteligentne systemy analityczne
Kamera do monitoringu może służyć jako odstraszacz, ale jej potencjał można w pełni wykorzystać, łącząc ją z inteligentnymi aplikacjami. Pozwolą one operatorowi zaoszczędzić czas dzięki funkcjom automatyzacji i wysyłania powiadomień po uruchomieniu wstępnie zdefiniowanych alertów lub wykonaniu wymaganych działań. Licencja na funkcję Inteligentne wykrywanie ruchu na obrazie wideo (i-VMD) jest dostępna bezpłatnie. Funkcja i-VMD może służyć do wyznaczania stref monitoringu oraz skanowania w poszukiwaniu wstępnie określonych lub nieoczekiwanych zachowań. Może to być wykrywanie i zgłaszanie czyjegoś wejścia na teren obiektu, osób kręcących się w okolicy, próby wyniesienia jakiegoś przedmiotu lub na przykład pojazdu jadącego w niewłaściwą stronę na ulicy jednokierunkowej.
Niski koszt użytkowania
Aby obniżyć całkowity koszt użytkowania, firma Panasonic zaprojektowała kamery z serii i-PRO Extreme z myślą o użytkowaniu w trudnych warunkach oraz przetestowała je pod tym kątem, co stanowi gwarancję działania przez długi czas. Kompleksowe testy obejmują ekspozycję na pył, różne temperatury, wodę, wyładowania elektrostatyczne, wibracje i upadki oraz sprawdzanie odporności na wandalizm na poziomie IK10. Aby dodatkowo obniżyć koszty wymiany części i konserwacji, kamery PTZ na podczerwień mają bardzo odporny napęd zębaty mechanizmu obrotowo-ruchowego, który wyróżnia się cztery razy dłuższym czasem eksploatacji niż tradycyjne napędy z paskiem.
Akcesorium opcjonalne: nowy światłowodowy moduł konwertera multimedialnego
Nowy, innowacyjny światłowodowy moduł konwertera multimedialnego firmy Panasonic został wygodnie wbudowany we wspornik kamery. W przypadku zakupu jako opcjonalne akcesorium dodatkowe można używać go także z kamerami PTZ z diodą LED do emisji podczerwieni. Takie rozwiązanie pozwala korzystać ze wszystkich zalet światłowodu podczas używania zewnętrznych kamer PTZ, a także kamer kopułkowych i typu rybie oko firmy Panasonic. Eliminuje również ryzyko związane z montażem osobnego modułu na kamerze lub w pobliżu na ziemi. Instalacja jest łatwiejsza i szybsza, a użytkownik nie musi marnować czasu na wybór i ocenę poszczególnych optycznych konwerterów multimedialnych.
Więcej informacji można znaleźć na stronie https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/long-distance-outdoor-IR-ptz-cctv-camera/wv-x6533ln.
Bezpieczne przechowywanie danych klientów – wyzwania i rozwiązania dla właścicieli e-sklepów
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.