Olivia Centre już cała jest WELL

Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Olivia Centre już cała jest WELL
Po raz pierwszy Olivia Centre uzyskała certyfikaty WELL Health-Safety Rating dla wszystkich swoich budynków. Co więcej, 7 budynków największego gdańskiego centrum biznesowego zachowało pierwszą na świecie maksymalną notę, uzyskując 25 na 25 możliwych do uzyskania punktów w 22 podstawowych i 3 dodatkowych kategoriach, związanych z innowacjami.
Certyfikacja przyznawana przez International Well Building Insitute z Nowego Jorku wydawana jest w oparciu o kryteria stworzone przez 600 naukowców, liderów biznesu, medyków, architektów, projektantów, urzędników państwowych, specjalistów od nieruchomości, a także standardów w budownictwie. Jej głównym celem jest weryfikacja przyjazności obiektów dla użytkowników, troski o ich dobrostan w oparciu o najnowsze technologiczne rozwiązania, ale również bierze pod uwagę tzw. "miękkie kryteria”, jak podnoszenie jakości życia i pracy, promocja zdrowych praktyk i inicjatywy na rzecz budowania aktywnej i współpracującej społeczności rezydentów. Kryteria skupione są w następujących kategoriach: czystość i bezpieczeństwo przestrzeni pracy i części wspólnych, bezpieczeństwo użytkowników i standardy gotowości w sytuacjach kryzysowych, dostępność opieki zdrowotnej, zapewniona wysoka klasa jakości powietrza i wody, komunikacja (wewnętrzna – skierowana do pracowników i zewnętrzna – adresowana do wszelkiego rodzaju zewnętrznych interesariuszy) oraz innowacje.
Certyfikacja WELL HSR dla całego naszego centrum biznesowego to bardzo czytelny komunikat dla wszystkich jej obecnych i przyszłych rezydentów: jeśli pracujesz w Olivii możesz być pewny, że środowisko, w którym się znajdujesz spełnia najbardziej restrykcyjne światowe standardy – mówi Konrad Danecki z nadzoru inwestorskiego Olivia Centre. Mówiąc bardziej konkretnie: jeśli stawiasz sobie za cel istnienie w środowisku, które dba o Twoich pracowników, promuje aktywność, zdrowie i współpracę, a poza tym w tle, w sposób nieinwazyjny dla użytkowników zapewnia bezpieczeństwo, stabilność funkcjonowania i rozwoju, a także wspiera rezydentów w ich inicjatywach na rzecz dobrostanu, promocji i kooperacji to Olivia jest miejscem, w którym znajduje się wszystko, czego szukasz.
Wśród czynników, które świadczą o najwyższej trosce o komfort, zadowolenie, zdrowie i bezpieczeństwo przebywających w Olivii Centre osób znalazły się inicjatywy wdrożone w zakresie well-beingu pracowników, do których zaliczają się liczne kluby zainteresowań i rozwoju pasji, sezonowe projekty organizowane na patio Olivii, sekcje sportowe, wystawy obrazów, fotografii czy rzeźb wykonywanych przez pracowników rezydentów oraz ogólnodostępny, całoroczny egzotyczny ogród, w którym znajdują się 4 tysiące roślin sięgających nawet 11 metrów wysokości. Doceniane są inicjatywy, z jakich mogą korzystać pracownicy, a które należą do unikalnych możliwości w skali całego świata. Z pewnością zalicza się do nich Chór Olivia Centre, który nagrał swoją pierwszą płytę i rozpoczął już koncerty w licznych salach koncertowych. Do wartościowych inicjatyw zaliczono także kluby biegowe, rowerowe czy kursy fotografii, filmowe, a nawet pielęgnacji roślin. Z rozwiązań technicznych uwzględniono m.in. zaimplentowaną w Olivii technologię oczyszczania powietrza jonami, dzięki której w trybie ciągłym wszystkie powierzchnie centrum wolne są od wirusów, bakterii i innych patogenów w powietrzu wentylowanym do pomieszczeń. Jest to technologia, która wcześniej stosowana była w najbardziej prestiżowych obiektach świata, do których należy Biały Dom, Pałac Prezydencki w Abu Dabi, a także w prywatnych odrzutowcach Gulfstream. Odbywa się to równolegle z podniesieniem poziomu filtracji powietrza do najwyższych dostępnych obecnie poziomów oraz z instalacją czujników zanieczyszczeń Lotnych Związków Organicznych i pyłów zawieszonych (PM).
Po raz kolejny przekonujemy się, że zaangażowanie na rzecz dobrostanu pracowników naszego centrum przynosi wymierne efekty – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Uzyskany wynik to sygnał dla szerokiego grona interesariuszy: pracowników firm, że mogą czuć się bezpiecznie w Olivii, ponieważ dbamy o ich dobrostan, a dla potencjalnych klientów oznacza, że wybierając Olivię mogą liczyć na szereg wartości dodanych, które realizowane są z myślą o rozwoju ich biznesu, wsparcia ich atrakcyjności w oczach kontrahentów i przyszłych pracowników. Uzyskany certyfikat WELL HSR na tak wysokim poziomie to dla nas zarówno docenienie naszych starań, ale także czytelny sygnał dla biznesu, że Olivia to najlepsze centrum biznesowe, w którym warto prowadzić biznes.
Wdrożenie odpowiednich procedur i podjęcie związanych z nimi działań pozwoliły nam na uzyskanie odznaki WELL Health-Safety Rating, jednak warto zauważyć, że jest to odznaka, którą można uzyskać po osiągnieciu 15 punktów, czyli spełniając 15 wybranych z listy wymagań. Nasz wynik – 25 punktów dla każdego budynku - to doskonały dowód, że zespół Olivii dokłada wszelkich starań, aby nasze budynki i przestrzenie w najlepszy możliwy sposób sprzyjały komfortowi, dobrostanowi, zdrowiu i bezpieczeństwu użytkowników. – Agata Kwapisiewicz, ESG Officer.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.