Komunikaty PR

OUTSOURCING W IT. BEZPIECZEŃSTWO I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU W BIZNESIE

2023-08-21  |  08:50
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Oszczędność kosztów, czasu, skupienie na działalności czy też bezpieczeństwo i prywatność danych to tylko niektóre z korzyści jakie zyskują przedsiębiorcy, firmy oraz instytucje decydując się na outsourcing informatyczny. Profesjonalne wsparcie firmy programistycznej to znak naszych czasów, na który decyduje się coraz więcej podmiotów chcących usprawnić swoje działania.

Outsourcing IT (Informatyczny) to praktyka polegająca na zleceniu różnych zadań, usług lub funkcji związanych z informatyką zewnętrznej firmie. Może to obejmować usługi takie jak rozwijanie oprogramowania, wsparcie techniczne, zarządzanie infrastrukturą, cyberbezpieczeństwo i wiele innych. Firmy często rozważają outsourcing IT z różnych przesłanek, w tym ze względu na oszczędności kosztów, dostęp do specjalistycznej wiedzy, skalowalność oraz możliwość skupienia się na podstawowych działaniach biznesowych.

Bezpieczeństwo i oszczędność

Jednym z głównych powodów, dla których firmy decydują się na outsourcing IT są korzyści finansowe. Tworzenie i utrzymanie wewnętrznego działu IT może być kosztowne ze względu m.in. na wynagrodzenia pracowników. Informatycy to przecież jedni z najwyżej opłacanych specjalistów na rynku. Do tego dochodzą jeszcze szkolenia, sprzęt, stale aktualizowane oprogramowanie i inne opłaty operacyjne. Outsourcing pozwala na przeniesienie części tych kosztów na dostawcę zewnętrznego. - Outsourcing to przede wszystkim wygoda dla firm. Poprzez zlecenie zewnętrzne niektórych zadań związanych z IT, firmy mogą skupić się bardziej na swojej głównej działalności i strategicznych celach. Outsourcing pozwala uniknąć dystrybucji zasobów na obszary niezwiązane bezpośrednio z główną działalnością firmy. Ponadto pozwala na elastyczną skalowalność. Firmy mogą zwiększać lub zmniejszać ilość zasobów IT w zależności od bieżących potrzeb, co jest szczególnie korzystne w przypadku projektów o zmiennym zapotrzebowaniu - tłumaczy Tomasz Urban, właściciel firmy T2T System z Nędzy.

Dostawcy zewnętrzni często mają odpowiednie technologie i doświadczenie, co pozwala na szybsze wdrożenie projektów. - Jako firma programistyczna posiadamy doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem związanym z technologią, bezpieczeństwem i innymi aspektami IT, dlatego też nasze działania skutecznie usprawnią ten obszar. Ponadto posiadamy sprawdzone procesy oraz procedury, które przyczyniają się do większej efektywności operacji IT. - dodaje właściciel T2T System.

Warto pamiętać, że outsourcing w IT ma także swoje wyzwania i wymaga odpowiedniego zarządzania. - Posiadamy wieloletnie doświadczenie i odpowiednie kompetencje do prowadzenia outsourcingu IT. Wiemy też jak ważne dla firm jest ciągłe usprawnianie działalności, a wsparcie w obszarze infrastruktury IT, to nie tylko szeroko rozumiane oszczędności, ale także możliwość skupienia się na pracy i rozwoju firmy - zaznacza T. Urban.

W ramach outsourcingu klienci otrzymują szereg usług z obszaru IT – Firmy mogą korzystać ze stałego i pewnego wsparcia informatycznego oraz pomocy specjalistów IT. Po naszej stronie jest zarządzanie komputerami, siecią, telefonami oraz urządzeniami biurowymi. Ponadto gwarantujemy usługi programistyczne, bezpieczeństwo danych a także niezbędne szkolenia dla pracowników. Wdrażamy oprogramowania, projektujemy i budujemy sieci komputerowe oraz zabezpieczamy całą infrastrukturę IT. Usług jest wiele ale jeszcze więcej korzyści dla firm – dodaje Tomasz Urban z T2T System.

Powierzenie obsługi informatycznej jednej firmie jest praktyczniejsze, bardziej kompleksowe niż korzystanie z doraźnej pomocy różnych zewnętrznych informatyków. Firma outsourcingowa zna historię współpracy, ma szersze spojrzenie i dzięki temu potrafi działać z wyprzedzeniem, prewencyjnie, co pozwoli uniknąć problemów.

 

* * *

T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.

 

***

Tekst: Adventure Media

Zdjęcie: Adventure Media

 

Kontakt dla mediów:

www.t2t-system.com

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: 604 231 738

Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl

tel. Kom. 690 449 064

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.