Komunikaty PR

3M ogłasza kolejne cele środowiskowe – firma zainwestuje miliard dolarów

2021-03-01  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl

3Mglobalny lider w dziedzinie innowacji i produkcji, ogłosił nowe cele środowiskowe. Do 2030 roku planuje zmniejszyć zużycie wody w swoich zakładach o 25 proc. oraz zainwestować w najnowocześniejsze systemy jej oczyszczania.  Do 2050 roku firma chce osiągnąć całkowitą neutralność węglową. Na realizację planu 3M przeznaczy miliard dolarów. 

Długoterminowo inwestycje 3M przyczynią się do rozwoju programów redukcji odpadów i kontroli zanieczyszczeń, zmniejszenia zużycia wody oraz pozyskania i zastosowania najlepszych dostępnych technologii do jej uzdatniania. 

– Podejmujemy starania ukierunkowane na osiągnięcie neutralności klimatycznej już teraz. Chcemy być w tym zakresie liderem, który wyznacza kierunek i zachęca do zmian inne firmy. Działania na rzecz środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju to fundamenty naszej strategii, które pomagają 3M nieustannie się rozwijać – mówi Radek Kaskiewicz, dyrektor zarządzający 3M w regionie Europy Wschodniej.  

Neutralność węglowa do 2050 roku 

Dzięki zastosowaniu wiedzy naukowej i technologicznej, a także nieustannemu wprowadzaniu innowacyjnych produktów i rozwiązań, od 2000 roku 3M regularnie zmniejsza emisję dwutlenku węgla. Firma dąży kolejno do: 50 proc. redukcji CO2 do 2030 roku i 80 proc. w ciągu kolejnych dziesięciu lat. Działania podejmowane dziś, w dłuższej perspektywie mają zaowocować osiągnięciem całkowitej (100 proc.) neutralności węglowej do 2050. 

Redukcja zużycia wody i inwestycja w nowoczesne systemy  

3M zobowiązała się również do zmniejszenia zużycia wody w swoich zakładach produkcyjnych na całym świecie w ciągu najbliższej dekady - o 10 proc. do 2022 roku, o 20 proc. do 2025 roku oraz o 25 proc. do 2030 roku. 3M spodziewa się zmniejszyć ogólne zużycie wody o około 9,5 miliarda litrów rocznie. Do 2023 roku firma planuje także zainwestować w najnowocześniejsze instalacje oczyszczania wody i od 2024 roku korzystać z nich we wszystkich największych zakładach produkcyjnych. 

Źródła odnawialne - 100 proc. w Polsce osiągnięte! 

3M od 2019 roku jest członkiem RE100, globalnej inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju stworzonej przez The Climate Group. Skupia ona firmy, których ambicją jest pozyskiwanie stuprocentowej energii ze źródeł odnawialnych oraz redukcja emisji CO2. W związku z przystąpieniem do RE100 3M zobowiązało się, że do 2050 roku 100 proc. energii elektrycznej używanej we wszystkich lokalizacjach firmy będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Strategia 3M zakłada także, że do 2025 roku co najmniej 50 proc. energii elektrycznej wykorzystywanej we wszystkich lokalizacjach firmy na świecie będzie pochodzić z OZE. Globalna siedziba 3M w St. Paul (USA) jest w całości zasilana energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. 

W Polsce, 3M podjęło działania, aby już od początku 2021 roku przejść na 100 proc. energii z odnawialnych źródeł, co ma ogromne znaczenie ze względu na skalę działalności. To właśnie tutaj znajduje się największe centrum produkcyjne 3M w Europie. 

- Decyzja o „przełączeniu” się już od początku 2021 na 100 proc. energii z odnawialnych źródeł to kluczowy krok w wypełnieniu globalnego celu 3M. Dbałość o zrównoważony rozwój i lokalne społeczności jest dla nas priorytetową wartością wpisaną w długofalową strategię – mówi Anthony Crawford, dyrektor operacji produkcyjnej 3M w regionie Europy Wschodniej. - Zakup czystej energii jest kolejnym elementem naszej polityki zrównoważonego rozwoju – dodaje. 

Firma dąży także do bycia „zero landfill” (brak składowanych odpadów), realizując tym samym globalny plan. Także ten cel 3M osiągnęła w Polsce już w 100 proc.  

Nauka dla zrównoważonej przyszłości 

Historia działań 3M w zakresie zrównoważonego rozwoju sięga 1975 roku. Powstał wówczas Pollution Prevention Pays (Program Zapobiegania Zanieczyszczeniom). Jego celem jest eliminowanie lub ograniczanie źródeł zanieczyszczeń w produktach i procesach 3M. W 2015 roku firma przedstawiła Cele Zrównoważonego Rozwoju 2025. Następnie w  2019 roku ogłosiła zobowiązanie do wprowadzania na rynek produktów posiadających wartości dla  zrównoważonego rozwoju „Sustainability Value Commitment”. 

