Odkurzacze marki Electrolux otrzymały nagrodę iF DESIGN AWARD 2020
iF Design Award to jeden z najważniejszych i najbardziej popularnych na świecie konkursów w dziedzinie designu, w którym co roku bierze udział kilka tysięcy firm. Od 67 lat certyfikaty iF Design Award uznawane są jako symbol doskonałości projektowej. W tegorocznej edycji, 78 niezależnych międzynarodowych ekspertów oceniało 7300 zgłoszeń z 56 krajów. Wśród nagrodzonych firm znalazła się marka Electrolux doceniona za dwa produkty: Odkurzacz bezprzewodowy Pure Q9 oraz odkurzacz workowy Pure D8.2.
Za nami wyniki jednego z najstarszych i najbardziej liczących się na świecie konkursów skupiających się na wyjątkowym designie – iF DESIGN AWARD 2020. Konkurs po raz pierwszy zorganizowany został w 1953 r. i od tej pory, co roku w jednej z siedmiu kategorii konkursowych, wyłania najlepiej zaprojektowane produkty gospodarstwa domowego.
W bieżącej edycji, niezależne międzynarodowe jury postanowiło uhonorować nagrodą iF Design Award dwa produkty Electrolux.
Docenione zostały odkurzacze marki, wyróżniające się designem i innowacjami technicznymi na najwyższym poziomie. Jednym z nich jest Pure Q9, czyli najcichszy bezprzewodowy odkurzacz 2w1. Gwarantuje doskonałą skuteczność, sprzątanie bez wysiłku i wygodę użytkowania. A to wszystko dzięki najnowszym technologiom zapewniającym ergonomię na najwyższym poziomie. Co więcej, PURE Q9 to nie tylko niezawodność, ale także wyjątkowy design i nowoczesny wygląd. Urządzenie Electrolux posiada aluminiową ramę ze skórzanym uchwytem, który świetnie sprawdza się jako delikatne wykończenie rączki odkurzacza. Ciekawe wzornictwo produktu powoduje, że może stać w dowolnym pomieszczeniu w domu, będąc zawsze pod ręką i w gotowości do pracy.
Drugi wyróżniony produkt to odkurzacz Pure D8.2, czyli najcichszy odkurzacz workowy
w portfolio Electrolux. Dzięki zaawansowanym technologiom, gwarantuje najwyższy poziom sprzątania, jednocześnie przy maksymalnej redukcji hałasu (jego maksymalny poziom wynosi 57 dB). Pure D8.2 wyróżnia też nowoczesny design, czyli matowe i gładkie wykończenie oraz elementy harmonijnie współgrające z tekstylną strukturą. Co więcej, 55% produktu wykonane jest
z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.
Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu iF DESIGN AWARD 2020 odbędzie 4 maja 2020 w Berlinie w legendarnym Friedrichstadt-Palast.

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę

Posnet Evo – Jak przyspieszyć sprzedaż i oszczędzać pieniądze w Twojej firmie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.