Amundsen Vodka nagrodzona znakiem jakości „Made for Recycling"
Amundsen Vodka o pojemności 700 ml została nagrodzona znakiem jakości „Made for Recycling” przez firmę Interseroh – światowego lidera w zakresie rozwiązań środowiskowych. To kolejne takie wyróżnienie przyznane marce z portfolio Stock Polska – w 2020 roku certyfikat otrzymała Żołądkowa de Luxe.
Interseroh jest dostawcą surowców i globalnym liderem w zakresie recyklingu, zapobiegania marnotrawstwu i konserwacji zasobów. Firma działa na rzecz rozpowszechniania zasad zero waste w przedsiębiorstwach oraz w zakresie usprawnienia procesów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Współpracując z niemieckim Instytutem Ochrony Środowiska BIFA, opracowała trzystopniowy system oceny opakowań produktów. Obejmuje on również ewaluację procesu poeksploatacyjnego w zakresie: zbiórki (Collection), sortowania (Sorting) i przetwarzania surowców (Processing).
- Firma Interseroh przyznała marce Amundsen 19 na 20 punktów w ogólnej ocenie możliwości recyklingu. Oznacza to, że opakowanie naszego produktu w 95 proc. jest przyjazne środowisku i nadaje się do odzysku. To fantastyczny wynik i potwierdzenie dla nas, że jesteśmy na odpowiedniej drodze w zakresie proekologicznych rozwiązań i obiegu zamkniętego opakowań. – mówi Katarzyna Berek, Brand Manager marki Amundsen w Stock Polska.
Certyfikat jest kolejnym wyróżnieniem z zakresu recyklingu dla marki z portfolio Stock Polska. W sierpniu 2020 roku ten sam znak jakości i identyczną liczbę punktów otrzymała marka Żołądkowa de Luxe.
Producent będzie kontynuował pracę na rzecz zrównoważonego rozwoju swojej działalności, czego przykładem jest inwestycja w nową gorzelnię w Lublinie – najnowocześniejszą w Polsce, która będzie się wyróżniać szeregiem ekologicznych rozwiązań i ma zostać ukończona w drugiej połowie 2022 roku.
***
O Stock Polska
Jesteśmy jednym z wiodących producentów wódek czystych i alkoholi smakowych, drugim największym producentem alkoholu w Polsce. Nasze flagowe marki, takie jak Żołądkowa Gorzka i Żołądkowa de Luxe od lat zajmują czołowe pozycje w swoich kategoriach i są doceniane nie tylko przez polskich konsumentów, ale również nagradzane w licznych prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Nasza firma stanowi ważną część międzynarodowej grupy Stock Spirits Group. Specjalność Stock Polska to zarówno alkohole smakowe: Żołądkowa Gorzka, Lubelska, Saska oraz dynamicznie rozwijany portfel wódek czystych, w którym znajdują się Żołądkowa de Luxe, Stock Prestige, Amundsen, Orkisz, a także wódki Żubr i 1906.
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.