Komunikaty PR

Grupa VELUX prawie całkowicie usuwa tworzywa sztuczne z opakowań okien dachowych

2022-03-28  |  14:00

Grupa VELUX ogłosiła, że 90%1 opakowań okien dachowych produkowane jest bez dodatku tworzyw sztucznych i wykonane z jednorodnego materiału opartego na papierze. Nowe opakowania oparte na papierze są stosowane we wszystkich najpopularniejszych oknach dachowych VELUX. Pozwoli to oszczędzić do 900 ton plastiku rocznie i ułatwi klientom utylizację odpadów opakowaniowych.

Na całym świecie co roku produkuje się 300 milionów ton odpadów plastikowych, a badacze szacują, że 60% tworzyw sztucznych wyprodukowanych od 1950 roku trafiło do śmieci lub do środowiska naturalnego.2 Dowiedziono, że jeżeli tworzywa sztuczne jednorazowego użytku trafią do nieodpowiednich miejsc, wywierają negatywny wpływ na różnorodność biologiczną oraz środowisko naturalne.3 Teraz opakowania okien dachowych VELUX zamiast plastiku będą zawierały tekturę posiadającą certyfikat Forest Stewardship Council (FSC).

Po wyeliminowaniu z opakowań komponentów ze styropianu klienci VELUX nie będą musieli marnować czasu na segregowanie i sortowanie odpadów, co sprawi, że utylizacja tych opakowań będzie tańsza i bardziej wydajna.

Dzięki tej zmianie ślad węglowy generowany przez opakowania okien dachowych Grupy VELUX obniżył się o 13%, co jest kluczowe dla realizacji celu Strategii Zrównoważonego Rozwoju, czyli stosowania do roku 2030 opakowań wykonanych z jednorodnego materiału pozbawionego całkowicie elementów z tworzyw sztucznych i nadającego się w 100% do recyklingu.

To również pierwszy krok na drodze do zdecydowanego przekształcenia sposobu prowadzenia działalności przez Grupę VELUX, w tym wprowadzanych na rynek produktów i rozwiązań, zgodnie ze równoważonym rozwojem.

„W firmie VELUX robimy, co w naszej mocy, aby nasza wspólna przyszłość była bardziej zrównoważona, stawiając w centrum decyzji związanych z produktami dobro naszej planety i środowiska naturalnego” — powiedział Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska.

„Opakowanie to istotny element naszych produktów, musi więc być jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Jesteśmy dumni z tego, że znacznie zredukowaliśmy ilość tworzyw sztucznych używanych do pakowania i zabezpieczania naszych okien dachowych. To ważny krok na drodze do osiągnięcia celu w zakresie zrównoważonego rozwoju, który nazywamy bardziej ekologicznym opakowaniem” – dodaje Jacek Siwiński.

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Grupy VELUX, wprowadzona w życie w 2020 roku, to przewidziany na 10 lat proces transformacji, w ramach którego VELUX podejmuje pionierskie działania na rzecz klimatu i ochrony środowiska, aby osiągnąć neutralność emisyjną. W tym celu tworzy innowacyjne ekologiczne produkty i prowadzi działalność gospodarczą w sposób odpowiedzialny.

Więcej informacji na temat Strategii Zrównoważonego Rozwoju VELUX 2030 można znaleźć na stronie: Strategia Zrównoważonego Rozwoju 2030 - Dożywotnia Neutralność Węglowa (velux.pl)

____

1 Plastiku nie będą już zawierały opakowania okien dachowych następujących typów: GGL, GGU, GPL, GPU*, GZL, GLL, GLU, zarówno otwieranych ręcznie, jak i elektrycznych.

* W przypadku GPU na tym etapie projekt obejmuje wyłącznie okna otwierane ręcznie.

2 Program środowiskowy ONZ: https://www.unep.org/interactive/beat-plastic-pollution/

3 New Study Shows Plastic in Oceans Is on the Rise [Nowe badania pokazują, że rośnie ilość tworzyw sztucznych w oceanach] (nationalgeographic.com) i Single-Use Plastics [Tworzywa sztuczne jednorazowego użytku] 101 (2020), NRDC. [on-line] 9 kwietnia, adres: https://www.nrdc.org/stories/single-use-plastics-101 [dostęp 25 lutego 2021].

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe Biuro prasowe
2025-07-07 | 06:00

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

2 lipca Komisja Europejska zaproponowała redukcję emisji gazów cieplarnianych o 90 % do 2040 roku (w stosunku do 1990 r.). Taki cel ma wejść do Prawa Klimatycznego Unii
Ochrona środowiska Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Ochrona środowiska „Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
2025-05-23 | 13:00

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol

Trwa dyskusja nad kwestiami związanymi z gospodarką odpadami opakowaniowymi, w tym nad przyszłym systemem Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta. Cały czas mamy do czynienia

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.