OnRobot prezentuje nowy chwytak Gecko Single-Pad dla mniejszych aplikacji
Gecko SP automatyzuje przenoszenie płaskich, śliskich i perforowanych elementów bez zostawiania śladów; nie wymaga zewnętrznego zasilania ani dopływu powietrza
Warszawa, 20 lutego 2020: OnRobot, najszybciej rozwijający się duński producent narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (EoAT, End-of-Arm Tooling), wprowadził na rynek kompaktową, jednopadową wersję innowacyjnego, niepozostawiającego śladów chwytaka Gecko. Chwytak Gecko Single Pad (SP) oferuje te same możliwości co klasyczny Gecko, jednak sprawdzi się także w nowych zastosowaniach na mniejszych powierzchniach i z lżejszymi przedmiotami. Gecko SP, dostępny w trzech rozmiarach: SP1, SP3 i SP5 (nazwy wskazują maksymalny udźwig w kilogramach), jest przystosowany do podnoszenia szerokiego zakresu elementów płaskich, gładkich, błyszczących lub perforowanych. Gecko nie zostawia śladów nawet na powierzchniach o wysokim połysku, eliminując dzięki temu etap czyszczenia elementów. Pozwala to zaoszczędzić czas i zwiększyć produktywność. Podobnie jak jego większy odpowiednik, Gecko SP może chwytać perforowane przedmioty takie jak płytki PCB, siatki aluminiowe czy uszczelki głowic.
Wyróżniona wieloma nagrodami technologia Gecko wykorzystuje do chwytania takie samo rozwiązanie, jak łapy jaszczurki gekon podczas wspinania się: miliony cieniutkich włókien, wywierając siłę van der Waalsa, przyczepiają się do powierzchni przenoszonego przedmiotu. Chwytak nie wymaga sprzężonego powietrza lub zewnętrznego zasilania, co dodatkowo ogranicza koszty i usługi serwisowe. Ponadto Gecko może być szybko i łatwo podłączony za pośrednictwem jednosystemowego rozwiązania OnRobot, praktycznie nie wymaga programowania i współpracuje z większością robotów współpracujących i lekkich robotów przemysłowych, wspierając producentów w zwiększaniu elastyczności procesów.
„Nasza unikatowa technologia Gecko pozwala automatyzować procesy, których nie może obsłużyć żaden inny chwytak, i teraz jest dostępna także w kompaktowym, elastycznym formacie, dającym naszym klientom jeszcze więcej możliwości” – mówi Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot. „Chwytak w 100% spełnia założenia plug & play i jest kolejnym rozwiązaniem w szerokiej gamie łatwych w obsłudze, opłacalnych i elastycznych narzędzi robotycznych, które pozwalają klientom skoncentrować się na realizowanej aplikacji nie zaś na robocie”.
O Gecko SP
- Kompaktowy, lekki i elastyczny
- Obsługiwany udźwig: 1, 3 i 5kg
- Bezkablowy, nie wymaga zewnętrznego źródła powietrza.
- Praktycznie nie wymaga programowania
- Chwytanie bez zostawiania śladów na błyszczących powierzchniach, nie wymaga czyszczenia
- Mocny chwyt elementów perforowanych
Więcej informacji o Gecko Single-Pad: https://onrobot.com/pl/products/chwytak-gecko-single-pad
O OnRobot
Założona w 2015 roku firma OnRobot w 2018 roku połączyła się z Perception Robotics oraz OptoForce, a kilka miesięcy później nabyła także Purple Robotics. W kwietniu 2019 roku OnRobot wszedł w posiadanie własności intelektualnej należącej do Blue Workforce, duńskiej firmy produkującej chwytaki i system wizyjny. Obecnie oferta OnRobot obejmuje szeroki wybór narzędzi montowanych na końcu ramienia robota, w tym chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu obrotowego, chwytak podciśnieniowy, zwycięzcę wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów OnRobot sprawia, że automatyzacja zadań takich jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż i wykańczanie powierzchni, staje się prostsza i szybsza. OnRobot planuje dalszy rozwój poprzez nabywanie kolejnych firm w najbliższych latach. OnRobot ma siedzibę w duńskim Odense, a biura regionalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Anyang, Singapurze oraz Budapeszcie. Więcej informacji na stronie https://onrobot.com/pl.
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, + 48 882 502 401.
Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Transport
Rząd pracuje nad nowymi warunkami testowania pojazdów autonomicznych. Do dopuszczenia ich do ruchu jeszcze daleka droga
Trwają prace nad przepisami, które ułatwią testowanie w Polsce pojazdów pół- i autonomicznych. Zmienią się m.in. definicje zawarte w ustawie z 2018 roku, by możliwe było wykorzystanie do testów pojazdów o pełnej autonomii. Do wprowadzenia takich aut na drogi jeszcze daleka droga, choć eksperci widzą w nich remedium na wiele bolączek, m.in. na niedobór zawodowych kierowców czy wykluczenie transportowe konkretnych grup społecznych i obszarów. Wiele wątpliwości wciąż budzą kwestie bezpieczeństwa i przygotowania kierowców.
Ochrona środowiska
OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie poświęconym Polsce podtrzymuje prognozy wzrostu gospodarczego na obecny i kolejny rok na poziomie 3 proc. i więcej. Jeszcze szybciej będzie jednak rosła inflacja, co sprawi, że Rada Polityki Pieniężnej będzie prowadziła restrykcyjną politykę pieniężną. Mimo sukcesów gospodarczych OECD dostrzega zagrożenia wynikające z rosnącego zadłużenia naszego kraju. Proponuje m.in. progresywny podatek od nieruchomości według jej wartości.
Ochrona środowiska
Od przyrody zależy połowa światowego PKB. Za mało się mówi o jej roli i konieczności odbudowy ekosystemów
– W narracji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie polskiej prezydencji za mało mówi się o przyrodzie, a to od niej zależy połowa światowego PKB oraz bezpieczeństwo żywnościowe i społeczne – ocenia dr Paulina Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych. O tym, jak ważna jest komunikacja tego aspektu, świadczy sytuacja z unijnym rozporządzeniem dotyczącym odbudowy ekosystemów, które spotyka się z dużą niechęcią m.in. ze strony rolników obawiających się zalewania pól. Nowe prawo będzie mieć jednak szereg korzyści dla rolnictwa.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.