Ekologiczne rozwiązania SEGRO ponownie wśród Dobrych Praktyk
W tegorocznym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” zostały wyróżnione dwie inicjatywy SEGRO wspierające środowisko – ule i hotele dla owadów oraz stacje ładowania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Deweloper pojawił się w tym zestawieniu działań CSR już drugi rok z rzędu.
SEGRO, wiodący deweloper, zarządca oraz właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, troszcząc się o środowisko naturalne, jak również mając na uwadze rozwijający się trend elektromobilności, wyposażył w ładowarki do samochodów elektrycznych i hybryd prawie 90 proc. swoich parków logistycznych w Polsce.
Z kolei ule stanęły na terenie czterech parków: SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków, SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki, SEGRO Logistics Park Gliwice oraz SEGRO Industrial Park Tychy i wprowadziło się do nich już ponad pół miliona pszczół. Wybór lokalizacji podyktowany był bliskością upraw – pszczoły zapylają aż 3/4 głównych roślin uprawnych. Według wstępnych szacunków, zamieszkujące parki SEGRO pszczoły mogą produkować nawet 200 kilogramów miodu rocznie.
Obie praktyki SEGRO zostały docenione przez FOB w obszarze „środowisko” – ule i hotele dla owadów w kategorii „bioróżnorodność” zakwalifikowano jako praktykę długoletnią, która w ubiegłym roku pojawiła się w zestawieniu po raz pierwszy, zaś stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych opisano pierwszy raz w kategorii „ekoefektywność”.
SEGRO to jedyny deweloper i właściciel nieruchomości magazynowych, znajdujący się w zestawieniu wszystkich praktyk zgłoszonych przez 225 firm. Co więcej, w lutym 2021 roku firma uruchomiła program „Odpowiedzialne SEGRO”, opierający się na trzech długoterminowych priorytetach, do których należą: niska emisja dwutlenku węgla, inwestowanie w lokalne społeczności i rozwijanie talentów. Jednym z przykładów realizacji tych celów przez SEGRO są stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz ule i hotele dla owadów.– Cieszymy się, że aż dwa nasze ekologiczne projekty trafiły do zestawienia Dobrych Praktyk 2020. Zainstalowanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz ulokowanie uli i hoteli dla owadów w parkach logistycznych SEGRO w Polsce to jedne z licznych inicjatyw naszej firmy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcąc dywersyfikować spektrum działań w obszarze zrównoważonego rozwoju stawiamy na rozwiązania, które jednocześnie przynoszą korzyści środowisku naturalnemu, jak i naszym klientom, zarówno na poziomie ekonomicznym, jak i wizerunkowym – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydawana od 2002 roku. Jest to coroczny przegląd aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR oraz podsumowanie najważniejszych kwestii związanych z odpowiedzialnym biznesem w Polsce.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Klątwa jednorazowego plastiku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.