Ekologiczne rozwiązania SEGRO ponownie wśród Dobrych Praktyk
W tegorocznym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” zostały wyróżnione dwie inicjatywy SEGRO wspierające środowisko – ule i hotele dla owadów oraz stacje ładowania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Deweloper pojawił się w tym zestawieniu działań CSR już drugi rok z rzędu.
SEGRO, wiodący deweloper, zarządca oraz właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, troszcząc się o środowisko naturalne, jak również mając na uwadze rozwijający się trend elektromobilności, wyposażył w ładowarki do samochodów elektrycznych i hybryd prawie 90 proc. swoich parków logistycznych w Polsce.
Z kolei ule stanęły na terenie czterech parków: SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków, SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki, SEGRO Logistics Park Gliwice oraz SEGRO Industrial Park Tychy i wprowadziło się do nich już ponad pół miliona pszczół. Wybór lokalizacji podyktowany był bliskością upraw – pszczoły zapylają aż 3/4 głównych roślin uprawnych. Według wstępnych szacunków, zamieszkujące parki SEGRO pszczoły mogą produkować nawet 200 kilogramów miodu rocznie.
Obie praktyki SEGRO zostały docenione przez FOB w obszarze „środowisko” – ule i hotele dla owadów w kategorii „bioróżnorodność” zakwalifikowano jako praktykę długoletnią, która w ubiegłym roku pojawiła się w zestawieniu po raz pierwszy, zaś stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych opisano pierwszy raz w kategorii „ekoefektywność”.
SEGRO to jedyny deweloper i właściciel nieruchomości magazynowych, znajdujący się w zestawieniu wszystkich praktyk zgłoszonych przez 225 firm. Co więcej, w lutym 2021 roku firma uruchomiła program „Odpowiedzialne SEGRO”, opierający się na trzech długoterminowych priorytetach, do których należą: niska emisja dwutlenku węgla, inwestowanie w lokalne społeczności i rozwijanie talentów. Jednym z przykładów realizacji tych celów przez SEGRO są stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz ule i hotele dla owadów.– Cieszymy się, że aż dwa nasze ekologiczne projekty trafiły do zestawienia Dobrych Praktyk 2020. Zainstalowanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz ulokowanie uli i hoteli dla owadów w parkach logistycznych SEGRO w Polsce to jedne z licznych inicjatyw naszej firmy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcąc dywersyfikować spektrum działań w obszarze zrównoważonego rozwoju stawiamy na rozwiązania, które jednocześnie przynoszą korzyści środowisku naturalnemu, jak i naszym klientom, zarówno na poziomie ekonomicznym, jak i wizerunkowym – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydawana od 2002 roku. Jest to coroczny przegląd aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR oraz podsumowanie najważniejszych kwestii związanych z odpowiedzialnym biznesem w Polsce.
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.