Och-Teatr i Teatr Polonia na scenie Konesera. Bezpłatne spektakle dla wszystkich
„Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek” czy „Związek Otwarty”. Na scenie Festiwalowego Lata Konesera w lipcu i sierpniu wystawionych zostanie aż osiem plenerowych spektakli przygotowanych przez Och-Teatr i Teatr Polonia. W Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze-Północ aktorzy zagrają zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny. Pierwsze z nich już 18 lipca!
Festiwalowe Lato Konesera od początku lipca obfituje w różnorodne wydarzenia – wystawy, warsztaty, pokazy filmowe, a także wiele innych atrakcji. Na przełomie lipca i sierpnia w bogatej ofercie artystycznej Centrum Praskiego Koneser nie lada gratka dla miłośników teatru. 18 lipca zainaugurowany zostanie cykl bezpłatnych, plenerowych spektakli Och-Teatru i Teatru Polonia, które prowadzone są przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.
Na początek tegorocznego repertuaru w Koneserze – „Lament” (18 lipca, godz. 18.00). W kolejnych dniach i tygodniach na deskach Festiwalowego Lata Konesera wystawionych zostanie jeszcze siedem sztuk:
- 26 lipca, godz. 18.00, „Związek Otwarty”;
- 29 lipca, godz.18.00, „Czerwony Kapturek” (dla dzieci);
- 30 lipca, godz. 18.00, „Jaś i Małgosia” (dla dzieci);
- 2 sierpnia, godz. 18.00, „Starość Jest Piękna”,
- 4 sierpnia, godz. 18.00, „2 000 000 Kroków”,
- 7 sierpnia, godz. 18.00, „Szelmostwa Lisa Witalisa” (dla dzieci);
- 9 sierpnia, godz. 18.00, „Flamenco Namiętnie”.
– Plenerowe spektakle Festiwalowego Lata Konesera to świetna okazja, by spędzić czas z teatrem również w wakacje. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że lubiane przez publiczność przedstawienia, przygotowane przez Teatr Polonia i Och-Teatr, jeszcze bardziej wzbogacają niezwykle atrakcyjną ofertę Konesera – podkreśla Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.
Więcej informacji o spektaklach Och-Teatru i Teatru Polonia oraz pozostałych wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na www.koneser.eu.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób
Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Bankowość
Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.