Komunikaty PR

OKAM wybrał Unibep na Generalnego Wykonawcę II etapu Cityflow

2024-01-09  |  15:00
Biuro prasowe

OKAM ACADEMICUS Sp. z o. o., spółka należąca do Grupy kapitałowej OKAM CAPITAL, zawarła umowę o roboty budowlane z Unibep S.A. Przedmiotem kontraktu jest realizacja, w ramach II etapu inwestycji Cityflow, zespołu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z usługami, garażem podziemnym, oraz zagospodarowaniem terenu na działce w Warszawie przy ulicy Redutowej.  

2024 to dla OKAM jubileuszowy rok, w którym obchodzimy 20-lecie istnienia firmy. Niezwykle ważna jest dla nas realizacja kolejnych planów, w tym intensyfikacja prac związanych z inwestycją Cityflow. Wykonawstwo II etapu powierzyliśmy rzetelnemu partnerowi, jakim jest Unibep. Współpraca zaowocuje realizacją kilkuset lokali o wysokim standardzie, w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji - mówi Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. 

W ramach II etapu Cityflow powstaną dwa budynki o wysokości od 5 do 9 kondygnacji nadziemnych, w których znajdzie się łącznie 416 lokali mieszkalnych, 1 lokal usługowy. OKAM uwzględnił w inwestycji ponad 540 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.  

Unibep S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, istnieje na rynku od ponad 70 lat. W roli Generalnego Wykonawcy realizuje projekty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Poza obiektami mieszkaniowymi, buduje również kompleksy handlowo-usługowe czy przemysłowe, budynki użyteczności publicznej, a także drogi. 

Unibep odpowiada również za realizację I etapu projektu Cityflow, w ramach którego do końca 2024 roku powstaną dwa budynki z 333 mieszkaniami. Na całą inwestycję przy ul. Redutowej na warszawskiej Woli składać się będą cztery budynki z 749 lokalami. 

Rozpoczęcie realizacji II etapu Cityflow zaplanowano na I kw. 2024 r., jej zakończenie - na II kw. 2026 r. Proces sprzedaży mieszkań I i II etapu prowadzony jest przez dewelopera OKAM. 

Zgodnie z Nową Polityką Jakości OKAM, Cityflow charakteryzować będzie szereg rozwiązań przyjaznych środowisku oraz podnoszących komfort życia mieszkańców. Deweloper wprowadzi udogodnienia sprzyjające aktywnościom na powietrzu i bliskości natury. Pas zieleni przechodzący przez inwestycję obejmie m.in. zaciszną oazę z leżakami i hamakami, amfiteatr, plac z mgłą wodną, ogródek warzywny, strefę do street workoutu, plac zabaw dla najmłodszych czy przestrzeń rekreacyjną dla czworonogów. Na jakość życia w Cityflow wpływać będzie też wyposażenie mieszkań w system inteligentnego domu - Appartme Standard - dzięki któremu możliwe będzie zdalne sterowanie ogrzewaniem, elektrycznością, oświetleniem i zaworami wody. W ramach rozwiązań proekologicznych zainstalowany zostanie na przykład układ automatycznego nawadniania terenów zielonych zbieraną wodą deszczową. Na osiedlu działać będzie także bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg oraz stacja do serwisu jednośladów. 

Najbliższa okolica Cityflow posiada liczne atuty, w tym istniejącą, rozwiniętą infrastrukturę transportową (autobusy, tramwaje, metro – stacja Księcia Janusza), dostęp do obiektów handlowo-usługowych (centrum handlowe Wola Park), a także do nieodległego centrum biznesowego przy Rondzie Daszyńskiego. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego? Biuro prasowe
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy z branży drzewnej i meblarskiej muszą się przygotować na rygorystyczne wymogi. Konieczne będzie dokumentowanie pochodzenia drewna

Unijne rozporządzenie przeciw wylesianiu (EUDR) obejmie ok. 120 tys. polskich firm działających w branży drzewnej, meblarskiej i sektorach pokrewnych. Chociaż wdrożenie nowych przepisów zostało odroczone o rok, eksperci podkreślają, że przedsiębiorcy powinni się przygotowywać do nich już teraz, żeby uniknąć problemów za kilka–kilkanaście miesięcy, ponieważ rozbudowane wymogi EUDR oznaczają m.in. konieczność ścisłego monitorowania łańcucha dostaw, dokumentowania pochodzenia surowców i zapewnienia zgodności z przepisami krajów ich pochodzenia.

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Media i PR

Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag

Od 10 lutego do 10 marca 2025 roku liczba publikacji medialnych na ten temat była o niemal 20 proc. większa niż w całym 2024 roku – wynika z danych IMM. Temat interesuje nie tylko biznes, ale i przeciętnych Polaków – 15 tys. wpisów w mediach społecznościowych miało prawie milion interakcji. Większość materiałów ma wydźwięk neutralny, ale te pozytywne dominują nad negatywnymi. To jeden z głównych tematów w trwającej kampanii wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.