Olivia Prize 2022. Ruszył nabór zgłoszeń

Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Olivia Centre po raz trzeci wybiera najważniejsze projekty biznesowe, społeczne i ekologiczne
Zdjęcia:
Olivia wyróżnia, nagradza i promuje projekty prowadzone przez firmy bądź pracowników przedsiębiorstw działających na terenie tego największego polskiego centrum mix use.
Olivia Prize to konkurs, w którym doświadczeni menedżerowie firm z Olivii tworzący kapitułę nagrody wybierają najciekawsze i najważniejsze projekty zgłaszane przez firmy i ich pracowników. W każdej z dotychczasowych edycji jury wybierało spośród kilkudziesięciu projektów, jakie napływały do organizatorów.
Konkurs swoją pierwszą odsłonę miał w 2021 roku i podsumowywał projekty wdrożone w 2020 roku. W pierwszej edycji wygrały firmy VTS, p-Beep oraz EPAM. Nagrodzonymi projektami było wprowadzenie przez VTS central wentylacyjno-klimatyzacyjnych Ventus VVS na globalne rynki. Co więcej, 414 central klimakonwektorów i kurtyn powietrznych firmy VTS zostało wykorzystanych w czasie wystawy światowej EXPO w Dubaju w pawilonach wystawienniczych aż 18 państw. Firma p-beep zdobyła wyróżnienie za stworzenie nowoczesnego systemu przywoławczego, który doskonale sprawdził się, gdy była niezbędna pomoc w utrzymaniu sprawnej komunikacji pomiędzy osobami zaangażowanymi w walkę z pandemią Covid-19 oraz w miejscach, w których klasyczna komunikacja na co dzień jest utrudniona poprzez czynniki zewnętrzne tj. hałas, duże odległości czy potrzebę dyskrecji. System służył m.in. służbom medycznym w szpitalach tymczasowych w całej Polsce, także w szpitalu tymczasowym, zorganizowanym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Olivia Prize w kategorii Pro Bono w 2021 roku trafiła w ręce pracowników firmy EPAM Systems (Poland), którzy tuż po wybuchu pandemii COVID-19 zdecydowali się wesprzeć lokalne szpitale, produkując osłony twarzy drukowane w technologii 3D w oparciu o projekt open source. Łącznie w projekcie wzięło udział ponad 150 osób, które w swoich domach osiągnęły poziom produkcji aż 200 przyłbic i adapterów do filtrów dziennie.
Rok później nagrodzone zostały projekty firm Omida (za wdrożenie projektu transportu intermodalnego na nowych rynkach), pracowników Energi z grupy Orlen (za projekt o nazwie „Pier(w)si wygrywają” wspierający osoby zmagające się z nowotworami piersi oraz promocji badań profilaktycznych), a także firma ZR Trade (za projekt #ZeroWasteWorking - grywalizacja w obszarze recyklingu, przetwarzania odpadów, jak również współpracy pracowników przy drobnych naprawach, które wydłużały cykl życia produktów i sprzętów biurowych).
Olivia Prize to konkurs, poprzez który chcemy docenić i pokazać projekty firm działających w Olivii – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivii Centre. Wydarzenie rozwija się z roku na rok i staje się unikalną formą docenienia sukcesów biznesowych oraz promowania ważnych inicjatyw społecznych i ekologicznych z korzyścią dla pomorskiego i polskiego biznesu. Jego pierwsza edycja miała skromną oprawę z uwagi na trwającą wówczas pandemię, ale już w ubiegłym roku zgromadziła liczne grono przedsiębiorców i spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko społeczności Olivii, ale również pomorskiego środowiska biznesowego. W tym roku chcemy nadać wydarzeniu jeszcze wyższą rangę dosłownie i w przenośni. Gali rozdania nagród towarzyszyć będzie spotkanie z gościem specjalnym, o którym wkrótce oficjalnie będziemy mogli powiedzieć, a samo wydarzenie odbędzie się na najwyższym piętrze Olivii Star – 150 metrów nad ziemią.
Za 2022 rok nagrody zostaną przyznane w kategoriach:
Olivia Business - dla projektu biznesowego realizowanego przez Rezydentów Olivii Centre,
Olivia Pro Bono – dla projektu o charakterze społecznym,
Olivia Eco – dla projektu o charakterze ekologicznym,
Nagrodą specjalną Olivia Impact jury nagrodzi ten z projektów, który w roku 2022 miał największy pozytywny wpływ na otoczenie w obszarze biznesowym, społecznym lub ekologicznym.
Wszystkie projekty mogą być realizowane bądź z inicjatywy firm, bądź samych pracowników. Nabór wniosków trwa do końca lutego br., a ogłoszenie zwycięzców odbędzie 22 marca w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się na 34 piętrze Olivii Star.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.