Nowy Zarząd PLGBC
W dniu 29 czerwca br. odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Na trzyletnią kadencję powołano nowego Prezydenta oraz Zarząd stowarzyszenia, a także Komisję Rewizyjną.
Na stanowisko Prezydenta PLGBC wybrano Marcina Gawrońskiego, Dyrektora Działu Budownictwa Ekologicznego, Sweco Polska.
Do grona Członkiń oraz Członków Zarządu powołano następujące osoby:
- Aleksandrę Baksik, Managerkę Zrównoważonego Rozwoju, Aluprof
- Emilię Dębowską, Dyrektorkę ds. Zrównoważonego Rozwoju, Panattoni
- Monikę Dębską-Pastakia, Managing Partner, PADMO Group
- Wiktora Kowalskiego, Associate, Buro Happold
- Michała Litewnickiego, Sustainability & Innovations Managera, CPI Property Group
- Marzenę Maj, Wiceprezeskę, SMAY
- Roberta Strzeńskiego, Współzałożyciela i Partnera, HORIZONE Studio
- Tomasza Szczota, Global Sustainability Managera, Grupa Selena FM SA
- Aleksandrę Witeczek, Adiunktkę, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej oraz Menedżerkę Departamentu Architektury, visio architects & consultants
Jako Członków Komisji Rewizyjnej wybrano:
- Bartłomieja Kisielewskiego, Współzałożyciela i Partnera, HORIZONE Studio
- Bartosza Marcola, Sustainability & ESG Managera, Globalworth
- Adama Targowskiego, Head of ESG, CTP
- Jestem ogromnie zaszczycony decyzją członków zgromadzenia i wyborem na Prezydenta. Dziękuję za powierzone mi zaufanie. Wierzę, że dzięki pracy w PLGBC mogę mieć realny wpływ na kształtowanie środowiska budownictwa zrównoważonego w Polsce. Zależy mi na promowaniu i stosowaniu najlepszych praktyk rynkowych oraz na efektywnej edukacji. Na mnie i nowy Zarząd czekają nowe, ambitne wyzwania, którym postaramy się sprostać – podkreśla Marcin Gawroński, Dyrektor Działu Budownictwa Ekologicznego, Sweco Polska, Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Więcej informacji: https://plgbc.org.pl/o-nas/plgbc/
Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC:
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
- powstrzymanie zmiany klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
- stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
- podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
- zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 75 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.