Komunikaty PR

Szkło Pilkington AviSafe™ z nagrodą od IRBS

2022-02-28  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Wójcicka
Pilkington IGP

ul. Portowa 24
27-600 Sandomierz
Ewelina.Wojcicka|pl.nsg.com| |Ewelina.Wojcicka|pl.nsg.com
+48 22 548 75 03
https://www.pilkington.com/pl-PL/pl

Po raz kolejny przyznano nagrody w programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki. Jednym z wyróżnionych produktów jest produkowane przez NSG Group szkło chroniące ptaki Pilkington AviSafe™.

Rozwiązania pełne innowacji

Organizacją programu IRBS zajmuje się firma Stolarka VIP. Biorą w nim udział przedsiębiorstwa zajmujące się szeroko pojętą stolarką – producenci maszyn, części, oprogramowania oraz innych elementów. Celem IRBS jest promocja nowoczesnych i wyróżniających się jakością rozwiązań. Wybierając zwycięzców jury zwraca uwagę na kwestie takie jak łatwość użycia produktu, ekologiczność czy wytrzymałość.

W tegorocznej edycji kapituła nagrodziła przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatniego roku wprowadziły na rynek nowy produkt lub rozwiązanie technologiczne. Wśród laureatów znalazła się firma Pilkington Polska, którą doceniono za szkło chroniące ptaki Pilkington AviSafe™.

Kolejne wyróżnienie w programie IRBS – w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę za szkło antymikrobowe Pilkington SaniTise™ – pokazuje, że nasze produkty cechują się najwyższą jakością i wyznaczają nowe standardy dla rynku” – mówi Ryszard Chłopek, Sales Manager VAP, Pilkington Polska. – „Szkłem chroniącym ptaki chcemy zwracać uwagę na ich los i zagrożenia, z którymi spotykają się każdego dnia. Mamy nadzieję, że przyczyni się ono do poprawy ich bezpieczeństwa, a jednocześnie da architektom nieograniczone możliwości projektowania” - dodaje.

Szkło, które chroni ptaki

Według badań kolizje ptaków z szybami przyczyniają się do śmierci kilku miliardów osobników rocznie. Dzieje się tak, gdyż ptaki widzą świat inaczej niż ludzie i nie są w stanie dostrzec przezroczystej tafli szkła. Pilkington AviSafe™, które pokryte jest specjalną powłoką z wzorem wzmacniającym odbiciem promieniowania ultrafioletowego. Ponieważ ptaki widzą w paśmie UV, powłoka umożliwia dostrzeżenie przeszkody w locie i chroni je przed zderzeniem.

Szkło przeszło pozytywne testy w Mere Sands Wood w Wielkiej Brytanii – na trenie dawnej kopalni piasku obserwuje się około 170 różnych gatunków ptaków. Nie ma ona wpływu na właściwości użytkowe szyby – Pilkington AviSafe™ oferuje niezakłócony widok i dobre wskaźniki izolacyjności cieplnej oraz akustycznej. Może być ono stosowane w szybach zespolonych i łączone z innymi produktami marki Pilkington.

KONIEC

 

 

O firmie:

NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w trzech podstawowych sektorach: Motoryzacyjnym, Architektonicznym i Nowych Technologii. Sektor architektoniczny dostarcza szkło do zastosowań architektonicznych, energii słonecznej oraz innych sektorów. Sektor motoryzacyjny obsługuje rynek oryginalnego wyposażenia (OE) i części zamienne (AGR). Nowe Technologie to sektor obejmujący zróżnicowane i złożone procesy biznesowe i produkcyjne takie jak soczewki, światłowody do drukarek i skanerów, specjalistyczne włókno szklane służące do produkcji kordów stosowanych w paskach rozrządu oraz płatki szklane.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.pilkington.pl.

 

Kontakt dla dziennikarzy:

Ewelina Wójcicka, Marketing Communications Coordinator, Pilkington IGP

tel.: +48 22 548 75 03

e-mail: Ewelina.Wojcicka@pl.nsg.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Pilkington IGP
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.