Komunikaty PR

Akumulatory wielokrotnego ładowania coraz bardziej popularne

2021-03-15  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania eneloop ( 0.27 MB )

Globalny trend polegający na rosnącej świadomości dotyczącej ochrony środowiska wywiera obecnie także wpływ na zachowania związane z zakupem baterii. W coraz większym stopniu konsumenci zdają sobie sprawę z korzyści ze stosowania akumulatorów wielokrotnego ładowania oraz ich dobrego stosunku wartości do ceny. Dodatkową korzyścią w czasach COVID-19 jest brak konieczności pójścia do sklepu, gdy bateria się wyczerpie.

Obecnie jest doskonały czas, aby sprawdzić najnowsze rozwiązania dostępnych na rynku akumulatorów (wielokrotnego ładowania) i zobaczyć, jak firma Panasonic spełnia potrzeby klientów, oferując akumulatorki eneloop.

 

Wzrost sprzedaży w czasie pandemii

W 2019 roku zakup akumulatorów wzrósł o 2%, a wartość sprzedaży o 1% w porównaniu z poprzednim rokiem.1 Rozwijał się cały rynek akumulatorów i pomimo kryzysu związanego z COVID-19 rozwój ten nie został zatrzymany w 2020 roku. Globalna pandemia wyrządziła niewielkie szkody na rynku, a tak naprawdę nawet pobudziła sprzedaż akumulatorów.

Podczas lockdownu ludzie częściej niż kiedykolwiek wcześniej zostawali w budynkach, spędzając czas w swoich domach na jeszcze intensywniejszym graniu w gry, oglądaniu telewizji, zabawach z dziećmi i gotowaniu. Krótko mówiąc, na wykonywaniu czynności wymagających korzystania z baterii.

 

Oferowanie stosunku wartości do ceny, jakiego oczekują konsumenci

Globalna pandemia zmieniła sposób, w jaki ludzie robią zakupy, wyjaśnia Vicky Raman (dyrektor marketingu ds. marki w firmie Panasonic Energy Europe). „Wyprawy do sklepu stały się rzadsze i występuje mniejsza presja na wymyślanie ofert specjalnych, ponieważ przede wszystkim tym, czego konsumenci poszukują, są niezawodne akumulatorki charakteryzujące się dobrym stosunkiem wartości do ceny”.

Akumulatorki eneloop można ładować aż 2100 razy2, dzięki czemu konsumenci zgodnie ze swoimi oczekiwaniami otrzymują produkt o wartości adekwatnej do jego ceny. Akumulatorki mają niski poziom samorozładowywania i po 10 latach przechowywania zachowują nawet 70% zgromadzonej energii. I choć początkowa cena zakupu może być wyższa od ceny klasycznych baterii alkalicznych, dzięki możliwości ponownego ładowania akumulatorki eneloop są w dłuższej perspektywie bardziej efektywne kosztowo.

 

Łączenie przyjazności dla środowiska...

W badaniu3 przeprowadzonym w 2019 roku w Wielkiej Brytanii wykazano, że 73% konsumentów jest zdecydowanie otwartych na kupowanie akumulatorów wielokrotnego ładowania lub myślenie o ich zakupie. W takim sposobie myślenia rolę odgrywają korzyści ekonomiczne, ale także korzyści dla środowiska. „Wszystkie akumulatorki w ofercie eneloop są wstępnie naładowane energią słoneczną. Klasyczne akumulatorki eneloop można używać przez 10 lat, dzięki czemu w dłuższej perspektywie konsumenci nie muszą kupować wielu baterii i dokonywać osobnych zakupów” mówi Vicky Raman.

Cała gama produktów eneloop opiera się na zasadzie nie tylko "ładowania", ale także "ponownego użycia" dla społeczeństwa czystej energii. eneloop wykorzystuje energię słoneczną i przewiduje zrównoważony styl życia oparty na czystej energii poprzez zachęcanie do wielokrotnego użycia. Idealnie współgra to zarówno z celami świadomego ekologicznie konsumenta, jak i polityką zrównoważonego rozwoju firmy Panasonic. Nawet 85% produktów marki Panasonic Energy sprzedawanych w Europie wytwarzanych jest lokalnie, a 99% jest także pakowanych lokalnie. Zakład produkcyjny w Polsce (w Gnieźnie) nie produkuje żadnych odpadów, korzystając w 100% z zielonej energii, a zakład w Belgii (w Tessenderlo) stał się pierwszą fabryką akumulatorów Panasonic na świecie, która nie emituje CO2. Do 2050 roku Panasonic Corporation zamierza wytwarzać więcej energii niż zużywa.

