Komunikaty PR

Nowy raport zrównoważonego rozwoju Kinnarps już dostępny

2022-03-28  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Krawsz
Kinnarps Polska

ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa
aleksandra.krawsz|kinnarps.pl| |aleksandra.krawsz|kinnarps.pl
+48 22 314 64 70
www.kinnarps.pl

Grupa Kinnarps AB jest jednym z wiodących europejskich dostawców rozwiązań wyposażenia wnętrz dla biur, szkół i placówek służby zdrowia. Kinnarps dostarcza kompleksowe rozwiązania wnętrzarskie i pomaga swoim klientom tworzyć zrównoważone i przygotowane na wyzwania przyszłości środowiska pracy, korzystając z portfolio produktów marek własnych i usług oraz asortymentu uzupełniającego. Podsumowanie działań Kinnarps w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz realizacji celów długo- i krótkoterminowych jest przedstawiane co roku w raporcie „The Better Effect”.  Najnowsza publikacja, obejmująca okres od 1.09 2020 do 31.08 2021, jest już dostępna.

 

Wkład w zrównoważony rozwój to jedna z naszych najważniejszych korzyści, które Kinnarps oferuje swoim klientom. W szerszej perspektywie oznacza wykorzystanie zasobów w efektywny i przyjazny dla środowiska sposób, promowanie dobrego samopoczucia pracowników i pomoc klientom w osiągnięciu tego samego rezultatu. W Kinnarps zrównoważony rozwój jest postrzegany z trzech perspektyw: przestrzeni, rozwoju pracowników oraz inwestycji. Podejście Kinnarps cechuje stała praca nad poprawą wpływu firmy na klimat oraz tworzeniem ponadczasowych wnętrz, które sprzyjają zdrowiu, dobremu samopoczuciu oraz osiągnięciu pełni potencjału zawodowego swoich użytkowników.

 

W najnowszym Raporcie zrównoważonego rozwoju Kinnarps koncentruje się na sześciu kluczowych obszarach, w których firma uzyskuje trwałe efekty, dzięki współpracy ze swoimi klientami i dostawcami. Publikacja „The Better Effect Report” obejmuje takie zagadnienia, jak: surowce i zasoby, klimat, czyste materiały, odpowiedzialność społeczna, zamknięty obieg produkcji i ergonomia. W każdej z wymienionych kategorii zostały określone także cele w perspektywie 2030 r. w odniesieniu do 17 globalnych celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

 

Zrównoważony rozwój w liczbach – fragment raportu
 

95% drewna z certyfikatem FSC®

95% stosowanych przez nas surowców drzewnych posiada certyfikat FSC® lub PEFC. Są one gwarancją odpowiedzialnego zarządzania gospodarką leśną z poszanowaniem aspektów społecznych i środowiskowych.
 

83% wykorzystania zasobów tekstyliów

Resztki tkanin z produkcji mebli tapicerowanych w Skillingaryd w Szwecji są ponownie wykorzystywane w naszym materiale Re:fill, który jest używany na przykład w produktach dźwiękochłonnych ściankach Prim i panelach Oktav lub wysyłany do recyklingu.


270 kg zaoszczędzonych opakowań

Zamiast opakowań jednorazowych stosujemy koce wielokrotnego użytku, które chronią nasze produkty podczas transportu. Oszczędza to 270 kg opakowań na każdy kontener dostawczy, a także daje możliwość załadowania o 50% więcej niż wynosi średnia w branży, co minimalizuje ilość transportów.

 

Z nowym Raportem zrównoważonego rozwoju Kinnarps można zapoznać się na stronie https://www.kinnarps.pl/o-kinnarps/srodowisko/#report

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Kinnarps Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.