Komunikaty PR

Nowy raport zrównoważonego rozwoju Kinnarps już dostępny

2022-03-28  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Krawsz
Kinnarps Polska

ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa
aleksandra.krawsz|kinnarps.pl| |aleksandra.krawsz|kinnarps.pl
+48 22 314 64 70
www.kinnarps.pl

Grupa Kinnarps AB jest jednym z wiodących europejskich dostawców rozwiązań wyposażenia wnętrz dla biur, szkół i placówek służby zdrowia. Kinnarps dostarcza kompleksowe rozwiązania wnętrzarskie i pomaga swoim klientom tworzyć zrównoważone i przygotowane na wyzwania przyszłości środowiska pracy, korzystając z portfolio produktów marek własnych i usług oraz asortymentu uzupełniającego. Podsumowanie działań Kinnarps w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz realizacji celów długo- i krótkoterminowych jest przedstawiane co roku w raporcie „The Better Effect”.  Najnowsza publikacja, obejmująca okres od 1.09 2020 do 31.08 2021, jest już dostępna.

 

Wkład w zrównoważony rozwój to jedna z naszych najważniejszych korzyści, które Kinnarps oferuje swoim klientom. W szerszej perspektywie oznacza wykorzystanie zasobów w efektywny i przyjazny dla środowiska sposób, promowanie dobrego samopoczucia pracowników i pomoc klientom w osiągnięciu tego samego rezultatu. W Kinnarps zrównoważony rozwój jest postrzegany z trzech perspektyw: przestrzeni, rozwoju pracowników oraz inwestycji. Podejście Kinnarps cechuje stała praca nad poprawą wpływu firmy na klimat oraz tworzeniem ponadczasowych wnętrz, które sprzyjają zdrowiu, dobremu samopoczuciu oraz osiągnięciu pełni potencjału zawodowego swoich użytkowników.

 

W najnowszym Raporcie zrównoważonego rozwoju Kinnarps koncentruje się na sześciu kluczowych obszarach, w których firma uzyskuje trwałe efekty, dzięki współpracy ze swoimi klientami i dostawcami. Publikacja „The Better Effect Report” obejmuje takie zagadnienia, jak: surowce i zasoby, klimat, czyste materiały, odpowiedzialność społeczna, zamknięty obieg produkcji i ergonomia. W każdej z wymienionych kategorii zostały określone także cele w perspektywie 2030 r. w odniesieniu do 17 globalnych celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

 

Zrównoważony rozwój w liczbach – fragment raportu
 

95% drewna z certyfikatem FSC®

95% stosowanych przez nas surowców drzewnych posiada certyfikat FSC® lub PEFC. Są one gwarancją odpowiedzialnego zarządzania gospodarką leśną z poszanowaniem aspektów społecznych i środowiskowych.
 

83% wykorzystania zasobów tekstyliów

Resztki tkanin z produkcji mebli tapicerowanych w Skillingaryd w Szwecji są ponownie wykorzystywane w naszym materiale Re:fill, który jest używany na przykład w produktach dźwiękochłonnych ściankach Prim i panelach Oktav lub wysyłany do recyklingu.


270 kg zaoszczędzonych opakowań

Zamiast opakowań jednorazowych stosujemy koce wielokrotnego użytku, które chronią nasze produkty podczas transportu. Oszczędza to 270 kg opakowań na każdy kontener dostawczy, a także daje możliwość załadowania o 50% więcej niż wynosi średnia w branży, co minimalizuje ilość transportów.

 

Z nowym Raportem zrównoważonego rozwoju Kinnarps można zapoznać się na stronie https://www.kinnarps.pl/o-kinnarps/srodowisko/#report

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Kinnarps Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.