Opiekunka na zastępstwo w okresie świątecznym
Praca poza granicami kraju dla wielu osób brzmi bardzo groźnie. Nieznajomość języka, bariery kulturowe, problemy komunikacyjne to tylko nieliczne z wątpliwości, które przemykają przez umysły potencjalnych pracowników.
Jeszcze większe obawy pojawiają się kiedy mowa jest o pracy na zastępstwo, tj. na okres czterech, sześciu, ośmiu czy też dwunastu tygodni. Bardzo często ten krótki okres zatrudnienia sprawia, że w głowach wielu z nas zapala się czerwone światło. Kłębią się w nich myśli czy jest to legalna, tudzież bezpieczna i pewna praca?
Jeśli należycie do osób mających takie skojarzenia, musimy Wam pogratulować. Oznacza to, że trzeźwo patrzycie na świat i staracie się podejmować przemyślane i rozsądne decyzje. Właśnie dlatego, myśląc o pracy w innym kraju należy korzystać z usług legalnie działających biur pośredniczących w rekrutacji pracowników- mówią przedstawiciele portalu www.pracadlaopiekunek24.pl i Centrum Językowego Konik.
Dlaczego tak w ogóle poszukiwane są opiekunki w Niemczech na tak krótki okres zatrudnienia? Wynika to z faktu, że osoby, które pracują poza Polską na stałe, pragną chociaż w okresie świątecznym spędzić więcej czasu z bliskimi. Właśnie dlatego wyjeżdżają one na cztero-, sześcio-, ośmio- czy dwunastotygodniowe urlopy, podczas których potrzebują godnego zastępstwa.
Tak oto zrodziła się idea pracy krótkookresowej. Warto nadmienić, że niesie to bardzo wiele korzyści dla osób wyjeżdżających na zastępstwo. Po pierwsze mają możliwość sprawdzenia się w roli opiekunka i zweryfikowania czy posiadają odpowiednią empatię i powołanie do wykonywania tego zawodu. Po drugie jest to próba dzięki której można wywnioskować czy praca stała w Niemczech jest dla nas. Wyjeżdżając za granicę można także podszlifować język oraz skonfrontować nasze zdolności komunikacyjne z obcokrajowcami. Bardzo istotnym aspektem jest także motyw finansowy i zastrzyk gotówki, który zasili budżet pracownika.
Mamy nadzieję, że powyższy artykuł rozwiał Wasze wątpliwości, a zarazem zaprezentował wiele korzyści, które oferuje praca jako opiekunka na zastępstwo w okresie świątecznym w Niemczech.

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

Nie ma wakacji od prac sezonowych – trwają cały rok. Jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.