O korzyściach ogłaszania swoich usług online w branży ogrodniczej
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
W 2022 roku wartość rynku ogrodniczego w Polsce przekroczyła 1,6 miliarda złotych. Dla firm z branży ogrodniczej to jasna wskazówka — aby osiągnąć sukces na tak dynamicznym i cieszącym się dużym zainteresowaniem rynku, należy się wyróżniać. Bogata oferta może nie wystarczyć, jeśli nie docieramy do odpowiedniego grona konsumentów. Dla lokalnych biznesów chcących się rozwijać to ostatni dzwonek, aby rozpocząć promocję w sieci. Potencjał internetu potwierdzają dane serwisu OLX — w maju na ogłoszenia o usługach ogrodniczych odpowiedziano 100 tys. razy.
Pomimo obecnej sytuacji gospodarczej, będącej wyzwaniem dla wielu klientów, branża ogrodnicza może pozytywnie patrzeć w przyszłość — biorąc pod uwagę aktualne przyzwyczajenia konsumenckie. Z badania przeprowadzonego przez SW Research w 2021 roku, wynika, że 72% badanych przyznało, że uprawia rośliny ogrodowe. A według badań Kantar z 2021 roku, co trzeci Polak uprawia owoce i warzywa na własny użytek — w gospodarstwie rolnym, w ogrodzie, na działkach czy na balkonach.
Dla osób prowadzących wypożyczalnie sprzętu ogrodowego istotne będą także zmieniające się przyzwyczajenia klientów w dokonywaniu zakupów. Z „Raportu o Wypożyczaniu” opracowanego przez OLX w 2023 roku wynika, że chęć wypożyczania produktów z kategorii Dom i Ogród deklaruje aż 50% badanych.
Pomimo dużego zapotrzebowania na rynku usług ogrodniczych, bez odpowiedniej promocji, nasza oferta może zginąć w gąszczu bliźniaczych ogłoszeń. Jest to istotne zwłaszcza dla mniejszych, lokalnych usługodawców — obecność w sieci umocni biznes i zwiększy rozpoznawalność, co może zaowocować gronem nowych klientów. Jednym z rozwiązań jest obecność na serwisie OLX — platformie, z której każdego miesiąca korzysta co trzeci Polak.
- OLX to doskonałe miejsce dla przedsiębiorców, którzy chcą wypromować swoje usługi, a nie mają większego budżetu na działania marketingowe – mówi Jakub Fingas, Business Growth Manager OLX. - Bez ponoszenia dużych kosztów otrzymują oni możliwość wykorzystywania narzędzi, takich jak np. personalizowana strona internetowa, i dzięki temu mogą budować rozpoznawalność swojej marki na większą, niż tylko najbliższa okolica, skalę – dodaje.
Dla wielu małych firm, zwłaszcza działających lokalnie, promowanie się na największym i najpopularniejszym serwisie ogłoszeniowym w Polsce to realna szansa na pozyskanie klientów. Użytkownicy platformy poszukujący usług ogrodniczych i wypożyczalni sprzętu, najchętniej wybierają te świadczone przez podmiot działający w najbliższej okolicy. Ale to również sposób na rozszerzenie swojej działalności na teren, np. całego województwa. Poza tym OLX oferuje firmom też cały wachlarz rozwiązań – firmową stronę, na której można dodać opis swojej działalności oraz logo, a która umożliwia zarządzanie ogłoszeniami oraz weryfikowanie ich skuteczności.
Kolejnym, istotnym dla wielu osób argumentem są koszty. W przypadku OLX jedyne, jakie ponosi przedsiębiorca prowadzący konto firmowe na serwisie, to te związane z dodaniem ogłoszenia lub jego wypromowaniem. Co istotne, skorzystanie ze wszystkich oferowanych rozwiązań nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani czasu. Rozpoczęcie współpracy z OLX trwa tyle, ile zakładanie konta firmowego – statystycznie około minuty.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.