Panattoni z ósmym parkiem miejskim w Warszawie – 18 000 m kw. na Targówku
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rusza z kolejną inwestycją w ramach logistyki miejskiej w Warszawie. Na Targówku Fabrycznym powstanie City Logistics Warsaw VI o łącznej powierzchni 18 000 m kw. Centrum dystrybucyjne będzie doskonałym punktem do obsługi mieszkańców Pragi, jak i samego Śródmieścia.
Logistyka w centrum. Panattoni zakupiło grunt na warszawskim Targówku Fabrycznym, gdzie dostarczy kolejne centrum obsługujące ostatnią milę - City Logistics Warsaw VI. Inwestycja powstanie przy ul. Księżnej Anny, a jej budowa ruszy w połowie tego roku. Nowoczesny obiekt typu multi-tenant będzie liczył 18 000 m kw. z czego 2 000 m kw. zajmą biura.
To już ósma miejska inwestycja Panattoni w Warszawie - tylko w stolicy portfolio obiektów logistyki ostatniej mili Panattoni wynosi 150 000 m kw. i są to m.in. City Logistics Warsaw I, gdzie najemcą jest Fricso, czy ostatnio ogłoszony projekt na Annopolu - City Logistics Warsaw IV. Podobne obiekty powstały też w Łodzi, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu czy Gdańsku. W samej Warszawie deweloper realizuje Zainteresowanie firm z sektora e-commerce obiektami wpisującymi się w logistykę ostatniej mili rośnie wraz z szybkim rozwojem e-handlu. - „Z najnowszego raportu JLL wynika, że całkowity nowy popyt na miejską powierzchnię logistyczną w ośmiu największych polskich aglomeracjach osiągnął w 2020 r. 450 000 m kw. Był tym samym 40 proc. wyższy niż rok wcześniej” – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni i dodaje: „Ten trend nie zniknie: - według analiz PwC wartość polskiego rynku e-handlu w 2026 roku sięgnie 162 mld zł, co oznacza, że średniorocznie będzie się zwiększała o 12 proc. Będzie to efekt nie tylko utrwalenia nawyków zakupowych z czasów pandemii, ale i szybkiego rozwoju sklepów internetowych, których w stosunku do krajów zachodniej Europy, nadal jest w Polsce relatywnie mało. Swoje zrobią też nowi gracze z branży e-commerce, jak chociażby zapowiedź utworzenia polskiej platformy Amazona”.
City Logistics Warsaw VI powstanie na terenie strefy przemysłowej i zaledwie kilka kilometrów od ścisłego centrum stolicy, co czyni z niego doskonałą lokalizację dla logistyki ostatniej mili, zwłaszcza w Śródmieściu. Znakomicie spełni swoją role jako centrum dystrybucji paczek, szybkich dostaw (do 1 godziny), usprawni logistykę świeżych produktów. Może też pełnić funkcję showroom’u czy centrum szkoleniowego. Pomoże w tym sąsiedztwo przystanków autobusowych, tramwajowych, stacji drugiej linii metra Szwedzka oraz kolejowego Dworca Wschodniego.
City Logistics Warsaw VI będzie przy tym doskonałą lokalizacją dla najemców obsługujących region Warszawy i jednocześnie współdziałających z międzynarodowymi łańcuchami dostaw. Stolica Polski jest obsługiwana przez autostradę A2 (Warszawa-Poznań-Berlin) oraz drogę ekspresową S8 (Warszawa-Wrocław-Praga). W pobliżu znajdują się także dwa międzynarodowe porty lotnicze: Warszawa Chopin (40 min) i Warszawa Modlin (45 min).

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.