Komunikaty PR

PANASONIC OTWIERA CENTRUM TESTOWE DLA KLIENTÓW I ZAPEWNIA PRYWATNĄ SIEĆ 5G

2024-04-09  |  16:00
Biuro prasowe

Panasonic otwiera w Monachium swoje pierwsze prywatne środowisko testowe sieci 5G na terenie ich kampusu. Firma nawiązała współpracę z czołowymi dostawcami usług 5G-as-a-Service, aby zapewnić łatwość konfiguracji i obsługi prywatnych sieci 5G na obszarze całej Europy.

 

Panasonic Connect Europe przedstawiło nową prywatną sieć 5G w swoim Centrum Doświadczeń Klienta (CXC) w Monachium. Ma to pomóc klientom w zapewnieniu nieprzerwanej łączności, komunikacji w czasie rzeczywistym oraz zwiększeniu bezpieczeństwa dla kluczowych aplikacji w różnych sektorach.

Współpracując z czołowymi dostawcami usług 5G-as-a-Service (5GaaS), Panasonic od teraz oferuje dedykowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb prywatne sieci 5G. Charakteryzują się one minimalnymi opóźnieniami, co przekłada się na szybszą reakcję, doskonałą przepustowość danych i komunikację, a także wysoką wydajność i niezawodność.

Prosta instalacja, konfiguracja i konserwacja prywatnego rozwiązania 5G firmy Panasonic została przedstawiona w innowacyjnym Centrum Obsługi Klienta w kampusie Panasonic w Monachium, demonstrując bezpieczne, superszybkie prędkości wysyłania i pobierania.

W CXC firma zainstalowała dwie jednostki, które umożliwiają klientom i partnerom przeprowadzenie testów przekazywania aplikacji oraz urządzeń Panasonic TOUGHBOOK 5GSA z kontrolowaną prędkością. Dzięki temu mogą oni wykorzystać zalety zwiększonej przepustowości łącza 5G. Klienci mają również dostęp do podniesionego poziomu bezpieczeństwa i kontroli, które oferują prywatne połączenia 5G. Dzięki zaawansowanym protokołom szyfrowania oraz zoptymalizowanej przepustowości danych Uplink i Downlink dostosowanym do potrzeb aplikacji zapewniona jest wysoka ochrona i efektywność korzystania z sieci.

Dzięki temu, że Panasonic jest właścicielem całej infrastruktury sieciowej, firma eliminuje złożoność dla obecnych i przyszłych klientów oraz partnerów biznesowych. Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię do płynnej migracji do prywatnych sieci 5G, co przynosi korzyści pod względem prostoty w obsłudze i wydajności. Upraszcza to relacje między sprzętem, oprogramowaniem i łącznością, a istniejące perspektywy w sektorach transportu i logistyki, produkcji i budownictwa mogą zbadać zalety łączenia różnych urządzeń w jednej sieci prywatnej. 

Zewnętrzni producenci i twórcy oprogramowania mają także możliwość testowania aplikacji i urządzeń 5G w rzeczywistych warunkach, co pomaga w optymalizacji ich rozwiązań. Ta współpraca umożliwia dostosowanie aplikacji do różnych platform, takich jak systemy operacyjne Windows, iOS lub Android, w celu zapewnienia najlepszej wydajności i doświadczenia.

Wiele organizacji chce uwolnić potencjał 5G w celu zwiększenia wydajności i łączności, ale mają obawy lub nie są pewne, jak postępować. Dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie łączności i wielu urządzeniom mobilnym Panasonic zoptymalizowanym pod kątem 5G, naturalnym krokiem jest dla nas oferowanie bezpiecznych, superszybkich prywatnych sieci 5G klientom w całej Europie, gdzie tradycyjne sieci lub publiczne łącza 5G nie spełniają swojej roli, wyjaśnia Thorsten Lutz, EU Solution Architect w Panasonic TOUGHBOOK.

Zainteresowane organizacje mogą już teraz zarezerwować warsztaty na miejscu i zaplanować kolejny poziom łączności z ekspertami firmy Panasonic. Odwiedź: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/campus-munich-walk-through-future

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.