Jak kupić dobrej jakości pellet?
Przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym zakup odpowiedniego rodzaju pelletu nie tylko korzystnie wpłynie na środowisko, ale także na pracę kotła:
Nazwa
Bardzo ważnym jest, aby opakowanie zawierało dane, takie jak pełna nazwa produktu, nazwa producenta czy też dystrybutora, jego adres oraz podstawowe parametry produktu.
Znak jakości
Na etykiecie produktu certyfikowanego powinniśmy znaleźć znak jakości wraz z numerem rejestracyjnym właściciela - czyli logotyp ENplus (np. PL049 lub PL325), bądź Dinplus (np. 7A325).
Średnica
Podstawowe parametry pelletu, takie jak wartość opałowa, zawartość wilgoci oraz popiołu, a także gęstość nasypowa to istotne dane do prawidłowych ustawień kotła.
Parametry
Pamiętaj, że certyfikowani producenci często podają parametry wynikające z minimalnych wymagań normy EN 17225-2. W celu uzyskania dokładnych parametrów należy zwrócić się do producenta, który posiada wyniki badań z akredytowanego laboratorium.
Dodatkowe informacje
Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe informacje o prawidłowym przechowywaniu oraz sposobie użytkowania pelletu - podkreśla Marcin Łazicki z firmy Maximer.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.