Od ultramaratończyka do Project Managera

Provema Sp. z o.o.
Konduktorska 33
40-155 Katowice
provema|provema.pl| |provema|provema.pl
575282018
www.provema.pl
Autor: Monika Chrobasik, ultramaratończyk, Project Manager w Provema
Ile razy można usłyszeć "Wszystko zaczyna się w Twojej głowie"? Co to tak naprawdę znaczy? W wielu publikacjach znajdziemy szereg powiązań między cechami naszej osobowości, charakteru a osiągnięciem wyznaczonych celów. Czytaj: sukcesu. Potrzeba konsekwencji, niezłomności, ciężkiej pracy, pewności siebie i swojego potencjału, aby osiągnąć sukces. Muhammad Ali powiedział: Brak wiary powoduje, że ludzie boją się przekraczać swoje granice. Ja się nie boję.
Kształtowanie charakteru zaczyna się na etapie podejmowania decyzji. Za przykład weźmy bieganie. Dla jednych bieganie to jedynie forma aktywności, dla innych sposób na poprawienie kondycji, ale czy tylko? Najczęściej bieganie zaczyna się od krótkich dystansów, z czasem wydłużonych, potem pierwszy półmaraton i po czasie patrząc na mijających na trasie maratończyków przychodzi ochota na więcej - maraton. Każdy dystans "ponad nasze możliwości" weryfikuje siłę naszego charakteru. Często, kiedy nogi nie mają już siły możemy liczyć na wewnętrzną motywację. To rozum i samozaparcie prowadzą Twoje ciało przez kolejne kilometry. Mimo tego apetyt rośnie w miarę jedzenia i biegacze decydują się na jeszcze większe wyzwania jak ultramaraton czy bieg rzeźnika. Tu jest prawdziwe eldorado. Tu miesza się strach, złość ale też ogromna radość i cel. Przecież nie biegniesz, żeby zejść z trasy. Biegniesz, żeby dobiec do mety. Pokonać samego siebie.
Kiedy Twój charakter zostanie wystawiony wiele razy na próbę, kiedy milion razy usłyszysz: Nie dasz rady, to budzi się taki wewnętrzny wojownik. Nie dam rady? Popatrz. Naturalnie należy przyjąć pozytywny wydźwięk towarzyszących przy tym emocji. Takie nastawienie trzeba umiejętnie wykorzystać.
Mottem może stać się pewna myśl: masz w sobie tyle siły, na ile masz motywacji by dotrzeć do postawionego sobie celu i tym kierować się nie tylko w sporcie, ale w pracy i życiu osobistym. Dlaczego? Bo w w życiu zawodowym zakładając rozwój osobisty i karierę nie ma drogi na skróty. Wiele razy będzie ciężko a meta będzie wydawała się tak odległa. Zmęczenie, strach nie są dobrymi doradcami. W zasięgu ręki zawsze musimy mieć zakładkę na dodatkową energię i plan B. Żeby móc piąć się w górę w pracy jak i w bieganiu warto zaczynać od oceny swoich możliwości, dopasowaniu "dystansu". Stały rozwój oraz ciągłe podnoszenie kompetencji są drogą, którą warto obrać. Nie ma złego stanowiska ani złej drogi jest trasa, która raz bywa prosta a innym razem wydaje nam się, że z każdej strony dostajemy rykoszetem. Wtedy trzeba przypomnieć sobie gdzie jest cel.
Reasumując, usiłując "robić" karierę również wiele razy będziesz się zastanawiać: Czy zejść ze sceny? Czy uda mi się pójść na skróty? Czy to czas na rezygnację? Podpowiadam. Zdecydowanie praca to bardzo dobry sprawdzian naszych możliwości i walki ze sobą. Wiele razy zrobimy coś niepoprawnie bo nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi. Niezliczoną ilość razy będą targały Tobą sprzeczne emocje a to wszystko tylko po to, żebyś na końcu mógł się przekonać, że dałeś radę. Tak osiąga się sukces. Zapewniam – droga nie jest prosta, ale tak budujemy siebie.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.