Komunikaty PR

Szkło Pilkington AviSafe™ z nagrodą od IRBS

2022-02-28  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Wójcicka
Pilkington IGP

ul. Portowa 24
27-600 Sandomierz
Ewelina.Wojcicka|pl.nsg.com| |Ewelina.Wojcicka|pl.nsg.com
+48 22 548 75 03
https://www.pilkington.com/pl-PL/pl

Po raz kolejny przyznano nagrody w programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki. Jednym z wyróżnionych produktów jest produkowane przez NSG Group szkło chroniące ptaki Pilkington AviSafe™.

Rozwiązania pełne innowacji

Organizacją programu IRBS zajmuje się firma Stolarka VIP. Biorą w nim udział przedsiębiorstwa zajmujące się szeroko pojętą stolarką – producenci maszyn, części, oprogramowania oraz innych elementów. Celem IRBS jest promocja nowoczesnych i wyróżniających się jakością rozwiązań. Wybierając zwycięzców jury zwraca uwagę na kwestie takie jak łatwość użycia produktu, ekologiczność czy wytrzymałość.

W tegorocznej edycji kapituła nagrodziła przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatniego roku wprowadziły na rynek nowy produkt lub rozwiązanie technologiczne. Wśród laureatów znalazła się firma Pilkington Polska, którą doceniono za szkło chroniące ptaki Pilkington AviSafe™.

Kolejne wyróżnienie w programie IRBS – w 2021 roku otrzymaliśmy nagrodę za szkło antymikrobowe Pilkington SaniTise™ – pokazuje, że nasze produkty cechują się najwyższą jakością i wyznaczają nowe standardy dla rynku” – mówi Ryszard Chłopek, Sales Manager VAP, Pilkington Polska. – „Szkłem chroniącym ptaki chcemy zwracać uwagę na ich los i zagrożenia, z którymi spotykają się każdego dnia. Mamy nadzieję, że przyczyni się ono do poprawy ich bezpieczeństwa, a jednocześnie da architektom nieograniczone możliwości projektowania” - dodaje.

Szkło, które chroni ptaki

Według badań kolizje ptaków z szybami przyczyniają się do śmierci kilku miliardów osobników rocznie. Dzieje się tak, gdyż ptaki widzą świat inaczej niż ludzie i nie są w stanie dostrzec przezroczystej tafli szkła. Pilkington AviSafe™, które pokryte jest specjalną powłoką z wzorem wzmacniającym odbiciem promieniowania ultrafioletowego. Ponieważ ptaki widzą w paśmie UV, powłoka umożliwia dostrzeżenie przeszkody w locie i chroni je przed zderzeniem.

Szkło przeszło pozytywne testy w Mere Sands Wood w Wielkiej Brytanii – na trenie dawnej kopalni piasku obserwuje się około 170 różnych gatunków ptaków. Nie ma ona wpływu na właściwości użytkowe szyby – Pilkington AviSafe™ oferuje niezakłócony widok i dobre wskaźniki izolacyjności cieplnej oraz akustycznej. Może być ono stosowane w szybach zespolonych i łączone z innymi produktami marki Pilkington.

KONIEC

 

 

O firmie:

NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w trzech podstawowych sektorach: Motoryzacyjnym, Architektonicznym i Nowych Technologii. Sektor architektoniczny dostarcza szkło do zastosowań architektonicznych, energii słonecznej oraz innych sektorów. Sektor motoryzacyjny obsługuje rynek oryginalnego wyposażenia (OE) i części zamienne (AGR). Nowe Technologie to sektor obejmujący zróżnicowane i złożone procesy biznesowe i produkcyjne takie jak soczewki, światłowody do drukarek i skanerów, specjalistyczne włókno szklane służące do produkcji kordów stosowanych w paskach rozrządu oraz płatki szklane.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.pilkington.pl.

 

Kontakt dla dziennikarzy:

Ewelina Wójcicka, Marketing Communications Coordinator, Pilkington IGP

tel.: +48 22 548 75 03

e-mail: Ewelina.Wojcicka@pl.nsg.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Pilkington IGP
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.