Amundsen Vodka nagrodzona znakiem jakości „Made for Recycling"
Amundsen Vodka o pojemności 700 ml została nagrodzona znakiem jakości „Made for Recycling” przez firmę Interseroh – światowego lidera w zakresie rozwiązań środowiskowych. To kolejne takie wyróżnienie przyznane marce z portfolio Stock Polska – w 2020 roku certyfikat otrzymała Żołądkowa de Luxe.
Interseroh jest dostawcą surowców i globalnym liderem w zakresie recyklingu, zapobiegania marnotrawstwu i konserwacji zasobów. Firma działa na rzecz rozpowszechniania zasad zero waste w przedsiębiorstwach oraz w zakresie usprawnienia procesów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Współpracując z niemieckim Instytutem Ochrony Środowiska BIFA, opracowała trzystopniowy system oceny opakowań produktów. Obejmuje on również ewaluację procesu poeksploatacyjnego w zakresie: zbiórki (Collection), sortowania (Sorting) i przetwarzania surowców (Processing).
- Firma Interseroh przyznała marce Amundsen 19 na 20 punktów w ogólnej ocenie możliwości recyklingu. Oznacza to, że opakowanie naszego produktu w 95 proc. jest przyjazne środowisku i nadaje się do odzysku. To fantastyczny wynik i potwierdzenie dla nas, że jesteśmy na odpowiedniej drodze w zakresie proekologicznych rozwiązań i obiegu zamkniętego opakowań. – mówi Katarzyna Berek, Brand Manager marki Amundsen w Stock Polska.
Certyfikat jest kolejnym wyróżnieniem z zakresu recyklingu dla marki z portfolio Stock Polska. W sierpniu 2020 roku ten sam znak jakości i identyczną liczbę punktów otrzymała marka Żołądkowa de Luxe.
Producent będzie kontynuował pracę na rzecz zrównoważonego rozwoju swojej działalności, czego przykładem jest inwestycja w nową gorzelnię w Lublinie – najnowocześniejszą w Polsce, która będzie się wyróżniać szeregiem ekologicznych rozwiązań i ma zostać ukończona w drugiej połowie 2022 roku.
***
O Stock Polska
Jesteśmy jednym z wiodących producentów wódek czystych i alkoholi smakowych, drugim największym producentem alkoholu w Polsce. Nasze flagowe marki, takie jak Żołądkowa Gorzka i Żołądkowa de Luxe od lat zajmują czołowe pozycje w swoich kategoriach i są doceniane nie tylko przez polskich konsumentów, ale również nagradzane w licznych prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Nasza firma stanowi ważną część międzynarodowej grupy Stock Spirits Group. Specjalność Stock Polska to zarówno alkohole smakowe: Żołądkowa Gorzka, Lubelska, Saska oraz dynamicznie rozwijany portfel wódek czystych, w którym znajdują się Żołądkowa de Luxe, Stock Prestige, Amundsen, Orkisz, a także wódki Żubr i 1906.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.