OUTSOURCING W IT. BEZPIECZEŃSTWO I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU W BIZNESIE
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Oszczędność kosztów, czasu, skupienie na działalności czy też bezpieczeństwo i prywatność danych to tylko niektóre z korzyści jakie zyskują przedsiębiorcy, firmy oraz instytucje decydując się na outsourcing informatyczny. Profesjonalne wsparcie firmy programistycznej to znak naszych czasów, na który decyduje się coraz więcej podmiotów chcących usprawnić swoje działania.
Outsourcing IT (Informatyczny) to praktyka polegająca na zleceniu różnych zadań, usług lub funkcji związanych z informatyką zewnętrznej firmie. Może to obejmować usługi takie jak rozwijanie oprogramowania, wsparcie techniczne, zarządzanie infrastrukturą, cyberbezpieczeństwo i wiele innych. Firmy często rozważają outsourcing IT z różnych przesłanek, w tym ze względu na oszczędności kosztów, dostęp do specjalistycznej wiedzy, skalowalność oraz możliwość skupienia się na podstawowych działaniach biznesowych.
Bezpieczeństwo i oszczędność
Jednym z głównych powodów, dla których firmy decydują się na outsourcing IT są korzyści finansowe. Tworzenie i utrzymanie wewnętrznego działu IT może być kosztowne ze względu m.in. na wynagrodzenia pracowników. Informatycy to przecież jedni z najwyżej opłacanych specjalistów na rynku. Do tego dochodzą jeszcze szkolenia, sprzęt, stale aktualizowane oprogramowanie i inne opłaty operacyjne. Outsourcing pozwala na przeniesienie części tych kosztów na dostawcę zewnętrznego. - Outsourcing to przede wszystkim wygoda dla firm. Poprzez zlecenie zewnętrzne niektórych zadań związanych z IT, firmy mogą skupić się bardziej na swojej głównej działalności i strategicznych celach. Outsourcing pozwala uniknąć dystrybucji zasobów na obszary niezwiązane bezpośrednio z główną działalnością firmy. Ponadto pozwala na elastyczną skalowalność. Firmy mogą zwiększać lub zmniejszać ilość zasobów IT w zależności od bieżących potrzeb, co jest szczególnie korzystne w przypadku projektów o zmiennym zapotrzebowaniu - tłumaczy Tomasz Urban, właściciel firmy T2T System z Nędzy.
Dostawcy zewnętrzni często mają odpowiednie technologie i doświadczenie, co pozwala na szybsze wdrożenie projektów. - Jako firma programistyczna posiadamy doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem związanym z technologią, bezpieczeństwem i innymi aspektami IT, dlatego też nasze działania skutecznie usprawnią ten obszar. Ponadto posiadamy sprawdzone procesy oraz procedury, które przyczyniają się do większej efektywności operacji IT. - dodaje właściciel T2T System.
Warto pamiętać, że outsourcing w IT ma także swoje wyzwania i wymaga odpowiedniego zarządzania. - Posiadamy wieloletnie doświadczenie i odpowiednie kompetencje do prowadzenia outsourcingu IT. Wiemy też jak ważne dla firm jest ciągłe usprawnianie działalności, a wsparcie w obszarze infrastruktury IT, to nie tylko szeroko rozumiane oszczędności, ale także możliwość skupienia się na pracy i rozwoju firmy - zaznacza T. Urban.
W ramach outsourcingu klienci otrzymują szereg usług z obszaru IT – Firmy mogą korzystać ze stałego i pewnego wsparcia informatycznego oraz pomocy specjalistów IT. Po naszej stronie jest zarządzanie komputerami, siecią, telefonami oraz urządzeniami biurowymi. Ponadto gwarantujemy usługi programistyczne, bezpieczeństwo danych a także niezbędne szkolenia dla pracowników. Wdrażamy oprogramowania, projektujemy i budujemy sieci komputerowe oraz zabezpieczamy całą infrastrukturę IT. Usług jest wiele ale jeszcze więcej korzyści dla firm – dodaje Tomasz Urban z T2T System.
Powierzenie obsługi informatycznej jednej firmie jest praktyczniejsze, bardziej kompleksowe niż korzystanie z doraźnej pomocy różnych zewnętrznych informatyków. Firma outsourcingowa zna historię współpracy, ma szersze spojrzenie i dzięki temu potrafi działać z wyprzedzeniem, prewencyjnie, co pozwoli uniknąć problemów.
* * *
T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.
***
Tekst: Adventure Media
Zdjęcie: Adventure Media
Kontakt dla mediów:
www.t2t-system.com
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
tel. Kom. 690 449 064
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.