Komunikaty PR

Jak producenci słodyczy wspierają środowisko?

2024-04-05  |  13:30
Biuro prasowe

Z roku na rok rośnie świadomość na temat pilnej potrzeby ochrony środowiska i konieczności walki ze zmianami klimatycznymi. Coraz więcej firm podejmuje aktywne działania w tym kierunku – zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym.  Znani producenci słodyczy, jak SLODKIE, podnoszą poprzeczkę dla całej branży, kierując się wartościami zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Zbliżający się Dzień Czekolady oraz Dzień Ziemi skłaniają do refleksji konsumentów, jak i producentów słodyczy. 

SLODKIE, ceniony producent słodyczy reklamowych, od ponad dwóch dekad dostarcza klientom najwyższej jakości reklamowe słodkości. Jednak to, co wyróżnia tę firmę spośród innych, to jej rzeczywista troska o środowisko naturalne. Od samego początku istnienia firmy, tematyka CSR stanowi fundament ich działań. Stale inwestuje w szkolenia, wspieranie potrzebujących ze swojego otoczenia, wykorzystywanie surowców pochodzących z recyklingu, projektowanie opakowań w myśl zasady zero waste, wykorzystanie energii pochodzącej z OZE czy wsparcie fundacji zajmującej się sadzeniem lasów. 

SLODKIE z platynowym medalem od EcoVadis w top 1% firm na świecie

Z początkiem 2024 roku SLODKIE zostało uhonorowane platynowym medalem przez EcoVadis, prestiżową agencję ratingową z zakresu zrównoważonego rozwoju, plasując się tym samym w elitarnym gronie 1% najlepszych firm na świecie ocenianych przez agencję. Wynik ten potwierdza, że podejmowane przez firmę działania są nie tylko słuszne, ale przede wszystkim skuteczne i widoczne. 

Realny wpływ na środowisko

Od stycznia 2023 roku producent słodyczy SLODKIE wykorzystuje wyłącznie zieloną energię. Firma uzyskała Certyfikat Respect Energy potwierdzający, że 100% energii zużywanej w procesie produkcji jest odnawialna – pozyskiwana głównie z energii wiatrowej, słonecznej, wodnej oraz biogazu. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu instalacji perlatorów, firma jest w stanie znacząco ograniczyć zużycie wody – nawet o 60%.  

Wprowadzenie zielonej energii w produkcji jest ważnym krokiem w walce ze zmianami klimatycznymi, takimi jak ekstremalne zjawiska pogodowe (upały, susze, gwałtowne burze czy choroby drzew), które szkodzą m.in. uprawom kakaowca, prowadząc do słabych zbiorów i wzrostu cen na giełdzie. Dzięki temu przyczyniamy się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, ale także wspieramy zrównoważone uprawy kakao, angażując się w globalne działania na rzecz ochrony środowiska i stabilności ekonomicznej - komentuje Anna Garmada, CEO SLODKIE. 


 

Jak tworzyć czekoladowe słodkości w zgodzie ze środowiskiem?

Jednym z kluczowych elementów wprowadzania zrównoważonego rozwoju w produkcji czekolady jest pochodzenie surowców. Certyfikacja Cocoa Horizons świadcząca o zrównoważonych uprawach kakaowca, to ważny element przy produkcji czekoladowych słodkości. SLODKIE, jako jedyna firma w branży, może zaoferować czekolady i praliny, których surowce pochodzą z certyfikowanych, w pełni zrównoważonych źródeł. Warto mieć na uwadze, że misją Fundacji Cocoa Horizons jest nie tylko poprawa dochodów rolników uprawiających kakaowiec, ale również wspieranie rozwoju zrównoważonego rolnictwa, ochrona środowiska naturalnego, dbałość o lokalne wspólnoty oraz wykształcenie dzieci. 

W kontekście obecnego kryzysu na rynku kakao, gdzie rolnicy często borykają się z niskimi dochodami i wyzwaniami związanymi z klimatem oraz zmianami środowiskowymi, certyfikat Cocoa Horizons staje się istotnym narzędziem. Dzięki niemu, konsumenci mogą mieć pewność, że produkty pochodzące z plantacji posiadających ten certyfikat są produkowane w sposób zrównoważony, a ich zakup przyczynia się do wsparcia dla odpowiedzialnych praktyk rolniczych i poprawy warunków życia rolników.

W ofercie SLODKIE, oprócz klasycznych rozwiązań, można znaleźć również wegańską czekoladę NTX generation. Przy produkcji tej czekolady zostały wykorzystane składniki pochodzenia roślinnego, takie bulwy rośliny Chufa. Dzięki temu czekolada jest nie tylko lepsze dla zdrowia konsumentów, ale także dla planety. Wybór tej “mlecznej” alternatywy przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2, ograniczenia zużycia wody i energii oraz zmniejszenia zapotrzebowania na powierzchnię uprawną. Producent otrzymał za tę czekoladową propozycję wyróżnienie w 21. raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. 

Wśród ekologicznych rozwiązań marki znalazła się również kuwertura czekolady – WholeFruit. Została ona wyprodukowana całkowicie z czystego owocu kakaowca: bez wanilii, lecytyny, rafinowanego cukru. Do jej produkcji zużywany jest cały owoc, czemu zawdzięcza swój wyjątkowy aromat. Jak podkreśla producent: jest to najzdrowsza i najbardziej ekologiczna czekolada, jaką można sobie wyobrazić.

Kolejnym działaniem SLODKIE na rzecz zrównoważonego rozwoju jest zastosowanie ekologicznych opakowań. W odpowiedzi na te problemy producenci wprowadzają opakowania wykonane nie tylko z materiałów biodegradowalnych lub nadających się do recyklingu, ale też kompostowalnych. Przy zamówieniu mini czekoladek z oferty SLODKIE oferujemy wykorzystanie w 100% biodegradowalnego opakowania w postaci pergaminu oraz owijki wykonanej z papieru z certyfikatem FSC, która pozostaje do pełnej personalizacji przez klienta. To kolejny krok firmy w stronę budowania biznesu odpowiedzialnego ekologicznie dodaje Anna Garmada

Co więcej, dążąc do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko, SLODKIE inwestuje również w transport neutralny dla środowiska, korzystając z pojazdów elektrycznych, napędzanych energią pochodzącą z odnawialnych źródeł. 

Papierowe patyczki, folia kompostowalna, opakowania papierowe z certyfikatem FSC czy czekolada  NXT Dairy Free (100% plant based) to nasz standard w ofercie wyjaśnia Anna Garmada. 

Zrównoważony rozwój coraz odważniej zaznacza swoją obecność przy produkcji czekolady. SLODKIE stoi na czele tej transformacji, kierując się wartościami etycznymi i troską o planetę oraz ludzi. Ich działania nie tylko inspirują inne firmy, ale także stanowią istotny krok w kierunku lepszej przyszłości dla wszystkich.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.