Komunikaty PR

Od września ubezpieczenia upraw z dopłatą z budżetu państwa dostępne na poczcie

2022-08-29  |  23:26
  • 1 września br. AGRO TUW jako pierwsze towarzystwo rozpoczyna jesienny sezon sprzedaży obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń upraw rolnych, dotowanych z budżetu państwa.
  • Polisy uprawowe będzie można kupić w placówkach pocztowych oraz wielu multiagencjach ubezpieczeniowych.
  • W tym sezonie AGRO TUW uruchomi także wyłączną sieć sprzedaży ubezpieczeń, w tym ubezpieczeń upraw rolnych za pośrednictwem agenta Green Lab.
  • Do końca września część składki płaconej przez rolnika będzie można sfinansować z dopłat bezpośrednich poprzez cesję.
  • Nowością w jesiennej ofercie AGRO TUW jest możliwość ubezpieczenia owoców drzew i krzewów od przymrozków wiosennych.

 

 

W tym roku jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rusza wcześniej niż do tej pory – już pierwszego września. W związku ze zwiększeniem dopłat budżetowych do ubezpieczenia upraw, większa jest dostępność polis uprawowych w AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. W tym roku będzie je można kupić w placówkach pocztowych w całym kraju oraz w wielu multiagencjach ubezpieczeniowych: m.in. CUK Ubezpieczenia, DCU, Tanio i Wygodnie, Polisa Expert, Ubezpieczenia od A do Z, Superpolisa czy Unilink.

 

- Od lat systematycznie rozszerzamy sieć sprzedaży polis uprawowych, tak aby stały się one jak najbardziej dostępne dla rolników. Można powiedzieć, że ubezpieczenia upraw z AGRO TUW obecnie są na wyciągnięcie ręki, bo do listy punktów, gdzie do tej pory można było podpisać umowę, doszły nowe multiagencje, a także pośrednicy naszego agenta wyłącznego tj. Green Lab. Dzięki współpracy z Grupą Poczty Polskiej sieć sprzedaży AGRO TUW pokrywa cały kraj. Zwiększyła się także dostępność finansowa ubezpieczeń upraw – oprócz praktycznie nieograniczonej limitami dotacji z budżetu państwa, pozostałą część składki rolnik może sfinansować z dopłat bezpośrednich poprzez cesję. Możliwość złożenia wniosku o cesję jest dostępna do końca września br. – mówi Daniel Zahorenko, Wiceprezes Zarządu AGRO TUW.

 

Rolnicy mogą jesienią ubezpieczyć uprawy zbóż ozimych i ich mieszanek (ziarno); rzepak i rzepik, wykę ozimą, groch ozimy (nasiona); warzywa ozime (podziemne części roślin); drzewa i krzewy owocowe, nasadzenia truskawek (nasadzenia). W tym roku oferta została rozszerzona także o Pakiet Przymrozki chroniący owoce drzew i krzewów owocowych od przymrozków.

 

Ubezpieczenia są dostępne w kilku pakietach:

  • Pakiet zima podstawowy – obejmujący ujemne skutki przezimowania, wiosenne przymrozki oraz grad;
  • Pakiet zima - obok powyższych ryzyk uwzględnione są także deszcz nawalny, lawiny, obsunięcia się ziemi, huragan i pioruny;
  • Pakiet zima klimat - zawierający powyższe ryzyka i chroniący także przed skutkami suszy;
  • Pakiet Przymrozki - dedykowany dla owoców drzew i krzewów.

 

Obowiązkowe ubezpieczenia upraw z dofinansowaniem z budżetu państwa (do 65%) skutecznie zabezpieczają rolników przed stratami związanymi ze zjawiskami pogodowymi. Z zawarciem polisy zabezpieczającej uprawy nie warto czekać do ostatniej chwili. Z roku na rok zainteresowanie rolników ubezpieczeniami rolnymi rośnie. Wpływ na to mają doświadczenia ostatnich lat, które obfitowały w katastrofalne dla upraw zjawiska pogodowe.

 

Działalność rolniczą dodatkowo zabezpieczają ubezpieczenia dobrowolne (składka jest w całości opłacana przez Ubezpieczającego), które gwarantują ochronę w przypadku wszystkich ryzyk pogodowych, pożaru oraz transportu plonu.

 

***

AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (AGRO TUW) to polska firma ubezpieczeniowa. Właścicielem Towarzystwa jest Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników (FSUSR). Ubezpieczyciel posiada kompleksową ofertę skierowaną zarówno do klienta indywidualnego jak i biznesowego. W sprzedaży dostępne są ubezpieczenia: komunikacyjne, domów i mieszkań, rolne, turystyczne oraz ubezpieczenia korporacyjne.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia 88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia Biuro prasowe
2024-12-05 | 13:00

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Polscy rolnicy coraz bardziej świadomie podchodzą do ochrony swoich gospodarstw. Już 88% z nich, poza obowiązkowymi polisami, sięga po dodatkowe produkty ubezpieczeniowe – wynika z
Ubezpieczenia Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
2024-11-22 | 08:20

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Posiadanie ubezpieczenia od ryzyka utraty bądź kradzieży danych osobowych deklaruje od 13 do 28 proc. firm z sektora MŚP, w zależności od ich wielkości. Ale choć cyberpolisy są coraz
Ubezpieczenia Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
2024-11-20 | 11:00

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie

Porty jako infrastruktura krytyczna Porty są dziś kluczową infrastrukturą dla gospodarek Europy, obsługując znaczną część międzynarodowego handlu. Około 75% europejskiego importu i

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.