 

... z wysoką jakością

„Klienci doceniają fakt, że kupowane przez nich akumulatorki są wstępnie naładowane, ale w ostatecznym rozrachunku chodzi przede wszystkim o jakość” kontynuuje Vicky Raman. „Akumulatorki eneloop charakteryzują się wysoką jakością, której pragną konsumenci. Test‑Aankoop/Test Achats, belgijska filia Euroconsumer, po przeprowadzeniu kompleksowego porównania, określiła niedawno akumulatorki eneloop pro mianem najwyższej jakości akumulatorków AA wielokrotnego ładowania na rynku”.

Ocena tej organizacji konsumenckiej opiera się na licznych kryteriach, takich jak okres użytkowania, samorozładowywanie i liczba cykli ładowania. Akumulatorki eneloop okazały się najlepsze pod każdym względem.

 

Miejsce na rozwój

Jak będzie rozwijał się rynek akumulatorów wielokrotnego ładowania i ich sprzedaż?
„Miejscem, w którym w największym stopniu rozwijać się będzie rynek akumulatorów, jest handel elektroniczny. Internetowa sprzedaż akumulatorów wielokrotnego ładowania wzrosła o 7%1” wyjaśnia Vicky Raman. „Konsumenci doskonale znają akumulatory wielokrotnego ładowania, ale na rynku jest nadal sporo miejsca na rozwój”.

Oczekuje się, że światowa branża akumulatorów wielokrotnego ładowania, której wartość obecnie w czasie trwania kryzysu COVID-19 szacuje się na 23,5 mld euro, do 2027 r. osiągnie wartość 36 mld euro.

Dzięki gamie produktów eneloop, na którą składają się akumulatorki linii eneloop, eneloop pro i eneloop lite, firma Panasonic jest gotowa do obsłużenia tego wzrostu popytu. Tu można znaleźć porady dotyczące wyboru odpowiedniego akumulatorka do każdego urządzenia, a także korzystania z akumulatorów.

 

1 Growth From Knowledge, 2019

2 Wewnętrzne testy Panasonic IEC61951-2 2011 (7.5.1.3); 600 cykli według IEC61951-2 2017 (7.5.1.4)

3 Dane GfK

 


O FIRMIE PANASONIC ENERGY EUROPE NV

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik niedaleko Brukseli, w Belgii. Spółka jest częścią Panasonic Corporation, wiodącego globalnego producenta wyrobów elektronicznych i elektrycznych. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że firma jest dzisiaj największym producentem akumulatorów w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne znajdują się w Tessenderlo w Belgii oraz w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza mobilne rozwiązania energetyczne do ponad trzydziestu krajów Europy. Bogata oferta produktów firmy obejmuje baterie wielokrotnego ładowania, akumulatory cynkowo-węglowe, alkaliczne i specjalne (takie jak cynkowo-powietrzne, fotolityczne, litowe, mikroalkaliczne, srebrowo-tlenkowe) oraz ładowarki. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonic-batteries.com.

 

INFORMACJE O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation z siedzibą w Osace w Japonii jest firmą przodującą na świecie w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wyrobów elektronicznych do szerokiej gamy zastosowań domowych, handlowych i przemysłowych. Na zakończenie roku obrotowego, 31 marca 2019 r., Panasonic odnotował skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości około 69,7 miliardów euro. Panasonic z oddaniem działa na rzecz tworzenia lepszego świata i lepszego życia, nieustannie przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 roku firma świętowała setną rocznicę powstania. Więcej informacji o spółce i marce Panasonic znajdziesz na stronie www.panasonic.net.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Białka alternatywne pozwolą zwiększyć udział gruntów na uprawy ekologiczne Biuro prasowe
2024-03-28 | 11:30

Białka alternatywne pozwolą zwiększyć udział gruntów na uprawy ekologiczne

Wspieranie rolników w rozszerzaniu alternatywnej produkcji białka mogłoby pomóc Polsce osiągnąć samowystarczalność żywnościową i zmniejszyć swój ślad węglowy,
Ochrona środowiska Firma STILL uzyskała certyfikat EcoVadis Platinum 2024
2024-03-28 | 10:05

Firma STILL uzyskała certyfikat EcoVadis Platinum 2024

Kolejny raz z rzędu firma STILL otrzymała certyfikat zrównoważonego rozwoju EcoVadis na poziomie Platinum. Oznacza to, że pod kątem sustainability przedsiębiorstwo plasuje się
Ochrona środowiska Endress+Hauser fundatorem pierwszego lasu kieszonkowego
2024-03-25 | 01:00

Endress+Hauser fundatorem pierwszego lasu kieszonkowego

Niemal 200 metrów kwadratowych terenu, 600 sadzonek, ponad 30 różnych gatunków drzew i krzewów – centrum Wrocławia zyska nową zieloną przestrzeń, czyli

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.