Pamięć Patriot Viper Xtreme 5 DDR5 osiąga 6305,8 MHz i bije rekord świata
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Patriot, globalny lider w zakresie wysokowydajnej pamięci RAM i rozwiązań pamięci masowej, ponownie ustanawia rekordy wydajności. Flagowa pamięć DDR5 firmy, Viper Xtreme 5, umożliwiła ekspertowi od overclockingu, Snakeeyes, osiągnięcie rekordu świata częstotliwości pamięci. Oszałamiający wynik 6305,8 MHz (12 611,6 MT/s) został zarejestrowany na platformie HWBOT.
Snakeeyes nie tylko ustanowił rekord częstotliwości, ale i zdobył wiele prestiżowych wyróżnień na platformie HWBOT, w tym:
- pierwsze miejsce w rankingu rekordów świata,
- pierwsze miejsce w rankingu DDR5 SDRAM,
- pierwsze miejsce w globalnym rankingu drużynowym,
- pierwsze miejsce w rankingu drużynowym DDR5 SDRAM.
To historyczne osiągnięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie doceniane przez entuzjastów na całym świecie pamięci DDR5 Viper Xtreme 5 i ich doskonała kompatybilność sprzętowa, m.in. z płytą główną ASRock Z890 Taichi OCF oraz zaawansowane chłodzenie ciekłym azotem. Taka kombinacja pozwoliła Snakeeyes na przekroczenie kolejnej granicy i podkreśliła zaangażowanie Patriota w dostarczanie innowacji na najwyższym poziomie oraz zapewnienie doskonałej wydajności na konkurencyjnym rynku pamięci.
Moduły Viper Xtreme 5 DDR5 zdobyły nie tylko pierwsze, ale również trzecie i piąte miejsce w rankingu częstotliwości pamięci HWBOT, co dodatkowo umacnia ich pozycję jako najlepszego wyboru dla entuzjastów overclockingu i graczy szukających topowej wydajności.
„Patriot nieustannie wyznacza standardy w zakresie pamięci o wysokiej wydajności, umożliwiając entuzjastom, graczom i profesjonalistom osiąganie niezrównanej wydajności” – powiedział Les Henry, wiceprezes ds. sprzedaży w Ameryce Północnej i Południowej. „Ten rekord jest dowodem naszego zaangażowania w innowacje oraz współpracę z globalną społecznością overclockerów”.
Poznaj podróż Nestlé z SAP
iiyama wystartowała z promocją Black Friday. Monitory tańsze nawet o 500 zł
Evernex umacnia pozycję na rynku brytyjskim dzięki przejęciu Ultra Support
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.