Komunikaty PR

Około 87% rodziców uważa, że uśmiech nastolatków ma wpływ na ich pewność siebie

2021-11-23  |  01:00
Biuro prasowe

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Align Technology na grupie 1000 rodziców nastolatków w Polsce wynika, że rodzice są zdeterminowani, aby pomóc swoim dzieciom zwiększyć poziom ich pewności siebie. Ponad połowa badanych rodziców uważa, że ich nastoletnie dzieci mogą mieć z tym problemy, a 76 proc. podejmuje regularne działania, aby podnieść ich samoocenę.

 

Dobre relacje z rodzicami na wagę złota

Rodzice często zastanawiają się nad kwestią pewności siebie ich dziecka, a dane sugerują, że ich wkład jest kluczowy i korzystny dla budowania poczucia własnej wartości nastolatków. Badanie oceniało między innymi świadomość rodziców na temat wpływu ich relacji z nastolatkami na ich pewność siebie. Ponad 60 proc. ankietowanych rodziców uważa, że ich rola w tym zakresie jest ogromna, a ponad 80 proc. podejmuje działania, aby na wiele sposobów pomóc nastolatkowi w kształtowaniu pewności siebie[1], na przykład poprzez okazywanie im miłości i wsparcia. Wśród najczęstszych sposobów budowania poczucia własnej wartości u nastolatków rodzice wymieniają też pomoc w zdobywaniu nowych życiowych doświadczeń, prowadzenie otwartych i szczerych rozmów oraz obdarzanie ich większym zaufaniem w kwestii wykonywania odpowiedzialnych czynności.

 

Pewność siebie nastolatków a pandemia COVID-19

Nowa rzeczywistość w czasie pandemii, w tym przymusowa izolacja i nauka zdalna, w dużym stopniu oddziałują na codzienne funkcjonowanie nastolatków i ich relacje z rówieśnikami. Z badania przeprowadzonego wśród rodziców nastolatków w Polsce wynika, że 62 proc. z nich uważa, że pandemia wpłynęła na samopoczucie i pewność siebie ich dzieci, ponieważ miały ograniczone możliwości spotykania się z przyjaciółmi. Badanie wskazało również, że dłuższa ilość czasu spędzanego przed ekranem może zwiększyć świadomość nastolatków w kwestii ich wyglądu i uśmiechu – 9 na 10 polskich rodziców uważa, że wygląd uśmiechu ich nastoletniego dziecka ma wpływ na jego pewność siebie.

 

Wygląd a pewność siebie

Nastolatkowie często przykładają wagę do swojego wyglądu i wykorzystują go jako narzędzie do wyrażania swojej indywidualności. Rodzice również zauważają tę tendencję - 88 proc. z nich ma świadomość, że wygląd nastolatka ma związek z jego poczuciem pewności siebie.

Wyniki badania pokazują również, że istnieje duże przeświadczenie o znaczącej roli uśmiechu, przy czym tylko mniej niż jedna trzecia rodziców uważa, że ich nastolatek uśmiecha się z pewnością siebie. Bardzo często jest to bezpośrednio związane z faktem, że nastolatkowie nie są zadowoleni ze swoich zębów. Badanie wykazało, że 48 proc. nastolatków zwróciło się do swoich rodziców z prośbą o leczenie prostujące zęby. Młodzi ludzie są świadomi wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych dostępnych za pośrednictwem lekarzy dentystów. Jednym z nowoczesnych rodzajów leczenia ortodontycznego jest korekcja zgryzu za pomocą systemu Invisalign.

– Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, że uśmiech nastolatków może mieć wpływ na ich pewność siebie. Z przeprowadzonego badania wynika jednak, że 67 proc. rodziców polskich nastolatków zdecydowanie zgadza się z tym, że ich dzieci uśmiechałyby się znacznie częściej, gdyby miały proste zęby. Połowa rodziców uważa również, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za leczenie wad zgryzu u nastolatków. Młodzież również dostrzega wagę problemu – 56 proc. z nich zwraca się do rodziców z prośbą o leczenie i stosuje się do rad stomatologów w kwestii prawidłowego ustawienia zębów. Zgadza się to z obserwacjami z mojej praktyki. – komentuje dr Michał Tarnawski w imieniu firmy Align Technology, producenta przezroczystych aparatów Invisalign. – Zastosowanie nowoczesnej stomatologii i rozwiązań ortodontycznych pozwala nastolatkom uzyskać leczenie dostosowane do ich potrzeb i stylu życia, a rodzice mogą być pewni, że pod czujnym okiem specjalisty w trakcie całego procesu leczenia ich dzieci otrzymają profesjonalną opiekę i osiągną pożądane rezultaty. 

System Invisalign odmienił uśmiechy milionów ludzi na całym świecie. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie wśród nastolatków i ich rodziców ze względu na wygodę i minimalny wpływ na codzienne życie użytkowników. Nastolatkowie cenią komfort leczenia systemem Invisalign, walory estetyczne (nakładki są praktycznie niewidoczne) i możliwość zdejmowania alignerów, co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania właściwej higieny. System ten jest klinicznie sprawdzony i opiera się na zasadach ortodontycznych, co pozwala uzyskać bardziej przewidywalne rezultaty kliniczne[2]. Dzięki temu każdy może cieszyć się lepszym zdrowiem jamy ustnej i zyskać bardziej pewny siebie uśmiech.

 


[1] Badanie OnePoll Teen Confidence 2021 zlecone przez Align Technology wśród rodziców nastolatków w Polsce 20-23 sierpnia 2021.

 

[2] Porównanie z nakładkami Invisalign wytwarzanymi wcześniej z materiału jednowarstwowego (EX30).

³ Dane dostępne w firmie Align Technology, stan na 30 września 2021.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran? Biuro prasowe
2025-05-21 | 17:00

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Problem owrzodzeń przewlekłych dotyka nawet miliona Polaków – według danych z Porozumienia na rzecz Profesjonalnej Terapii Ran liczba ta wynosi od 760 tys. do 1,1 mln. Choć
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG
2025-05-08 | 08:30

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Diagnostyka od lat łączy działalność biznesową z misją społeczną, którą jest realizowanie badań, aby pomagać ludziom dbać o zdrowie i żyć dłużej. Lider rynku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.