Panattoni dostarczy blisko 25 000 m kw. w ramach Panattoni Park Siedlce. Klasa A
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wybuduje centrum dystrybucyjne w Siedlcach i tym samym otworzy kolejny rynek nowoczesnej powierzchni magazynowej. Panattoni Park Siedlce o metrażu 24 600 m kw. to alternatywa dla rynku warszawskiego i odpowiedź na rozkwit e-commerce, jak i rozwój lokalnych przedsiębiorstw. Inwestycja powstaje niedaleko centrum miasta, w sąsiedztwie A2 - nieco ponad godzinę od Warszawy.
Panattoni i e-commerce napędzają kolejne rynki – tym razem czas na Siedlce. Deweloper zrealizuje Panattoni Park Siedlce – dwa budynki o łącznej powierzchni 24 600 m kw., z czego do kwietnia 2022 r. dostarczona zostanie połowa planowanego metrażu. Będzie to pierwszy obiekt magazynowy klasy A na tym rynku. Inwestycja ma już pierwszego najemcę – operatora logistycznego, który we wrześniu br. zajmie bisko 5500 m kw.
– „Teraz Siedlce, a wcześniej Rzeszów, Wałbrzych, czy Kalisz. Te lokalizacje potwierdzają trend coraz głębszej penetracji rynku przez firmy obsługujące zamówienia e-commerce. Przedsiębiorstwa dążą do zmniejszenia dystansu końcowego etapu dostaw do konsumentów, stawiając na centra dystrybucyjne w mniejszych miejscowościach. Pozwala to na maksymalizację ich efektywności pod względem kosztów i czasu przesyłki. Obok rozwoju lokalnych przedsiębiorstw jest to najważniejszy impuls powstawania nowoczesnej powierzchni magazynowej w lokalizacjach, gdzie dotychczas dostępny był tylko niższy standard” mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.
Siedlce to kolejny rynek odkrytyprzez Panattoni. Deweloper w ostatnich latach napędził m.in. rozwój Polski Zachodniej – realizując pierwsze inwestycje klasy A w takich lokalizacjach jak Zielona Góra, czy Gorzów Wielkopolski. Ponadto firma, jako pierwsza postawiła na liczne rynki Polski Wschodniej – budując m.in. w Lublinie, Rzeszowie, Kielcach, czy Białymstoku.
Panattoni Park Siedlce to kompleks dwóch budynków magazynowych klasy A położonych blisko obwodnicy oraz centrum miasta. Ponadto w sąsiedztwie obiektu kończony jest ostatni odcinek autostrady A2, która pozwoli dotrzeć w nieco ponad godzinę do Warszawy. Park zajmie 24 600 m kw. Dzięki elastycznym warunkom kształtowania modułów magazynowych i biurowych, a także przeznaczeniu inwestycji zarówno na potrzeby magazynowania, składowania, jak i lekkiej produkcji, park adresowany jest do lokalnych klientów z różnych branż. Inwestycja przejdzie certyfikacją metodą BREEAM na poziomie Excellent, a najemcy skorzystają z rozwiązań ograniczających zużycie wody i energii, a także pomieszczeń biurowych o odpowiedniej akustyce i zwiększonym dostępie światła dziennego.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.