O 3M w Polsce 

3M Poland Sp. z o.o. jest firmą technologiczno-produkcyjną będącą oddziałem międzynarodowego koncernu 3M. Przedsiębiorstwo działa na polskim rynku od 30 lat w trakcie których zainwestowało ponad 650 mln USD w technologie znajdujące zastosowanie w niemalże każdym obszarze życia. 3M wykorzystując naukę i działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tworzy innowacyjne rozwiązania poprawiające jakość życia ludzi na całym świecie. Oferuje szereg różnorodnych produktów, które m.in. usprawniają codzienną pracę specjalistów, poprawiają standardy bezpieczeństwa w miejscu pracy, ograniczają ryzyko wystąpienia infekcji, wspierają proces leczenia, podnoszą komfort życia w domu, a nawet są wykorzystywane w przemyśle kosmicznym. Firma co roku inwestuje ok. 5,9 proc. swojej sprzedaży w prace badawczo-rozwojowe (R&D), w wyniku czego powstaje ok. 1000 nowych produktów rocznie.   

W Polsce 3M posiada obecnie 4 ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce. 3M zatrudnia w Polsce ponad 4 tys. pracowników i wytwarza 12 tys. produktów w ramach 4 grup biznesowych: Bezpieczeństwo i Przemysł, Transport i Elektronika, Ochrona Zdrowia oraz Produkty Konsumenckie. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k. Warszawy. We Wrocławiu, przy największym centrum produkcyjnym 3M w Europie zlokalizowane są: Centrum Innowacji i Centrum Szkoleniowe, obiekty, w których firma prezentuje klientom i partnerom swoje technologie i rozwiązania. Od 2015 r. również we Wrocławiu firma uruchomiła Centrum Usług Wspólnych, wspierające wewnętrzne procesy firmy w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. 

Dzięki zastosowaniu wiedzy naukowej i technologicznej, a także nieustannemu wprowadzaniu innowacyjnych produktów i rozwiązań, firma od lat angażuje się we wspieranie zrównoważonego rozwoju. W 2020 roku ogłosiła cele środowiskowe, zgodnie z którymi planuje do 2030 roku zmniejszyć zużycie wody w swoich zakładach o 25 proc. oraz zainwestować w najnowocześniejsze systemy jej oczyszczania.  Do 2050 roku firma chce osiągnąć całkowitą neutralność węglową. Na realizację planu 3M przeznaczy miliard dolarów. Długoterminowo inwestycje 3M przyczynią się do rozwoju programów redukcji odpadów i kontroli zanieczyszczeń, zmniejszenia zużycia wody oraz pozyskania i zastosowania najlepszych dostępnych technologii do jej uzdatniania. 

W ramach globalnej inicjatywy RE100, 3M zobowiązała się do całkowitego przejścia na odnawialne źródła energii do 2050 r. W Polsce cel 100 proc. OZE został osiągnięty już w 2021 roku - energia elektryczna używana we wszystkich biurach i zakładach produkcyjnych pochodzi wyłącznie z ekologicznych źródeł. Firma dąży także do bycia „zero landfill” (brak składowanych odpadów), realizując tym samym globalny plan. Także ten cel 3M osiągnęła w Polsce już w 100 proc.  

Ważną częścią działań 3M jest wspieranie pracowników i lokalnych społeczności. Firma prowadzi szereg inicjatyw na rzecz tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, m.in. realizuje darowizny na rzecz Banku Żywności we Wrocławiu, przekazuje komputery do szkół i instytucji i angażuje się w pomocowe akcje świąteczne. Pracownicy firmy w regionie wspierają organizacje charytatywne m.in. poprzez akcję 3M in Motion. Firma promuje kulturę różnorodności, równości i włączenia. We wrocławskich spółkach aktywnie działa Women Leadership Forum zrzeszająca kobiety z różnych części organizacji. Grupa podejmuje szereg działań mających na celu promowanie rozwoju osobistego oraz zawodowego kobiet. 

3M tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i umożliwia realizację ambitnych projektów, czego dowodzi szereg nagród. W 2020 r. po raz piąty z rzędu firma uzyskała certyfikat Great Place to Work®, jest wieloletnim laureatem nagród „Solidny Pracodawca” oraz „Pracodawca Roku” w Industry Awards 2019 r. Działalność firmy w Polsce jest doceniana przez organizacje branżowe, np. za organizację konkursu „Starcie Szlifierzy” firma otrzymała Brązowy Miecz KTR oraz Srebrny i Złoty Spinacz Związku Firm PR. Kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła z kolei brązową statuetkę Effie® oraz nagrodę „Tego, który zmienia polski przemysł”, wręczoną przez magazyn Nowy Przemysł. W 2021 r. po raz ósmy 3M została uznana za jedną z Najbardziej Etycznych Firm Świata według Ethisphere Institute.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Hill+Knowlton Strategies
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.