Panattoni Danfoss BTO w finale MIPIM Awards
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni Danfoss BTO – niskoemisyjna fabryka w Grodzisku Mazowieckim, znalazła się wśród czterech kandydatów do nagrody w kategorii Best Industrial & Logistics Project w ramach MIPIM Awards. Gala rozdania nagród towarzyszyć będzie największemu wydarzeniu w branży nieruchomości na świecie.
MIPIM to wydarzenie z 33-letnią tradycją, które odbywa się każdego roku pod koniec I kwartału we francuskim Cannes. Event obejmuje przestrzeń wystawienniczą, wydarzenia networkingowe oraz sesje konferencyjne z wiodącymi globalnymi ekspertami. Najbliższa edycja potrwa od 14 do 17 marca. Organizatorzy przewidują uczestnictwo ponad 20 000 osób i ok. 2400 firm, które zaprezentują swoją ofertę. Tegoroczny MIPIM gościć będzie przedstawicieli ponad 80 krajów.
Wręczenie nagród MIPIM Awards odbędzie się 16 marca o godz. 18: 30 w Centrum Kongresowym w Cannes. Do konkursu zostało zgłoszonych 186 projektów z blisko 40 krajów, a w każdej z 4 kategorii wybrane zostały 4 projekty. W „Best Industrial & Logistics Project” do finału zakwalifikowała się niskoemisyjna fabryka zrealizowana przez Panattoni dla Danfoss – globalnego producenta energooszczędnych komponentów i rozwiązań technologicznych m.in. dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa oraz branży napędowej - w Grodzisku Mazowieckim. Polski projekt rywalizować będzie z inwestycjami zrealizowanymi we Francji, Szwajcarii oraz USA. Panattoni Danfoss BTO jest jednym z dwóch reprezentantów Polski w decydującym etapie MIPIM Awards. W kategorii „Best Urban Regeneration Project” wśród 4 finałowych projektów znalazła się Fabryka Norblina.
- „Realizacja dla firmy Danfoss Poland wskazuje kierunki, w których zmierza cała branża przemysłowa – energooszczędność i zeroemisyjność. Znalezienie się w ścisłej czwórce w swojej kategorii, w tak prestiżowym konkursie, to potwierdzenie ogromnego rozwoju Panattoni w zakresie zrównoważonego budownictwa, a także coraz większych możliwości „szycia na miarę”. Nasz dział BTS zrealizował już ponad 100 inwestycji w Europie Środkowej, a nominacja w MIPIM Awards potwierdza, że nasze projekty prezentują najwyższy światowy poziom.” - mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni.
Fabryka dla firmy Danfoss została zrealizowana w taki sposób, aby zaoszczędzić jak najwięcej energii oraz wykorzystać tzw. „zyski ciepła” pochodzące z procesów produkcyjnych, z agregatów wody lodowej oraz sprężarek powietrza, co pozwala efektywnie ogrzać hale i biura oraz przygotować ciepłą wodę użytkową. W okresach przejściowych i zimowym podstawowym źródłem ogrzewania są pompy ciepła, wspomagane przez odzysk ciepła z powyższych procesów. Instalacje grzewcze, chłodnicze i wentylacyjne oraz maszyny produkcyjne zasilane są zieloną energią elektryczną. Wszystkie instalacje techniczne w grodziskiej inwestycji kontrolowane są przez zaawansowany system zarządzania budynkiem BMS, co dodatkowo wspiera poprawę efektywności energetycznej i eksploatację całego obiektu. Konstrukcja budynków hali produkcyjnej i magazynu jest przygotowana pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Deweloper zwiększył również izolacyjność hali, by ograniczyć straty energii cieplnej.
„W Danfoss przyjęliśmy ambitny cel neutralności emisyjnej do roku 2030, do którego systematycznie się przybliżamy. Ograniczenie zużycia energii, odzysk i ponowne wykorzystanie ciepła z procesów technologicznych i zastąpienie paliw kopalnych przez OZE to kluczowe czynniki umożliwiające osiągnięcie ambicji klimatycznych i budowę zielonej fabryki”. — podsumował prezes Danfoss na Europę Wschodnią Adam Jędrzejczak.
Budowa inwestycji w Grodzisku Mazowieckim doskonale wpasowała się w działanie kampusu firmy. Nie wpłynęła negatywnie na procesy w sąsiadującej fabryce przedsiębiorstwa i pozwoliła na sprawne przeniesienie 45 linii produkcyjnych, magazynu, laboratorium i funkcji utrzymania ruchu z zakładu w Danii. Na terenie inwestycji powstał także dział rozwoju produktów (R&D), który ma kluczowe znaczenie dla działalności biznesowej Danfoss w Polsce i na świecie. Zrealizowany przez dział Panattoni BTS obiekt został również wyposażony w zaawansowane technologie z zakresu automatyzacji i robotyzacji, które gwarantują najwyższą jakość produktów.
-„Fabryka dla Danfoss Poland została zrealizowana w formule BTO na własność przedsiębiorstwa, co potwierdza ogromne zaufanie jakim obdarzone zostało Panattoni. To projekt wyjątkowy w skali globalnego portfolio Danfoss pod kątem stopnia zaawansowania zrównoważonych i energooszczędnych rozwiązań. Dlatego deweloper musiał być gwarantem skutecznej realizacji. Sam wybór Panattoni do tego projektu był dla nas ogromnym wyróżnieniem, a kwalifikacja do finału MIPIM Awards potwierdza, że sprostaliśmy zadaniu” – podsumowuje Michał Chodecki, BTS Development Director w Panattoni.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.